שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  שימוע לעורכי-הדין של איקיוטק בועדת האתיקה

  ועדת האתיקה הארצית של לשכת עורכי-הדין החלה בשימוע נגד עורכי-הדין של איקיוטק. הוועדה בודקת בין היתר מדוע סירבו לספק אסמכתאות לקיום החוב, למה לא צינו את השירותים המדויקים שניתנו ואיך קרה שפנו ל"חייבים" שמספרי הטלפון שצוינו לא היו ברשותם

  כחצי שנה אחרי שהודיעה ועדת האתיקה הארצית של לשכת עורכי-הדין שתחקור את תיק איקיוטק: הוועדה החלה לערוך בימים אלה שימוע לעורכי-הדין שעסקו בהליך גביית "חובות" מאזרחים שרכשו לכאורה שירותי תוכן מאיקיוטק. אם יימצא שהתנהלות עורכי-הדין לא היתה תקינה, יתכן שיופעלו סנקציות נגדם, אחת מהן עשויה להיות השעיה.

   

   

  בהודעה לעיתונות ששלחה הלשכה נמסר כי במסגרת השימוע, ביקשה ועדת האתיקה מעורכי-הדין את התייחסותם ל"מספר סוגיות שהועלו בעקבות פניות רבות שהתקבלו בוועדה, העוסקות בהתנהלות עורכי-הדין בהליכי הגבייה". בין הסוגיות:

   

  לא ברורה ההסתמכות על פס"ד עבור הגבייה

  "1. מדוע במכתבי הדרישה לחייבים לא מצוינים השירותים המדויקים שניתנו ושמות החברות הספציפיות שנתנו את השירות, אלא הפניה לתשע שמות של חברות אפשריות, בתוספת המילה 'אחר'.

   

  "2. ועדת האתיקה הארצית מבקשת מעורכי-הדין להסביר מדוע פסק דין ת.צ 1860/09 עו"ד עמית זילברג נ' במרום, מאפשר, לטענתם, את הליכי הגבייה שנעשו בפועל. ועדת האתיקה עיינה בפסק הדין הנ"ל והיא סבורה כי הנימוקים באשר לחוקיות הליכי הגבייה אינם מופיעים בו.

   

  "3. עיון בתלונות מלמד כי פעמים רבות המשרד מסרב לספק אסמכתאות לקיום החוב, לפירוט השירותים שלכאורה ניתנו,  לטיבם, לעצם ביצוע התחייבות ולחשבוניות שהוצאו על-ידי הזוכה לכאורה ולא שולמו. במקביל לכך, מודיעים לחייב כי ינקטו הליכים משפטיים לצורך גביית 'החוב'. נראה כי בכך פעלו עורכי-הדין בניגוד לכללי האתיקה.

   

  "4. פעמים רבות נשלחו מכתבי דרישה לאנשים שמספרי הטלפון שצוינו מעולם לא היו ברשותם. ועדת האתיקה ביקשה לדעת מהו הנוהל באשר לבירור מוקדם ביחס לקשר כלשהו בין 'הזוכה' ל'חייב' טרם שליחת מכתב הדרישה".

   

  100 פניות התקבלו

  בתגובה לשאלת ynet כמה פניות התקבלו בנושא ואלו סנקציות יופעלו אם יוחלט שעורכי-הדין סרחו מסרו: "בוועדת האתיקה הארצית התקבלו כמאה פניות בנושא. היה וימצא שעורכי הדין פעלו באופן לא תקין, הם יועמדו לדין משמעתי. בסופו של הליך זה, וככל שיורשעו, יוכל בית הדין להטיל על הנאשמים עונש של אזהרה, נזיפה או השעיה מהלשכה". 

   

  לגבי השאלה באלו עורכי-דין מדובר, השיבו: "תיקי התלונות שמטופלים בוועדת האתיקה הארצית של לשכת עורכי הדין אינם פומביים, ולכן אין באפשרותנו לתת מענה לכל השאלות".

   

  לפי עדכון שהובא בפני מערכת האתר ביום 30.1.18, תלונות שהוגשו נגד עו"ד קוריס לוועדת האתיקה הארצית בלשכת עורכי הדין נגנזו. מלשכת עורכי הדין נמסר: "פרשת איקיוטק נסגרה אצלנו. מאז לא קיבלנו מידע מהפרקליטות בנוגע לחקירה בעניינו של עו"ד נועם קוריס".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים