שתף קטע נבחר

בג"ץ עיכב את כניסתו לכלא של אבי סרבן הגט

לאחר שבית הדין הרבני קבע בצעד תקדימי, כי יש לאסור אב של סרבן גט בשל סיוע לסרבנות - החליטה שופטת העליון על עיכוב ביצוע ההחלטה, עד להכרעה בבג"ץ

נשיאת בית המשפט העליון, השופטת מרים נאור, החליטה לעכב את ביצוע עונש המאסר התקדימי שהטיל בית הדין הרבני בתל אביב על אב לסרבן גט , אשר מסרב להתגרש מאשתו – וקבע כי האיש ייכנס לכלא על סיוע לסרבנות בנו תוך ביזיון בית הדין, רק לאחר ההכרעה בעתירה לבג"ץ נגד ההחלטה.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >> 

 

בשבוע שעבר הטיל בית הדין הרבני האזורי בתל-אביב עונש מאסר של 30 יום על אדם, בגין סרבנות בנו לגרש את אשתו, עם עיכוב ביצוע של עשרה ימים, שבמהלכם יוכל לערער על ההחלטה. הדיינים קבעו כי האיש, איל-הון יהודי-אמריקני, הוא שעומד מאחורי החלטות הסרבן ובכך גורם במישרין לעגינות האישה. בהנהלת בתי הדין אומרים כי עד היום לא נכלא אדם על סרבנות גט של אדם אחר, ומדובר, אם כן, בתקדים היסטורי בשיפוט הרבני בישראל.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

פרקליטו של האב נענש גם באופן אישי, ובצעד חריג חוייב על ידי הדיינים בעשרת-אלפים שקלים בגין "התפרצויות בוטות ומבזות חוזרות ונשנות" כלפיהם ו"הטלת דופי". היום הביעו עורכי דינם של הורי הבעל, עו"ד אליעד שרגא ועו"ד יעל נגר, סיפוק רב מהחלטת נשיאת בית המשפט העליון. "החלטת בית הדין הרבני היתה לא ראויה בכל אמת מידה משפטית ומוסרית", אמרו. "לא ניתן לתקן עוול בעוול, ולא ניתן להעניש אב על חטאי בנו. כשייצא המרצע מן השק, ויתגלו כל העובדות, אין כל ספק כי גם בג"ץ יבטל את החלטת בית הדין הרבני באופן סופי ומוחלט".

 

האישה לקתה באירוע מוחי - הבעל נטש אותה

בני הזוג בתיק נישאו לפני 19 שנה והתגוררו בארצות הברית - שם נולדו להם שני ילדים. לפני כעשור הם

הגיעו לביקור בישראל, ובמהלכו לקתה האישה באירוע מוחי קשה ונשארה נכה ומוגבלת עד היום. בעקבות כך נטש האיש אותה ואת ילדיהם וחזר לארה"ב - ומאז הוא מעגן אותה.

 

בית הדין הרבני קבע כי הבעל חייב לתת גט לאשתו, אך הוא התעלם מפסק הדין ואפילו לא טרח לערער עליו. בניסיון לחקור את מניעיו, ביצע אגף העגונות בהנהלת בתי הדין הרבניים חקירה בישראל ובארצות הברית, ממנה עלה כי אביו של הגבר, איש עסקים עשיר המוכר כתורם נדיב למוסדות תורניים במגזר החרדי, הוא שעומד יחד עם אשתו מאחורי העיגון.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים