שתף קטע נבחר

כולנו סמוטריץ'

החילונים שונאים את הדתיים ששונאים את החרדים ששונאים את הפרענקים ששונאים את הייקים ששונאים את הפולנים ששונאים את כל עולי ברית המועצות ששונאים את העולים משנות ה-90. כולנו יהודים, וכל כך לא-נחמדים. מה אתם רוצים מהח"כ הגזען? ככה חינכו אותו, וככה חינכו אתכם

כמו רוב העם היושב בציון, נושא איתו הח"כ הגזען סמוטריץ' גנים של תיעוב ובוז כלפי מי ששונה ממנו. ככה חינכו אותו, ככה חינכו אותי, ככה חינכו את כולנו. את העובדה שלא רק הדתיים שונאים, למדתי כבר בתור ילד, בשכונת קריית שפרינצק שבחיפה. מכיוון שהייתי בין חובשי הכיפה הבודדים, זכיתי לשמוע את הביטוי הלא-חינני "דרוס כל דוס והשמד כל חרד".

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >> 

 

הייתי שמח לומר שלא נעלבתי, או שידעתי להכות בחזרה את אלה שהציקו ולא פעם גם הכו אותי. למזלי הגדול, למרות שהייתי (ונותרתי) שמנמוך ונוטה להיעלב בקלות - מי שגונן עלי הוא אבא גברתן, גבוה ושרירי להפליא, שנהג לגרור את המפלצות הקטנות שהציקו לי לאבותיהם, ולדאוג ששיני הבנים והאבות תקהנה, כפי שהיה מקובל באותה תקופה נפלאה ופשוטה.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

בבית הספר החרדי שבו למדתי, גיליתי שלא רק חילונים שונאים דתיים ולהפך, אלא שגם דתיים וחרדים שונאים אלה את אלה. חבריי החרדים כינו את חובשי הכיפות הסרוגות "ב-טלנים" כי הם הוריהם הצביעו בבחירות ב', כלומר למפד"ל. הם כינו אותם בחזרה "ג-נבים" כי הוריהם הצביעו ל-ג', כלומר ל"אגודת ישראל". אני ידעתי שיש לבוז לאלה וגם לאלה, כי הוריי הצביעו ל-ד', הלו היא מפלגת "פועלי אגודת ישראל", הפרה-חרד"לית.

 

בהמשך, בישיבה החרדית, למדתי יידיש כבר ביום הראשון, אחרי ששמעתי את הביטוי "א-פרענק איז אז א-קרענק", כלומר "ספרדי זה מחלה". מהר מאוד למדתי שלא זו בלבד שהאשכנזים-החרדים שונאים את "הספרדים" ואת "החילונים", הם גם מתעבים חוזרים בתשובה שהפכו לחרדים, ולכן הללו לא ראויים להתחתן אלא עם ילדים של חוזרים בתשובה, או עם "פרענקים", או עם נכים שסבלו גם מפיגור שכלי קל.

 

ועוד לא דיברנו על הרוסים והאתיופים

מי שהיה "שוורצע" כינה את האשכנזי "ווז-ווז", כמאמר השיר "כולנו יהודים" של חיים חפר. אחרי שהתחתנתי עם אישה שאמה נולדה במקנס, הבנתי שעבור צאצאי רבנים ממרוקו, אשכנזי זו לא מציאה כזו גדולה. אז החלטתי לבדוק קצת את הנושא.  

 

 

מתברר שמאז עליית החסידים לארץ ישראל בתחילת המאה ה-18, ועד תחילת המאה ה-20 - האשכנזים שחיו בארץ זכו לשנאה טהורה (ש"ט) מצד ה"ספרדים הטהורים" (ס"ט) שגרו פה לפניהם. הספרדים שנאו את האשכנזים החרדים שחיו מן הצדקה וכמעט לא עבדו, לבשו בשבת בגדים של אצילים פולנים, והכי גרוע, לא הבינו מילה בערבית.

 

שנאת האחר נמצאת גם בתוך תתי-קבוצות קטנות: מתברר שעולי ברית המועצות משנות השבעים שעלו לארץ מטעמים ציוניים, בזים לעולים מ"חבר העמים" של שנות ה-90 והאלפיים, בטענה שהאחרונים עלו לארץ ממניעים כלכליים בלבד.

 

גם העולים מאתיופיה ("ביתא ישראל") שהגיעו לארץ בתחילת שנות התשעים, מתעבים את בני קהילת "הפלאשמורה", בטענה שאלה הם צאצאי מתנצרים מהמאה ה-19 שנטשו את היהדות.

 

תשאלו את הייקים מה זה "אוסט-יודען"

אפילו במשפחה הגרעינית שלי, שהייתה מורכבת בחציה מיוצאי פולין

וחציה מיוצאי הונגריה ורומניה, שררו יחסים שהלמו את ימי המלחמה הקרה מאוד, שלא לדבר על בית הכנסת הייקה שבו התפללתי, שם שנאו גם את ההונגרים, את הפולנים ואת הרומנים - שכונו בבוז "אוסט-יודען" (יהודי מזרח-אירופה). הללו נחשבו בעיניי הייקים לנחותים, מפגרים וחסרי נימוס, (נוכח נימוסי השולחן שלי ושל בניי, ייתכן ולדעה קדומה זו היה גרעין אמת).

 

כל מי שראה את המערכון על העולים החדשים ב"לול" או צפה ב"סלאח שבתי", יודע שעולים חדשים תמיד חשבו שאלה שהגיעו אחריהם הם חבורה של פרזיטים, שרק רוצים לקבל הטבות.

 

אפילו "השבט הלבן" החילוני והאשכנזי שייסד את מדינת ישראל, שנא את עצמו בתוכו: המושבניקים שנאו את הקיבוצניקים, שגם הם שנאו אלה את אלה ולכן היו מפולגים ("הקיבוץ הארצי" ו"הקיבוץ המאוחד"). הדבר היחיד שאיחד את השונאים, הוא שנאה כלפי אויב חיצוני (דוסים, או רוויזיוניסטים למשל).

 

הכי חשוב, תפרידו את הגברים

בשורה התחתונה, סמוטריץ' צודק: יופרדו היולדות לאלתר ויורחקו

מערביות, מרוקאיות, אתיופיות, רוסיות, חרדיות, שמנות, אנורקטיות, נשים שחופרות בסלולרי, נשים חרדיות שמסבירות למה אסור להחזיק סלולרי, טבעוניות ששונאות צמחוניות, מאלו שמציקות לך כדי שרק תניקי, ומאלו שמזהירות אותך שאם תניקי תחנקי את הילד.

 

אבל הכי חשוב, זה להרחיק את היולדות מגברים דוגמתי ודוגמת סמוטריץ', שרק מבלבלים ליולדות את המוח, מספרים להן עם מי הן צריכות להיות בחדר, וכמה קשה להם להסתדר עם הכביסות, ערימות הכלים, הילדים והחותנת.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
זן מצוי. בצלאל סמוטריץ'
צילום: גיל יוחנן
יצחק טסלר
מומלצים