שתף קטע נבחר

השם עם הגולן: "היום אני משחק רק בסדרות 'נקיות'"

גולן אזולאי היה בפסגרת הקריירה, אבל אז הוא חזר בתשובה. ועל אף שהוא מוותר על תפקידים בשם הצניעות וההלכה - הוא מספר בראיון מיוחד שהוא מגשים את חלומו על הבמה עם אלבום חדש ומופע חדש, וגם תפקידים בסדרות שלא דורשות ממנו להתפשר. ויש גם שלושה שירים בבכורה

"אני שמח שמבינים איזה עולם יפה ומתוק הוא העולם היהודי-דתי, עם ניואנסים מיוחדים, שיש בו מספיק דרמות מעניינות גם בלי בגידות ורציחות" (צילום: עדי אביקזר ושלומי מוצפי) (​צילום: עדי אביקזר ושלומי מוצפי​) (​צילום: עדי אביקזר ושלומי מוצפי​)
"אני שמח שמבינים איזה עולם יפה ומתוק הוא העולם היהודי-דתי, עם ניואנסים מיוחדים, שיש בו מספיק דרמות מעניינות גם בלי בגידות ורציחות" (צילום: עדי אביקזר ושלומי מוצפי)

 

כששואלים את גולן אזולאי אם החזרה בתשובה והמעבר לקריירה מוזיקלית לא חסלו לו את חשבון הבנק, הוא פורץ בצחוק מתגלגל: "אנחנו אנשים מאמינים. מה אתה חושב, שהקב"ה פראייר? דווקא היום הפרנסה יותר טובה ובטוחה, ואני גם שמח יותר".

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >> 

 

כנראה שהכל באמת תלוי בנקודת המבט. אזולאי (48) היה בפסגת הקריירה בראשית העשור הקודם, אלא שבשנת 2001 החל, עם רעייתו שירי, בתהליך התקרבות לדת, ובשנים האחרונות הוא מקפיד על קלה כבחמורה, גם אם זה אומר לוותר על תפקידים.

 

עוד תרבות בערוץ היהדות:

 

"לאחרונה קיבלתי הצעה לגלם תפקיד ראשי בסדרת טלוויזיה", הוא מספר. "הם הבהירו מראש שיש סצנות אינטימיות, ושאלו אם זה בסדר. אמרתי שלא. אני לא אשחק בתפקיד שמחייב נשיקות וסצנות מיטה, ולכן ויתרתי".

 

היה קשה?

 

"לא. אני אכן אוהב לשחק, אבל מוכן רק בסדרה טובה שהיא גם 'נקייה'. הנה, לדוגמה, בימים אלה 'הוט' יוצרת סדרת טלוויזיה חדשה בשם 'העילויים', על ארבעה בחורי ישיבה חרדים. אני אגלם חבר כנסת שהוא אב של אחד מהם. אני שמח שמבינים איזה עולם יפה ומתוק הוא העולם היהודי-דתי, עם ניואנסים מיוחדים, שיש בו מספיק דרמות מעניינות גם בלי בגידות ורציחות".

 

חוזר למקורות של סבא וסבתא

אזולאי פרץ לתודעת הצופים בשנת 1998, והפך לכוכב בזכות התפקיד של "סמל פרקש" בסדרת הטלוויזיה הפופולרית "טירונות". אחר כך היו "השיר שלנו", "השמינייה", "דאוס", "נויורק" ועוד. ולמרות זאת, החזרה בתשובה לא הייתה תהליך מפרך עבורו, כי אם מהלך טבעי כמעט: "הסבא והסבתא שלי היו דתיים, וגדלתי במשפחה מסורתית, אז אצלנו זו רק תזוזה של דור אחד חזרה לשמירת מצוות".  

 

 

בסדרת הדרמה המשטרתית "אחת אפס אפס", שעונתה השלישית שודרה לאחרונה בערוץ 10, משחק אזולאי ללא כיפה לראשו. כשהוא נשאל האם כמו שחקנים דתיים אחרים, התייעץ עם רב - הוא משיב בשלילה. "זה כמו אדם שעושה עבודה בטחונית, ובזמן העבודה מוריד את הכיפה. יראת השמים היא רק עם כיפה? אם צריך להוריד כיפה בשביל לעבוד, אז עושים מה שצריך, ובתנאי שזה לא סצנות אינטימיות".

 

ב-2009 הוציא אזולאי אלבום שירים ראשון בשם "בדרך אל הלב", שבהקלטתו היה שותף דודו טסה. לאחר מכן החל במסע הופעות "רוקד בין שני העולמות", שרץ כ-500 פעם. בימים אלה, אחרי עבודה של ארבע שנים וחצי, אזולאי מוציא אלבום שני בשם "ילדות מאושרת", קבלו שלושה שירים בבכורה - במיוחד לגולשי ynet.

 

"זה אלבום פולק-רוק", הוא אומר. "חיפשתי להיות 'סונג רייטר' מהזן הישן, והשירים שלי מושפעים מיוצרים אמריקאים כמו לאונרד כהן, סיימון וגרפונקל ובוב דילן, לצד השפעות ישראליות של שלום חנוך ואהוד בנאי שאפילו מנגן במפוחית, בשיר 'יש לי את הניגון'".

 

השראה ושמה ימימה

כ-200 אלף שקלים עלתה הפקת האלבום החדש, למעלה מ-140 אלף שקלים מתוכם כיסה בעזרת אתר מימון ההמונים "הד-סטארט". "היעד שהצבתי הוא 120 אלף שקלים בתוך 50 ימים. בהתחלה התחילו לתרום, ואז זה נתקע. זה היה מפחיד, כי אם לא מגיעים לסכום, מאבדים הכל. ואז קלטתי שהרבה אנשים על הגדר שמחכים לראות מה יהיה".  

 

 

בסופו של דבר, הסכום שהושג היה גבוה ב-20 אלף שקלים מהיעד, והאלבום יצא לדרך בהפקה המוזיקלית של שמוליק דניאל, מי שעבד גם עם עמיר בניון, שולי רנד, דודו טסה ועוד. "האלבום 'ילדות מאושרת' נוצר בזכות השיעור הראשון שלמדתי ב'שיטת ימימה', והיה אחד הדברים שקירבו אותי ליהדות. המשפט הראשון בשיר הנושא הוא, 'הנה עומד מול דלת בית הורים, זוכר האם היית שמח?' זה לקוח מתורתה של ימימה ז"ל, וזה משפט שעשה אצלי שינוי מאוד גדול בחיים. הוא מדבר על המטען שכל אחד מאתנו סוחב בתוך נפשו מילדותו".

 

"אחרי שכתבתי את הבית הראשון בשיר, נתקעתי. שלחתי לרב גיל ניסים דמרי, שהיה משמשה של ימימה ז"ל. הייתה לי תחושה פנימית שהוא יעזור, ותוך תשע דקות קיבלתי בחזרה את הבית השלישי בשיר ואת החלק שלישי, וכמעט שלא נגעתי בו".

 

"'פרדס של קדושה' הוא בעצם השיר הראשון שהביא אותי לכתיבת האלבום לפני חמש שנים", אזולאי מספר. "כתבה אותו זהבה צוויקל אחרי שהייתה בשתי הופעות שלי. היא שלחה לי בדואר את השיר, וכשפתחתי את המעטפה וקראתי אותו, לא יכולתי ולא רציתי לעצור את הדמעות. התרגשתי מהדיוק שלה בתיאור הסערה, המורכבות, היופי והכאב שעברו עליי בתהליך התשובה".

 

"אני חי את החלום"

"ניגון שמחה" הוא שיר יוצא דופן באלבום, בהיותו חסידי במהותו. "יצא לי ניגון, וחיפשתי מילים אבל זה לא הסתדר. לא נכנסו מילים. ואז אמרתי שזה יישאר ניגון, רק שבפזמון החוזר שילבתי את מילות התפילה המוכרות: 'ואף על פי שיתמהמה אם כל זה אחכה לו בכל יום שיבוא'".  

 

 

לגולן ושירי אזולאי חמישה ילדים בגילאי 5-16, שלושה מהם שרים איתו בשיר "דור הולך ודור בא".

"השתמשתי במילים של קהלת, 'דור הולך ודור בא' - וגם התכתבתי עם יהונתן גפן ששורר את 'אומרים שהיה פה שמח לפני שנולדתי'".

 

אזולאי מרגיש שהוא חי את החלום, ומספר כי השחקן נדב אסולין, שלמד איתו ב"ניסן נתיב", הזכיר לו אחרי אחת ההופעות שבשנה השנייה ללימודים, אי-אז, הוא סיפר שהחלום שלו הוא "לעמוד הבמה עם גיטרה ולדבר לאנשים את מה שיש שיש בלב". "אני באמת הופעתי ב-15 סדרות טלוויזיה, שיחקתי בקולנוע ובתיאטרון - ועכשיו אני מגשים את החלום על הבמות, ומקווה לכבוש עם השירים גם את הרדיו".

 

  • גולן אזולאי יופיע היום (ה', 7/4) בהיכל הפיס בעפולה, בשעה 21:00.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
​צילום: עדי אביקזר ושלומי מוצפי​
"אני שמח יותר". גולן אזולאי
​צילום: עדי אביקזר ושלומי מוצפי​
מומלצים