שתף קטע נבחר

משרד רואי החשבון של ענבל אור משיב אש

על רקע הביקורת סביב אי-סדרים בעסקי ענבל אור, שלחו השותפים במשרד שטיינמץ עמינח מכתב לעובדים, ובו הבהירו כי משרדם עסק רק בחברה הפרטית של אור. "מעולם לא הענקנו שירות לקבוצות הרכישה. לפי הדוחות האחרונים שנערכו על ידינו ב-2014, לא היה צורך להצמיד הערת עסק חי"

השותפים במשרד רואי החשבון שטיינימץ עמינח שלחו בסוף השבוע שעבר מכתב לכ-300 עובדי המשרד על הרקע הפרסומים בנוגע למעורבתו בעסקיה של ענבל אור. זאת על רקע הביקורת הרבה שהוטחה במשרד בעקבות הדו"חות הכספיים שעשה עבור החברות של אור.

 

מזרחי-טפחות מבקש לממש את נכסי ענבל אור

צו זמני אוסר על אור 'לפלוש' לדירה בגבעתיים

האם ענבל אור 'פלשה' לדירה של אור סיטי?

 

במכתב ציינו השותפים כי "משרדנו שימש מאז 2013 כרואי החשבון של החברה הפרטית אור סיטי נדל"ן. מעולם לא שימשנו כרואי החשבון של קבוצות הרכישה או המלווים הפיננסיים שלהם. עבודתנו עבור לקוח זה נעשתה כפי שאנו פועלים עבור כל לקוחותינו: במקצועיות, באחריות, במסירות ועל פי חוק". 

ענבל אור בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ענבל אור בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)
 

השותפים הוסיפו כי "במסגרת ביקורת הדו"חות של החברה הפרטית, אור סיטי נדל"ן, פעלנו על פי כללי חשבונאות מקובלים והסתמכנו על חוות דעת משפטיות וחשבונאיות ועל חומר שנמסר לנו ממנהלי החברה".

 

השותפים התייחסו בין היתר לטענות של הנאמן עו"ד איתן ארז כי, "הדו"חות לשנת 2014 אינם משקפים באופן נאות משום בחינה מהותית את המצב הכספי". עוד נכתב: "ההבדל בין התמונה ה'וורודה' שהוצגה בבקשה להקפאת הליכים לבין המציאות הנו 127.2 מיליון שקל לחובת קבוצת החברות. כל מילה נוספת מיותרת".

 

לדברי השותפים "הדו"חות האחרונים שנערכו על ידינו הם לשנת 2014 ואילו דו"חות 2015 טרם בוקרו על ידינו. כל אחד ואחת מכם יודע כי תפקידם של רואי החשבון הוא לבקר את הדו"חות בדיעבד, כאשר ביקורות כוללות בדיקה מדגמית של ראיות התומכות בנתונים המוצגים בדו"חות הכספיים, ולא לבחון או לאשר כל פעולה שנעשית על ידי מנהלי החברה בזמן אמת.

 

"דו"חות 2014 התבססו על חוות דעת שמאיות ומשפטיות ועל אישורים שקיבלנו מהנהלת החברה וביטאו נאמנה את מצבה של החברה בהתאם למידע שעמד לפנינו. בעת עריכת הדו"חות לשנת 2014, שכאמור היו הדו"חות האחרונים שנערכו על ידינו, לא היה צורך להצמיד הערת "עסק חי" לדו"חות החברה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים