שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "שם ונר" - להנצחת הנספים בשואה
  עשרות מובילי דעה, מנהיגים ופעילים חברתיים הצטרפו ליוזמה הלאומית החדשה וידליקו בערב יום השואה נר נשמה עם שם של אחד מ-6 מיליון הנספים. בין המשתתפים: דן חלוץ, ניר ברקת, סתיו שפיר, ציפי לבני, ארקדי דוכין יהורם גאון ורבים אחרים

  איך שומרים על הנצחת הנספים בשואה עבור הדורות הבאים? עמותת "שם ונר" פועלת למען יסוד מסורת לאומית חדשה במסגרתה בערב יום השואה כל אדם או משפחה ידליקו נר עם שמו ופרטיו של אחד הנספים בשואה.

   

  העמותה הזמינה עשרות מובילי דעה, פעילים חברתיים, מנהיגים וח"כים לקחת חלק בפרויקט ולהצטלם עם נר נשמה עם שמו של אדם, שכל רצונו היה שלא ישכחו אותו.

   

  "הייתי רוצה שיהיה אדם שיזכור שהיה פעם מישהו בשם דוד ברגר", כך כתב דוד ברגר בגלויה שנשלחה לידידתו בארץ ישראל. בגלויה זו הוא נפרד ממנה, בהבינו שהוא לא ישרוד. הוא נורה בוילנה ביולי 1941. בן 19 במותו.

   


  ח"כ סתיו שפיר עם נר לזכרו של מרדכי אנילביץ', מפקד גטו ורשה

   

  כדי להנציח את זכרו של דוד ברגר ושל 6 מיליון נספים נוספים פועלת עמותת "שם ונר" לקדם מסורת לאומית חדשה להנצחת קורבנות השואה באמצעות הדלקת נר נשמה עם שמו ופרטיו של אחד הנספים.

   

  עשרות מובילי דעה, מנהיגים, מפקדים בכירים בצה"ל בעבר ובהווה ופעילים חברתיים לקחו חלק לקראת יום השואה תשע"ו בפרויקט והצטלמו עם נר נשמה הנושא תווית עם שמו ופרטיו של אדם שנספה בשואה.

   


  ציפי לבני עם נר לזכרו של סבא של בעלה – שפיצר הנרי הרצל ז"ל

   

  בין המשתתפים בפרויקט שהצטלמו עם נר נשמה עם תווית בעלת משמעות אישית מיוחדת עבורם היו הרמטכ"ל לשעבר, רא"ל (מיל') דן חלוץ, שהצטלם עם נר לזכר סבתה של רעייתו, טובה (טוני) רייסמן, ח"כ סתיו שפיר, שפרצה דרכה כפעילה חברתית, בחרה להדליק נר לזכרו של מרדכי אנילביץ', מפקד גטו ורשה, מנהיג צעיר גם הוא.

   


  הרמטכ"ל לשעבר, רא"ל (מיל') דן חלוץ, עם נר לזכר סבתה של רעייתו, טובה (טוני) רייסמן

   

  המוסיקאי ארקדי דוכין הצטלם עם נר לזכרו של ארווין שולהוף, מלחין ופסנתרן, ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, בחר להדליק חמישה נרות לזכר סביו וקרובי משפחתו שנספו, העיתונאית רותם איזק חובבת איגרוף, הדליקה נר לזכרו של ויקטור יאנג פרץ, מתאגרף וציפי לבני הצטלמה עם נר לזכרו של סבא של בעלה – שפיצר הנרי הרצל ז"ל . אחרים בחרו שם מתוך מאגר השמות העצום רק כדי להעלות את זכרם גם ללא זיקה אישית, כדוגמת הזמר יהורם גאון שהצטלם עם שמו של פריץ וויס.

   

  לציון יום השואה, ynet  בשיתוף עמותת "שם ונר" מזמינים את עם ישראל להשתתף במסורת הלאומית המתהווה ולקחת חלק פעיל בפרוייקט ההנצחה.
  כל אדם יכול ליצור תווית לנר נשמה עם שם נספה בעל משמעות אישית או לבחור שם מתוך מאגר השמות הקיים, אותו ידליק בערב יום השואה. למידע נוסף ולהדפסת תווית שם לנר נשמה לחצו כאן
   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים