שתף קטע נבחר

רשות השידור פסלה פרסומת של נשות הכותל: "אל תזכירו 'ברכת כוהנות'"

בחג הפסח יקיים הארגון לראשונה גרסה פמיניסטית לאירוע המסורתי ההמוני בכותל המערבי, וב"קול ישראל" דורשים לשפץ את התשדיר שהופק לקראתו: "יש בעיה בעובדה שנשים יברכו ברכת כהנים"

 

רשות השידור פסלה תשדיר שירות של "נשות הכותל", המזמין את הציבור להשתתף באירוע "ברכת כוהנות" שהארגון מקיים בחג הפסח. במערך בקרת הפרסומות של "קול ישראל" הסבירו כי יש בעיה בכך ש"נשים יברכו ברכת כהנים", והתנו את הפרסום בהשמטת המילים "ברכת כוהנות" והקריאה לכוהנות לבוא ו"לברך".

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >> 

 

 

במסגרת מאבקן להעצמה נשית וחופש דת ברחבת הכותל המערבי, יקיימו "נשות הכותל", לראשונה, גרסה פמיניסטית לאירוע המסורתי ההמוני באתר הקדוש – יממה לפניו, ביום הראשון של חול המועד (יום ראשון בשבוע).

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

בפרסומת שהפיקו לקראת המעמד, נשמעות תחילה נשים השרות את פסוקי הברכה, "יברכך ה' וישמרך", בלחן מיוחד. אחר כך מופיע קטע קריינות: "מה נשתנָה הפּסח הזה? בַּפסח השנה תהיה בַּפּעם הראשונה בִּרְכּת כּוהנות בעזרת הנשים בַּכותל. נשים מִכּל הארץ מוזמנות לבוא, לְברך וּלְהתברך בְּבִֿרכּת כוהנות!".

 

"סירוב בלתי סביר בלי נימוק"

תיאור התשדיר, ובו התמלול, נשלח ל"קול ישראל" – והוא נפסל. במחלקה המשפטית הסבירו: "הבעיה כאן היא בעובדה שנשים יברכו ברכת כהנים. המחלוקת היא בברכת כוהנות. אם רוצים לאשר צריכים למחוק את 'ברכת כוהנות', וכן לבוא 'לברך'".

 

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

 

חברת הנהלת נשות הכותל, עו"ד ריקי שפירא-רוזנברג, שיגרה לרשות השידור תגובה בשם הארגון, ובה ביקשה לשקול מחדש את ההחלטה. "לטעמנו מדובר בסירוב בלתי סביר לבקשה, אשר לא נומק בשום צורה ופוגע קשות בחופש הביטוי".

 

היא הוסיפה כי "מדובר בהתערבות בלתי סבירה בתכנים, ללא כל נימוק ענייני, המונעת מהציבור מידע בדבר הטקס החגיגי. מדובר בתשדיר פשוט המבקש להביא מידע לציבור על אירוע ברכת הכוהנות שעתיד להתרחש בחול המועד פסח".

 

מרשות השידור נמסר בתגובה: "נוסח התשדיר לא אושר לאור כללי הפרסומות ברדיו המחייבים את הרשות. פירוט הנימוקים יימסר לנשות הכותל, ולא באמצעות התקשורת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שלומי כהן, כיכר השבת
תברכך?
צילום: שלומי כהן, כיכר השבת
מומלצים