שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  קריית חיים: 800 דירות חדשות בעיבוי-בינוי
  יצא לדרך פרויקט התחדשות עירונית בחיפה, במסגרתו 22 מבני רכבת עם 4 קומות כל אחד, הכוללים 412 דירות, ישופצו ויתווספו להם עוד 400 דירות חדשות. ביפו מקודמת תוכנית תמ"א 38 ובהוד השרון מיזם פינוי-בינוי

  תוכנית התחדשות עירונית רחבת היקף יוצאת לדרך בחיפה: עיריית חיפה הודיעה היום (ב') על התחלת פרויקט עיבוי-בינוי במתחם שדרות מח"ל שבקריית חיים. מדובר בפרויקט רחב היקף, המשתרע על שטח של 68 דונם, במסגרתו יתווספו קומות על גגות של 22 מבני רכבת ישנים משנות ה-50 של המאה הקודמת.

   

  כותרות אחרונות בערוץ הנדל"ן של ynet:

  המאבק בבנייה במצפה נפתוח עולה מדרגה

  דירות 3 חדרים יחזרו לשוק הנדל"ן למגורים?

  ענבל אור במו"מ למכירת חברת ההחזקות

   

  מבנים אלה כוללים 4 קומות כל אחד ו-412 דירות בשטח של 60 מ"ר. יתווספו להם כ-400 דירות חדשות ו-9 קומות לכל אחד, ובסך הכל יכלול המתחם החדש 800 דירות. גם שטח הדירות הקיימות יגדל, ובסך הכל הן מתוכננות להיות בשטח של 90 מ"ר.

   

  בסוף השבוע הונחה אבן פינה לבניין הראשון שייבנה במסגרת התוכנית, שאושרה על ידי הממשלה עוד ב-2003 וקודמה על ידי האגף לתכנון עיר בעירייה, בשיתוף משרד הבינוי והשיכון. היא ממוקמת לאורך גבולה הצפוני של קריית חיים עם קריית ים, ומשתרעת בין שפת הים במערב לקריית שמואל במזרח.

   

  התוכנית כוללת חיזוק המבנים בפני רעידות אדמה, שיפוץ יסודי של חזית המבנים, הרחבת הדירות הקיימות והוספת ממ"ד ומרפסת שמש, החלפת התשתיות החיצוניות, בניית חדר מדרגות תקני חדש ותוספת מעלית בכל כניסה. השיפוץ והתוספות יבוצעו ללא עלות לבעלי הדירות, אשר יוכלו להמשיך ולהתגורר בבתיהם במהלך ביצוע עבודות הבנייה.

  למעלה: שדרות מח"ל בקריית חיים, כיום. למטה: הדמיית הפרויקט (צילום: עיריית חיפה, הדמיה: אדריכל גבי גולדמן ) (צילום: עיריית חיפה, הדמיה: אדריכל גבי גולדמן )
  למעלה: שדרות מח"ל בקריית חיים, כיום. למטה: הדמיית הפרויקט(צילום: עיריית חיפה, הדמיה: אדריכל גבי גולדמן )

  במקביל, תזכה השכונה לשיפוץ יסודי החל מטיפוח החצרות, הגדלת מספר מקומות החניה, פיתוח הגנים הציבוריים ושדרוג המגרשים ומתקני המשחק. בעירייה מציינים כי התוכנית מהווה שלב ראשון במסגרת תוכנית האב להתחדשות קריית חיים. כיום מתבצעת תוכנית עיבוי-בינוי גם במתחם חביבה רייך בשכונת רמות רמז בעיר הסמוכה לטכניון.

   

  ראש עיריית חיפה, יונה יהב, אמר כי "מתחם ההתחדשות במח"ל מהווה חוליה נוספת בתהליך ההתחדשות העירונית בחיפה, וחוליה ראשונה בתהליך ההתחדשות בקריית חיים. בימים אלה שוקדת העירייה בשיתוף משרד הבינוי והשיכון על תוכנית אב כוללת לקריית חיים המערבית, במסגרתה יינתנו פתרונות למתחמים נרחבים, בהם שדרות דגניה וטרומן.

   

  התחדשות עירונית גם ביפו והוד השרון

  בתוך כך, צ.פ חברה לבניין הודיעה היום כי סיימה להחתים את הדיירים המתגוררים ברחוב יפת 171 ביפו, לביצוע פרויקט תמ"א 38. מדובר בפרויקט חיזוק ושדרוג בניין רכבת קיים משנות ה-50 של המאה הקודמת, שכולל 72 יחידות דיור. במסרת הפרויקט, יתווספו 40 יחידות דיור על פני 3 קומות חדשות.

   

  בשלב זה יועבר הפרויקט לוועדה המקומית לתכנון ולבנייה, שתדון בהוצאת היתר בנייה עבורו. על פי הערכות החברה, ההיתר ושיווק הדירות החדשות יחל בעוד כשנה. במסגרת הפרויקט, יוחלפו תשתיות הבניין, יתווספו מעליות וכן ייבנה חניון תת-קרקעי. הדירות יהיו בשטח של 90-100 מ"ר ויכללו 3.5-4 חדרים, לצד דירות פנטהאוז חדשות. היקף ההכנסות מוערך בכ-80 מיליון שקל.

  למעלה: רחוב יפת ביפו, כיום. למטה: הדמיית הפרויקט (צילום והדמיה: צ.פ חברה לבניין) (צילום והדמיה: צ.פ חברה לבניין)
  למעלה: רחוב יפת ביפו, כיום. למטה: הדמיית הפרויקט(צילום והדמיה: צ.פ חברה לבניין)

  לדברי צבי פוקס, בעלי צ.פ חברה לבניין, "מבדיקה שערכנו עולה כי בשנה האחרונה חלה עלייה בביקושים לדירות באזורים שונים ביפו. היתרון הגדול של הפרויקט הוא הקרבה לחוף העלייה והנוף לים שיכנס לחלק גדול מהדירות בבניין".

   

  בהוד השרון, חברת אאורה ישראל הודיעה אתמול כי תקדם פרויקט התחדשות עירונית במתחם הרשות בעיר. זאת לאחר שנבחרה במכרז על ידי בעלי הזכויות במתחם, הממוקם בפינת רחוב הרשות ודרך רמתיים בשכונת שרת שבמרכז העיר. בחברה מציינים כי היקף ההכנסות בפרויקט מוערך בכ-225 מיליון שקל, והרווח הצפוי עומד על כ-35 מיליון שקל.

   

  במסגרת הפרויקט ייהרסו 6 מבני רכבת במצב פיזי ירוד, הכוללים 56 דירות ו-14 חנויות. במקומם ייבנו שני מבני מגורים בגובה של 6 קומות ו-24 קומות, שיכללו יחד 200 יחידות דיור חדשות ו-700 מ"ר של שטחי מסחר. מדובר בבניינים אי-זוגיים 1-9 ברחוב הרשות ובבניין בדרך רמתיים 35. הדיירים יקבלו דירות חדשות הגדולות ב-20% מאלה שבהן הם מתגוררים כיום. התוספת לא תרד מ-20 מ"ר. הדירות יכללו ממ"ד, מרפסת וחניה תת-קרקעית.

   

  "מדובר בפרויקט שממוקם בלב ליבה של הוד השרון", אמר יעקב אטרקצ'י, בעלים ומנכ"ל החברה. לדבריו, "העיר התפתחה מאוד בשנים האחרונות והוקמו בה שכונות חדשות ומטופחות. כעת הבשילה העת לפתח ולשדרג את מרכז העיר ולהתאים את המגורים שם לסטנדרט של השכונות החדשות. העירייה קידמה תוכנית בניין עיר ואנו נפעל לפיה ונחליף בניינים ישנים עם תשתיות ירודות, במגורים חדשניים לטובת הדיירים הקיימים והחדשים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עיריית חיפה, הדמיה: אדריכל גבי גולדמן
  מתחם המח"ל בקריית חיים
  צילום: עיריית חיפה, הדמיה: אדריכל גבי גולדמן
  מומלצים