שתף קטע נבחר

מלחמת שכונות בחיפה: כרמליה או רמת בגין

מדד חברתי-כלכלי של 9 מתוך 10, שכר ממוצע של כ-12 אלף שקל ודירות 4 חדרים שעולות בממוצע 1.5 מיליון - בכל שבוע שתי שכונות יתחרו על התואר "השכונה הכי שווה למגורים", והפעם חזרנו לחיפה: איזו שכונה משתלמת יותר - כרמליה או רמת בגין? צפו בתוכנית הנדל"ן של ynet בשיתוף מדלן

מתלבטים באיזו שכונה משתלם לגור בתל-אביב? בטוחים שאתם גרים בשכונה הכי שווה בירושלים? בכל שבוע שתי שכונות יתחרו על התואר "השכונה הכי שווה למגורים". והפעם חזרנו לחיפה: איזו שכונה משתלמת יותר - כרמליה או רמת בגין? צפו בתוכנית הנדל"ן של ynet בשיתוף אתר מדלן.

 

עיצוב ותלת: בן שפייר

 

אז מהם מחירי הדירות בשכונת כרמליה ובשכונת רמת בגין? דירת 4 חדרים מיד שנייה בשכונת כרמליה עולה 1.650 מיליון שקלים. בשכונת רמת בגין עולה דירת 4 חדרים מיד שנייה 1.450 מיליון שקלים. המדד החברתי-כלכלי (נקרא גם מדד סוציו-אקונומי הבודק את רמות ההשכלה וההכנסה של האוכלוסייה) הן בשכונת כרמליה והן בשכונת רמת בגין הוא 9 מתוך 10. השכר הממוצע בשכונת כרמליה הוא 12,700 שקלים; בשכונת רמת בגין, לעומת זאת, הוא עומד על 12,150 שקלים.

 

בשכונת כרמליה פועל בית ספר יסודי אחד, יש האומרים מהמובילים בעיר. בשכונת רמת בגין יש בית ספר יסודי, חטיבת ביניים ותיכון. ומה לגבי המרחק מצירים מרכזיים? שכונת כרמליה מרוחקת כ-20 דקות נסיעה ברכב פרטי בשעות העומס ממרכז מת"ם וכשעה ו-40 דקות ממרכז עזריאלי בתל-אביב. שכונת רמת בגין מרוחקת כ-15 דקות נסיעה ברכב פרטי בשעות העומס ממרכז מת"ם וכשעה וחצי ממרכז עזריאלי בתל-אביב.

שכונת כרמליה (צילום: אבי חי ניצן דרור) (צילום: אבי חי ניצן דרור)
שכונת כרמליה(צילום: אבי חי ניצן דרור)

שכונת רמת בגין (צילום: אבי חי ניצן דרור) (צילום: אבי חי ניצן דרור)
שכונת רמת בגין(צילום: אבי חי ניצן דרור)

ההסבר של רוה איתן ממדלן: שכונת רמת בגין, הממוקמת בחלק הדרומי של רכס הכרמל בחיפה, היא שכונה קהילתית. אחד היתרונות שלה הוא היציאה המהירה יחסית בשעות הבוקר - אך כביש חדש שצפוי לחבר אותה עם שכונת אשכול עלול להגביר את העומס. שכונת כרמליה, הממוקמת במרכז רכס הכרמל, קרובה למקומות הבילוי המרכזיים ויש לה גינה ציבורית מטופחת. החסרון - עומסי התנועה בבוקר ובעיית חניה בערב.

 

אז איזו שכונה משתלמת יותר למגורים? צפו בסרטון וטקבקו לנו - האם אתם מסכימים עם ההכרעה?

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי חי ניצן דרור
הילה ציאון ואלכסנדרה לוקש
צילום: אבי חי ניצן דרור
רוה איתן, סמנכ"ל מחקר באתר מדלן
מומלצים