שתף קטע נבחר

"אור לקחה עשרות צ'קים מקופת החברה"

המפרק הזמני של קבוצת אור סיטי דורש מענבל אור להשיב עשרות צ'קים שלקחה מכספת החברה לאחר שניתן צו הקפאת ההליכים. בנוסף הוא דורש מאחיה, חיים קריאף, להשיב לקופת הפירוק 325 אלף שקל שמשך המחברות

המפרק הזמני של קבוצת אור סיטי, עו"ד איתן ארז, דורש היום (ב') לחייב את אחיה של ענבל אור, חיים קריאף, להשיב לקופת הפירוק כ-325 אלף שקל שמשך מהחברות. בנוסף, דורש המפרק מיזמית הנדל"ן להשיב עשרות המחאות שלקחה מכספת החברה לאחר שניתן צו הקפאת ההליכים.

 

ענבל אור למשטרה: השיבו לי את האייפון שלי

הכונס של ענבל אור דורש תכשיטים שמכרה

משרד רואי החשבון של ענבל אור משיב אש

 

לפי המפרק הזמני, אחיה של אור, חיים אור קריאף, חייב לקופת החברה סכום של כ-325 אלף שקל כתוצאה ממשיכת כספים שביצע. לפי הבקשה, הסכום התברר תוך עיון בכרטסות הנהלת החשבונות של חברת אור סיטי נדל"ן, מהן עלו מספר הלוואות שנטל האח אך לא השיב.

 

"לאור הסטטוס הנוכחי בו מצויה החברה", כותב המפרק הזמני לבית המשפט, "אין כל מניעה לדרוש מקריאף להשיב לקופת הפירוק באופן מיידי את החוב אותו הוא חב לחברה".

ענבל אור  (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
ענבל אור (צילום: שאול גולן)

 

"החייבת פועלת למסירת המחאות גורמים עלומים"

בקשה נוספת שהוגשה היום לשופט הפירוקים בבית המשפט המחוזי בתל-אביב, איתן אורנשטיין, נוגעת לאור עצמה. לפי המפרק, על אור למסור לידיו את "כל ההמחאות המצויות בידה ואשר נלקחו על ידה ממשרדי החברה".

 

לדברי עו"ד ארז, ב-27 במרס, ימים ספורים לאחר שניתן צו הקפאת הליכים לחברות שבשליטתה, הגיעו נציגים ממשרד המפרק הזמני, אז בתפקידו כנאמן, למשרדי חברת אור סיטי נדל"ן שבמגדלי עזריאלי בתל-אביב. בתום פגישה במשרדי החברה בה נכחו נציגי המפרק, אור ואחד מבאי כוחה, עו"ד אבי ששו, ניגשה אור לכספת שבחדר של מנהל החשבונות "ונטלה תיקייה ובה עשרות המחאות".

 

כשנשאלה אור על ידי נציגי המפרק לפשר ההמחאות, השיבה כי מדובר בהמחאות של רוכשים וחייבים שונים החברות. לדברי עו"ד ארז, נציגיו ביקשו לקבל לידם את התיקייה אולם נענו בסירוב מצדה של אור, שהודיעה כי בכוונתה למסור את ההמחאות באמצעות מי שייצג אותה אז בבית המשפט, עו"ד ראובן בילט, לאחר שתתייעץ איתו.

 

"למותר לציין", כותב עו"ד ארז, "כי מאז אותה פגישה, פנו למשרדי מספר רוכשים וטענו כי החייבת פועלת למסירת ההמחאות לגורמים עלומים לרבות למשרדי ניכיון צ'קים". לשיטת המפרק הזמני, עד למועד הגשת הבקשה, למרות פניות נוספות, אור "לא טרחה למסור את ההמחאות" לידיו ואף לא התייחסה כלל למכתביו.

 

"אשר על כן", מסכם המפרק הזמני, "מתבקש בית המשפט לחייב את אור למסור את כל ההמחאות שניטלו על ידה ממשרדי החברה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
ענבל אור
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים