שתף קטע נבחר

איפה הכי זול לקנות מוצרי ניקיון? בדיקה לחג

אל תשלמו ביוקר: בדקנו בכמה נמכרים כמה מהמותגים הפופולריים ביותר לניקיון ברשתות הגדולות בתקופה של טרום פסח, ומצאנו פערי מחירים של עד 180%. איזו רשת יצאה הכי זולה? וגם: לאלו מכם שלא נאמנים למותגים - רשימת המוצרים הזולים ביותר בקטגוריות הניקוי החשובות לחג

פסח פה עוד פחות משבועיים. התחלתם כבר בניקיונות? אם לא, זה הזמן להצטייד בחומרי ניקוי, כי המחירים בתקופה הזאת של השנה אמורים להיות הנמוכים ביותר. יחד עם זאת, עדיין יש פערי מחירים בין הרשתות.

 

ערכנו לכבוד החג בדיקה: כמה עולים מותגים מוכרים בתחום הניקיון, שרבים מהם נמצאים בכל בית בישראל, ברשתות הגדולות? איזו רשת הכי זולה? לאלו מכם שלא חייבים מותג - ערכנו בדיקה נוספת: מהם מוצרי הניקיון הזולים ביותר שנמכרים ברשתות? 

 

מותגי ניקיון: פערים של עד 180% ברשתות הזולות

מדף חומרי הניקיון בסופר מאכלס לא מעט מותגים, אבל רובם שייכים לכמה חברות בודדות ששולטות בו תחת מגוון שמות מותגים. היצרניות/יבואניות השכיחות ביותר בסל מוצרי הניקיון הישראלי הן: סנו, חוגלה קימברלי (ניקול), הנקל, רקיט בנקיזר, פרוקטר אנד גמבל, שסטוביץ' ויוניליוור.

 

פער של 151% במחירים: 9.9 שקלים ברמי לוי, 24.9 בוויקטורי ()
פער של 151% במחירים: 9.9 שקלים ברמי לוי, 24.9 בוויקטורי

המותגים של החברות האלה הם הפופולריים בישראל (מן הסתם - מה שדומיננטי על המדף וזוכה לפרסומות מושקעות - גם מועדף על ידי הצרכנים) ולרוב גם יקרים יחסית. לכן בדקנו באמצעות אתר פרייסז כמה הם עולים לקראת הפסח בכמה מהרשתות הגדולות בישראל.

 

הרשתות שנבדקו - אושר עד, שופרסל דיל, רמי לוי, סופר דוש, מחסני להב, יוחננוף, ויקטורי, חצי חינם ויינות ביתן, נחשבות אמנם לזולות, אבל כאמור, יש ביניהן פערי מחירים ברוב המוצרים שנבדקו. המחירים המובאים בטבלאות הם הנמוכים שמצאנו באותן רשתות והם גם הנפוצים ביותר באותן רשתות.

 

הסיבה לכך היא חובת שקיפות המחירים. כל הרשתות הגדולות מחויבות לפרסם את מחירי הסניפים שלהן אונליין. מבדיקה עולה כי ברשתות רבות יש מחירים אחידים בין הסניפים.

 

כך למשל בשופרסל דיל אין כמעט שוני בין מחירי המוצרים בין סניף לסניף. אצל רמי לוי, יש סניף באשדוד שהוא זול במיוחד אבל גם ברשת זו, רוב המחירים בין הסניפים זהים. לעומת זאת, ביינות ביתן המחירים אחידים, אך בסניפי יינות ביתן סיטי המחירים גבוהים יותר ב-2-1 שקלים. גם במחסני להב מצאנו מעט הבדלים בין הסניפים. 

 

לא בדקנו את המחירים ברשתות כמו שופרסל שלי או במגה בעיר, משום שהמחירים שם גבוהים ואנחנו ממליצים לא לקנות קנייה גדולה לחג בסניפים שליד הבית. 


הרשת הכי זולה במותגי ניקוי כללי: אושר עד. הבאה אחריה: שופרסל דיל ()
הרשת הכי זולה במותגי ניקוי כללי: אושר עד. הבאה אחריה: שופרסל דיל

הרשת הכי זולה במותגי כביסה: רמי לוי. הבאה אחריה: שופרסל דיל ()
הרשת הכי זולה במותגי כביסה: רמי לוי. הבאה אחריה: שופרסל דיל

הרשת הכי זולה במותגי אמבטיה ושירותים: אושר עד. הבאה אחריה: רמי לוי ()
הרשת הכי זולה במותגי אמבטיה ושירותים: אושר עד. הבאה אחריה: רמי לוי
 

ו

הרשת הכי זולה במותגי ניקוי כלים ומטבח: רמי לוי. אחריה: אושר עד ושופרסל דיל ()
הרשת הכי זולה במותגי ניקוי כלים ומטבח: רמי לוי. אחריה: אושר עד ושופרסל דיל

 

איזו רשת הכי זולה? תלוי במוצר, אבל רמי לוי ואושר עד מובילות

במוצרי ניקוי אמבטיה ושירותים הרשת הכי זולה, בהסתמך על המוצרים שבחרנו, היא אושר עד (בחישוב מול הרשתות האחרות שלא כולל את המוצר שחסר אצלה). אחריה: רמי לוי

 

בניקוי כללי, מבין המוצרים שבחרנו, הרשת הזולה ביותר זו אושר עד (בחישוב מול הרשתות האחרות שלא כולל את המוצר שחסר אצלה) ואחריה שופרסל דיל.

 

במוצרי ניקוי כלים מטבח רמי לוי זו הרשת הכי זולה ואחריה אושר עד (שחסרים בה מוצרים), או שופרסל דיל (בהשוואת כל המוצרים אותם בחרנו לבדוק).

 

במוצרי כביסה הרשת הכי זולה זו רמי לוי ואחריה שופרסל דיל.

 

בהשוואה נוספת שערכנו בין 5 רשתות דיסקאונט הפועלות בחיפה, נשר והקריות, בסל שכלל 34 מוצרי ניקיון, רמי לוי יצאה הרשת הכי זולה. אושר עד במקום השני, יוחננוף מקום שלישי, שופרסל דיל מקום רביעי וויקטורי יצאה הכי יקרה.  

ההפרש בין גובה הסל ברמי לוי - 486.4 שקל לויקטורי - 614 שקל, עומד על 127.6 שקל או 26%. ליחצו פה לראות את ההשוואה המלאה >>

 

מוצרי הניקיון הכי זולים ברשתות

לאלו מכם שמחפשים מוצרים זולים ולא נאמנים למותגים, ולאלו מכם שרוצים לדעת עד כמה הם משלמים ביוקר על מותג ניקיון, ערכנו חיפוש: מהם מוצרי הניקיון הכי זולים בארץ, בכמה קטגוריות שהן מאסט לניקיון הפסח.

 

לא מכירים את המותג? לא נורא. 400 מטליות לחות לניקוי כללי ב-12.90 שקל, 3 אגורות למטלית ()
לא מכירים את המותג? לא נורא. 400 מטליות לחות לניקוי כללי ב-12.90 שקל, 3 אגורות למטלית

 

נכון שאין לזלזל בניקיון האביב, וחשוב שהמוצר יהיה קודם כל אפקטיבי, וידוע שזול זה לא תמיד טוב. יחד עם זאת, גם יקר זה לא תמיד הכי טוב. מאחורי המחירים הכי נמוכים, מסתתרים לעתים קרובות מוצרים סבירים עד טובים מאו. לעתים אלה אפילו המוצרים הטובים ביותר בשוק - חלקם נמכרים תמיד בזול ואחרים נמצאים במבצעי שחיטה לכבוד החג.

 

בנוסף, כאמור, עיון במחירים הכי נמוכים שמצאנו יכול לתת לכם אינדיקציה עד כמה אתם משלמים יותר מדי על "מותג". לחצו להגדלה: 


 

 


פורסם לראשונה 11/04/2016 15:34

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים