שתף קטע נבחר

נתניהו: "גם אם ניתן את בריסל והגדה זה לא יספיק למחבלים"

רה"מ נאם בוועידת איפא"ק דרך לוויין וקשר בין פיגועי התופת בבלגיה לגל הטרור בישראל: "הדרך היחידה להביס את הטרוריסטים היא להילחם בהם ביחד". על המו"מ המדיני: "הפתרון הוא שתי מדינות לשני עמים". בנוסף, שלח מסר לאובמה: "מקווה שארה"ב תמשיך במסורת ההתנגדות להחלטות מועצת הביטחון בעניין ישראל"

 

 

 

שעות ספורות אחרי מתקפת הטרור בבריסל פונה היום (ד') ראש הממשלה בנימין נתניהו בנאום משודר למשתתפי ועידת איפא"ק בוושינגטון, וקשר בין הטרור האיסלאמי העולמי לבין הטרור הפלסטיני בישראל. "שרשרת ההתקפות מפריז לסן ברנדרינו, לאיסטנבול, לחוף השנהב, ועכשיו לבריסל – וההתקפות היומיות בישראל הן חלק מהתקפה מתמשכת נגד כולנו", אמר.

 

הוא הוסיף: "זה לא שאנו יכולים להציע להם את בריסל, איסטנבול, קליפורניה או אפילו את הגדה המערבית. זה לא יספק את הרצונות שלהם. כי מה שהם מחפשים זה רק את השמדתנו והשליטה המלאה שלהם. הדרישה הבסיסית שלהם היא שאנו פשוט ניעלם. אז חבריי – זה לא יקרה. הדרך היחידה להביס את הטרוריסטים היא להילחם בהם יחד. רק כך נוכל להביס אותם: באחדות פוליטית ועם בהירות מוסרית. שנה אחרי שנה רוב האמריקנים ניצבים לצד ישראל. הם יודעים שישראל היא אי של חירות".

 

על האפשרות לחידוש המו"מ מול הפלסטינים אמר נתניהו: "הנוסחה הטובה ביותר לשלום היא שתי מדינות לשני עמים, עם מדינה מפורזת שסוף סוף מכירה בעם היהודי. אני יודע שיש כמה שמפקפקים בהשקפותיי. אז אני מודיע באופן ברור: אני מוכן להתחיל שיחות כאלה מיידית, ללא תנאים מוקדמים, בכל זמן, בכל מקום. זו עובדה. אבל יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן לא מוכן. גם זו עובדה".

  

ראש הממשלה הוסיף ואמר כי "יש כאלה שחותרים לכפות על ישראל תנאים במועצת הביטחון של האו"ם. אין כל ספק שהתנאים הללו יהיו לרעתנו. זה מה שקורה תמיד. ניסיון כזה באו"ם רק ישכנע את הפלסטינים שהם יכולים להשיג לעצמם מדינה באמצעות הסכין, לא מדינה שתתקיים לצדה של ישראל, אלא מדינה שתבוא במקומה של ישראל.

 

"החלטה של מועצת הביטחון שתפעיל לחץ על ישראל רק תקשיח את עמדותיהם של הפלסטינים, ולכן היא עלולה לחבל בסיכויים לשלום למשך שנים ארוכות. זאת הסיבה שאני מקווה שארה"ב תתמיד בעמדתה המסורתית של התנגדות לכל החלטת או"ם מסוג כזה".

  

  

 

ראש הממשלה התייחס גם להסכם הגרעין עם איראן ואמר: "אני מאמין שגם אלה שתומכים בעסקת הגרעין ואלה שמתנגדים לה יכולים לפחות לעבוד ביחד לעצור את התוקפנות האיראנית ותמיכתה בטרור". נתניהו הזכיר כי איראן שיגרה טיל בליסטי עם כתובת עברית: "ישראל צריכה להימחק". "הכתובת לא על הקיר", אמר נתניהו, "הכתובת על הטיל".

 

במהלך הנאום הוקרן סרטון הסתה פלסטיני שהציג ילדה פלסטינים עם סכין שקוראת לדקור יהודים. "זה חולה", אמר נתניהו. "זה בלתי נסלח. הילדה הזאת לא נולדה שונאת. היא חונכה לשנוא". הוא הדגיש כי "אם הקהילה הבינלאומית רוצה לקדם שלום, היא חייבת לדרוש שהפלסטינים יפסיקו להרעיל את הנשמות של הילדים שלהם".

 

איפא"ק היא השדולה הפרו-ישראלית בבתי הקונגרס בארה"ב. אתמול נאמו בה הילרי קלינטון ודונלד טראמפ,

שיהיו ככל הנראה המתמודדים בבחירות לנשיאות ארה"ב בנובמבר הקרוב מטעם המפלגות הדמוקרטית והרפובליקנית.

 

קלינטון אמרה בנאומה כי הדבר הראשון שתעשה כנשיאה יהיה הזמנת נתניהו לבית הלבן. בהתייחסה לסוגיית החתירה לשלום במזרח התיכון הוסיפה: "ישראל והפלסטינים לא יכולים לוותר על תקווה לשלום על בסיס פתרון שתי מדינות. שני הצדדים צריכים לעשות צעדים בוני אמון".

 

גם טראמפ נשא נאום פרו-ישראלי שבו יישר קו עם הדרישה של נתניהו להכיר בכל הסכם בישראל כמדינת העם היהודי. הוא הוסיף: "אני חדש בפוליטיקה, אבל לא בגיבוי המדינה היהודית".

 

לפני נאום נתניהו היום התנצלו ראשי איפא"ק על מחיאות הכפיים הסוערות שקיבל טראמפ כשהשמיץ את אובמה ואמר שהוא אולי הדבר הנורא שקרה לישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים