שתף קטע נבחר

לא עוצרים: 376 זוכים במחיר למשתכן בלוד

חרף חששות הבנקים ממתן משכנתאות מוגדלות לזוכי מחיר למשתכן, כפי שנחשף ב-ynet, במשרד הבינוי והשיכון משדרים עסקים כרגיל: היום הודיעו כי נסגרה ההגרלה לפרויקט מגדלי הנחל במתחם אחיסמך בלוד, אליה נרשמו לא פחות מ-6,520 זכאים. 376 דירות ייבנו במחיר התחלתי של 625 אלף ש'

אמנם הבנקים חוששים לספק משכנתאות מוגדלות לזוכי מחיר למשתכן, כפי שנחשף ב-ynet , אך במשרד הבינוי והשיכון ממשיכים עם התוכנית ללא שינויים. היום (ה') הודיע המשרד כי 376 זכאי מחיר למשתכן יקבלו הודעת זכייה בהגרלה על התוכנית בלוד שנפתחה לפני כשבוע, מתוך 6,510 משקי בית שנרשמו להגרלה.

 

האוצר: הופתענו מהסתייגות הבנקים ממחיר למשתכן

זוכי מחיר למשתכן: "חשש שנאבד את הדירה"

 

מבין הזוכים, כ-104 מהדירות יימכרו לבני מקום. 376 יחידות הדיור ימכרו במחיר של 7,131 שקל למ"ר (כולל מע"מ) - המשקף הנחה של כ-300 אלף שקל ממחיר השוק בעיר. מדובר בפרויקט מגדלי הנחל במתחם אחיסמך בלוד, שייבנה על ידי חברת זוהר וצפריר שרבט יזמות ובניה.

 

תוכנית שכונת אחיסמך הגדולה בלוד כוללת כוללת 3,600 יחידות דיור. 18 קבלנים ניגשו למכרז שחולק ל 3 מתחמי משנה, בכדי לאפשר ליזמים קטנים לגשת למכרז. במסגרת המכרז, היזמים קיבלו הנחה משמעותית על מחיר הקרקע. רק לפני חודשיים חתם שר האוצר, משה כחלון, על היתרי בנייה בפרויקט הראשון בלוד במסגרת התוכנית, במהלך כנס שערך מינהל התכנון בעיר.

 

במסגרת הפרויקט, דירת 3 חדרים בשטח של 83 מ"ר, עם מרפסת בשטח של 11.5 מ"ר, תעלה כ-625 אלף שקל; דירת 4 חדרים בשטח של 103 מ"ר, עם מרפסת בשטח של 13 מ"ר, תעלה כ-772 אלף שקל; ודירת 5 חדרים בשטח של 117 מ"ר, עם מרפסת בשטח של 18 מ"ר, תעלה כ-887 אלף שקל.

שר האוצר, משה כחלון, מימין וראש עיריית לוד, יאיר רביבו, בטקס הנחת אבן הפינה לפרויקט מחיר למשתכן בלוד. באמצע: מבעלי חברת הבנייה שזכתה במכרז (צילום: דוברות עיריית לוד) (צילום: דוברות עיריית לוד)
שר האוצר, משה כחלון, מימין וראש עיריית לוד, יאיר רביבו, בטקס הנחת אבן הפינה לפרויקט מחיר למשתכן בלוד. באמצע: מבעלי חברת הבנייה שזכתה במכרז(צילום: דוברות עיריית לוד)

בימים הקרובים יוזמנו הזוכים על ידי החברות היזמיות, בפיקוח חברת הבקרה שמפעיל משרד הבינוי והשיכון, לבחור דירות בתהליך יעיל וקצר. מכרז נוסף ל-120 יחידות דיור במסגרת תוכנית מחיר למשתכן בשכונת גני אביב בלוד צפוי להסגר בחודש הבא.

 

במשרד מדגישים כי "הליך ההגרלה נערך בהתאם לנהלים מחמירים ומוקפדים, במערכת ממוחשבת, ללא מגע יד אדם, בניהולה של ועדה ובפיקוחה של רו"ח מוסמך".

 

נזכיר הזכאים לרכישת דירת מחיר למשתכן הם "חסרי דיור" - מי שלא הייתה דירה בבעלותם בשש השנים האחרונות - יחיד מגיל 35 ומעלה וזוגות בכל גיל. בחירת הזוכים מבין הזכאים שנרשמו לפרויקט תתבצע באמצעות הגרלה. זכאי שרכש יחידת דיור במסגרת מחיר למשתכן, לא יהיה רשאי למכור את יחידת הדיור לצד שלישי במשך 5 שנים מיום קבלת טופס 4.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות עיריית לוד
שר האוצר, משה כחלון, בטקס הנחת אבן הפינה לפרויקט מחיר למשתכן בלוד
צילום: דוברות עיריית לוד
מומלצים