שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  6 חודשי עבודות שירות לבעלי איקיוטק

  בן אופק הורשע בביהמ"ש באי הגשת דו"חות מס על הכנסות 8 חברות שניהל. גזר הדין כולל גם מאסר על תנאי למשך 7 חודשים לתקופה של 3 שנים, התחייבות של 25 אלף שקל וקנס בסך 50 אלף שקל או 100 ימי מאסר תמורתו. הוא עדיין לא הורשע על מסע "הגבייה" שניהל נגד 100 אלף "חייבים"

  חצי שנת עבודות שירות בבית החולים לילדים שניידר בפתח תקווה - זה העונש שגזר בית-המשפט השלום בתל-אביב-יפו על בן אופק, מבעלי חברת איקיוטק, המכונה גם יניב בן או יניב בן שושן. אופק הורשע על אי הגשת דו"חות לרשויות המס בין השנים 2012-2011. כמו כן הרשע באי הגשת דו"ח אישי על הכנסותיו ב-2012. התביעה נגדו הוגשה ב-2013.

   

  איקיוטק: "צעקת אלפים נותרה ללא מענה"

  מה הקשר בין כ.ל.י תקשורת וניהול לאיקיוטק?

   

  אופק נשפט כמנהל בפועל של 8 החברות הבאות: או אם סי ניהול ואחזקות בע"מ, אקסטרז בע"מ, במרום הפקות 2004 בע"מ, שדות פורחים שיווק והפצה בע"מ, אוריון גרופ בע"מ, איקיוטק דיגיטל ויז'ן בע"מ, גרין דיזיין מארקט בע"מ והתיאטרון הרפרטוארי ת"א בע"מ. כל החברות נעזרו בשירותי רו"ח משותף. העונש ניתן לו אחרי שהודה במיוחס לו, אך טען כי החומר הנוגע לחברות תפוס במשטרה ולכן התקשה בשחזור החומרים. עוד טען כי ב-2011 החברות התרסקו כלכלית.

   

  בהחלטה נקבע שבנוסף ל-6 חודשי עבודות שירות, שיחלו ב-18 במאי 2016, הוא גם יחוייב במאסר על תנאי של 7 חודשים, לתקופה של 3 שנים. התנאי להימנעות ממאסר זה: שלא יעבור עבירות מס מסוג עוון.

   

  בנוסף נקנס ב-50 אלף שקל, או ב-100 ימי מאסר תמורתו. הקנס ישולם ב-5 תשלומים חודשיים, שווים ורציפים, כשהראשון בהם יהיה ב-1 במאי 2016. בנוסף, יחתום על התחייבות בסך 25 אלף שקל להימנע במשך שנתיים מביצוע עבירות מס מסוג עוון. אם לא יחתום, ייאסר לתקופה של 50 ימים.

   

  הצליח לגבות כסף מ"חייבים" רבים עד שקמה צעקה

  אופק הוא המנהל ואחד הבעלים של חברת איקיוטק וחברות אחרות, שטען כי יותר מ-100 אלף צרכנים חייבים לו ולחברות שניהל כסף על רישום לשירותים בסמס, בעיקר לאודישנים.

   

  אופק הצליח "לגבות" כספים מ"חייבים" רבים באמצעות מכתבים מאיימים משורה ארוכה של משרדי עורכי-דין ששיתפו עמו פעולה תמורת ממון. במכתבים טענה אייקיוטק שה"לקוחות" חייבים לחברה כסף על מינוי מתמשך לשירותים שלכאורה אי אפשר להתנתק מהם. ה"לקוחות" (בין היתר קשישים וילדים), לא ידעו כלל שהם מנויים ומכל הפרשה עלה ריח חריף של הונאה לכאורה, כך אמרו גם חברי כנסת, שרים וכן המועצה לצרכנות. מסע הגבייה של אופק פסק הודות לעורכי-דין, עיתונאים ו"לקוחות" שמחו על הגבייה הבעייתית.

   

  בגזר הדין נאמר כי מחזורי הפעילות של החברות שניהל אופק עמדו על עשרות אלפי עד מאות לפי שקלים בשנה. אופק עצמו אמר ל-ynet כי בשל קשיים כלכליים החל במסע הגבייה נגד "חייבים" מה שמסתדר עם הצהרתו לבית-המשפט כי החברות שבראשן עמד התרסקו כלכלית ב-2011.

   

  "אין לו עבר פלילי"

  למרות שורה של ניצחונות נגד איקיוטק בבתי-משפט בעניין גבייה בעייתית, בהובלת עו"ד אופיר לב, אופק עדיין לא הורשע אישית ואולי גם לא יורשע, בעבירות פליליות בעניין פרשת איקיוטק. תיק החקירה הזה שמתנהל במשטרת ישראל, טרם הגיע למיצוי. זאת למרות שבן אופק נחקר במשטרה לא פעם.

   

  סינגורו של אופק טען כי למרשו "אין עבר פלילי" ומדובר בסך הכל באי תשלום מס לשנתיים בלבד. עוד טען עורך הדין כי "בשנת 2013 מצא את עצמו הנאשם בלב משפט ציבורי, בנוסף תפסו לו את כל חומר הנהלת חשבונות, כל הספרים נתפסו והיו בידי המשטרה. הפרשה הזו ידועה, דבר לא נולד מכך. אבקש להסתפק בעונש צופה פני עתיד וקנס סימלי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים