שתף קטע נבחר

בפעם השנייה: עבר החייאה בזמן כושר - וניצל

גבר כבן 56 התמוטט הבוקר בחדר הכושר. הוא עבר החייאה שכללה מתן שוקים חשמליים, והובהל לבית החולים. הפראמדיק שביצע את ההחייאה, הציל את חייו גם לפני שנתיים, כשהתמוטט על מגרש כדורסל

קיבל את החיים פעמיים במתנה - מאותו פראמדיק: גבר כבן 56 התמוטט הבוקר בחדר כושר בירושלים. הוא עבר החייאה מתקדמת וחייו ניצלו. לפני כשנתיים האיש עבר אירוע דומה במגרש כדורסל וניצל על ידי אותו פראמדיק.

 

האירוע התרחש הבוקר בירושלים: האיש בן 56 התמוטט בעת פעילות ספורטיבית בחדר כושר בירושלים. איש צוות ממכון הכושר חיבר אותו למכשיר דפיברילטור אוטומטי, המזהה הפרעות בקצב הלב ונותן מכות חשמל על פי הצורך. תוך כדי כך הגיע למקום צוות מגן דוד אדום שאיבחן כי האיש נמצא בהפרעת קצב מסוג פרפור חדרים.

 

צוות הניידת הטיפול נמרץ של מד"א החל לבצע בו פעולות החייאה מתקדמות שכללו מכות חשמל והנשמה, והצליח לייצב את מצבו. הוא פונה לחדר הצנתורים של בית החולים שערי צדק בעיר.

 

עוד בנושא:

- החייאה ללא הנשמה מפה לפה - אפקטיבית יותר

- חדש: מצמידים את האייפון לחזה לביצוע החייאה

- צפו: מדריך עזרה ראשונה - החייאת מבוגרים

 

חייו ניצלו בפעם השנייה

אחד מאנשי הצוות היה הפראמדיק ישראל ויינגרטן, שהציל את חייו של אותו אדם לפני שנתיים: "כשהגענו לבית החולים, אישתו סיפרה לי שלפני שנתיים הייתי אני זה שביצע בו פעולות החייאה כשהתמוטט במגרש כדורסל" מספר ויינגרטן, "אני לא זכרתי את האירוע, אבל התרגשתי מאוד שיש לי הזכות להשתתף בהצלת החיים שלו".

 

"המקרה הזה ודומים לו מוכיחים מחדש את החשיבות של הכרת עקרונות בסיסיים של הצלת חיים והימצאות דפיברילטור במקומות הומי אדם" אומר ד"ר רפי סטרוגו, סמנכ"ל רפואה במד"א, "החוק קובע כי בכל מקום ציבורי שבו עוברים יותר מ-500 בני אדם חייב להיות מכשיר שכזה המשמש להצלת חיים באמצעות מכות חשמל, ממש כפי שחייב להיות במקום מטף כיבוי אש".

 

צפו: הפראמדיק ישראל ויינגרטן מספר על רגעי ההצלה הדרמטיים:

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר מד"א
הפראמדיק ישראל ויינגרטן הציל את חייו של אותו אדם לפני שנתיים
צילום: דובר מד"א
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים