שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

טופס אכלוס ל-85 הדירות הראשונות בחריש

הוועדה לתכנון ולבנייה בחריש נתנה טופסי 4 ל-85 הדירות הראשונות מתוך 6,300 דירות בבנייה. במקביל, ועדות התכנון אישרו בהליך מזורז תוכניות לבניית 1,600 דירות בשכונת מגורים חדשה בקצרין ו-1,000 יח"ד באופקים

הוועדה לתכנון ולבנייה בחריש הודיעה היום (ה') על התקדמות לקראת אכלוס השכונות החדשות ביישוב בעוד מספר חודשים. על פי ההודעה, נחתמו טופסי 4 ל-85 הדירות הראשונות במתחמי הבנייה החדשים ביישוב. טופסי 4, שניתנו לפרויקטים של היזמים מגידו וי.ח. דימרי, מאפשרים את חיבור הדירות לתשתיות חשמל, מים ותקשורת ומאפשרים את אכלוסן.

 

כותרות אחרונות בערוץ הנדל"ן של ynet:

120 אלף דירות במקום בסיסי צה"ל ותעש

והרי החדשות מרוממה: 200 דירות אושרו בי-ם

60 אלף דירות במקום בסיסי צה"ל - צפו במפה

 

ראש המועצה המקומית חריש, יצחק קשת, ציין כי "העיר ערוכה לקליטת ראשוני התושבים החדשים ואנו מצפים להגעתם של מאות המשפחות הראשונות בחודשים הקרובים". דוד מגן-מונסונגו, יו"ר הוועדה, הוסיף כי בימים אלה נבנות בחריש כ-6,300 יחידות דיור, ובחודשים הקרובים יקלטו כ-500 המשפחות הראשונות בשתי השכונות החדשות הנבנות.

 

עד סוף השנה יתגוררו בחריש 2,000 משפחות, שמצטרפות ל-300 המשפחות שהתיישבו במקום לפני 20 שנה. בהתאם לתוכנית התכנון והבנייה, יחיו ביישוב כ-50 אלף תושבים תוך 3 שנים והמטרה היא לאכלס כ-100 אלף תושבים בסופו של דבר. בחודשים האחרונים אישרה הוועדה יותר מ-2,500 היתרי בנייה לדירות ואזור עסקים ראשי ביישוב, שיכלול תחנת דלק, בית מלון ומתחם שירותי ההצלה מד"א, משטרה וכיבוי אש.

 

בנוסף, החלה לקדם את תוכנית המתאר חריש/3 להרחבת היישוב לכיוון צפון-מזרח. על פי התכנון, התוכנית תופקד להתנגדויות הציבור עד סוף 2016. באחרונה אושרה תוכנית להקמת 66 מתחמים ירוקים, פארקים וגנים ציבורים בשטח של כ-600 דונם. 10 פארקים ייבנו בשנה הקרובה ב-3 השכונות החדשות המיועדות לאכלוס ב-2016 ועוד 50 מתחמים נוספים עד שנת 2020.

 

במקביל, החלה חברת נתיבי ישראל בהרחבה והסדרה של דרכי הגישה לעיר ובכלל זה צומת חריש, בהיקף של כ-45 מיליון שקל. עבודות אלה צפויות להסתיים עד סוף השנה הנוכחית. בנוסף, משרד התחבורה תיקצב עבור הרשות המקומית הכנת תכנית סטטוטורית לכביש 611 המתחבר לכביש 574 מכיוון מזרח, עם מחלף לכביש 6. התכנון החל בימים אלה, במטרה לסיימו עד לרבעון השלישי של 2017.

שכונות חדשות בבנייה בחריש (צילום: יח"צ) (צילום: יח
שכונות חדשות בבנייה בחריש(צילום: יח"צ)

 

מי רוצה לגור בקצרין? 1,600 דירות חדשות

בתוך כך, הוועדה הארצית לתכנון ובנייה של מתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל), שתפקידה לאשר תוכניות בנייה למגורים בהליך מזורז, הודיעה על אישור להקמת 1,600 דירות בקצרין ו-1,000 דירות באופקים. בשלב זה התוכניות אושרו להפקדה להתנגדויות הציבור, ובהתאם להתנגדויות יאושרו בהמשך למתן תוקף על מנת לצאת לדרך.

 

התוכנית בקצרין מתייחסת לרובע 12 ביישוב והיא נערכה על ידי משרד קורין אדריכלים והוגשה על ידי משרד הבינוי והשיכון, בשיתוף העירייה. היא הוכנה על בסיס תוכנית המתאר החדשה ליישוב, הנמצאת גם היא בהפקדה, וכוללת תמהיל מגורים מגוון של בנייה צמודת קרקע ובנייה רוויה עד 5 קומות.

 

בחלק ממתחמי המגורים בקצרין ישולבו שימושי תיירות כגון חדרי אירוח וכן שימושים למשרדים ומסחר. בנוסף, יוקמו במסגרת התוכנית מבני ציבור וחינוך, כגון בית ספר חקלאי, וכן שטחים פתוחים ופארק ציבורי. בוועדה ציינו היום כי "התוכנית מציעה מגוון פתרונות דיור ותעסוקה, המשולבים עם חינוך ותיירות, ומחזקת את מעמדה של קצרין כיישוב החזק והמרכזי בגולן".

קצרין. שכונת מגורים חדשה ביישוב (צילום: באדיבות Lowshot) (צילום: באדיבות Lowshot)
קצרין. שכונת מגורים חדשה ביישוב(צילום: באדיבות Lowshot)

התוכנית השנייה באופקים מתייחסת לשכונת נח שבצפון-מזרח העיר, בסמוך לתחנת הרכבת. השטח ממוקם בקרבת מנחת שדה תימן, המחבר בין אופקים לבאר שבע, ובצמוד לפארק אופקים העירוני המתוכנן. גם תוכנית זו הוכנה על בסיס תוכנית המתאר החדשה ליישוב, הנמצאת בהכנה.

 

שטחי המגורים בשכונה החדשה יאופיינו בתמהיל דיור מגוון - בנייה רוויה עד 10 קומות שתלווה את צירי הרחובות הראשיים וההיקפיים, לצד בנייה צמודת קרקע באזורים הפנימיים וליד הפארק. עוד כוללת התוכנית מוסדות ציבור כגון מכללה ומעונות סטודנטים, שטחים פתוחים שיובילו לנחל אופקים, שטחי מסחר ותעסוקה וכן אפשרות לחדרי אירוח באזורי המגורים.

בנייה צמודת קרקע באופקים  (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
בנייה צמודת קרקע באופקים (צילום: הרצל יוסף)

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יח"צ
חריש. הדירות הראשונות יתאכלסו
צילום: יח"צ
מומלצים