שתף קטע נבחר

משפחה ראשונה בחריש: "עיר לא נבנית ביום"

ביום העצמאות עברה המשפחה הראשונה לחריש וסימנה את התחלת הליך האכלוס של השכונות החדשות ביישוב. אבי המשפחה מספר על ההתאקלמות, חרף ההמתנה לסיום עבודות ההקמה: "איכות חיים שאי אפשר למצוא במרכז"

החל שלב אכלוס השכונות החדשות בחריש - עם כניסת המשפחה הראשונה ליישוב ביום העצמאות האחרון. אירחנו את התושב הראשון, גיל פיינגולד, לצד ראש המועצה יצחק קשת - ושמענו על התאקלמות ילדי המשפחה, הצורך למצוא עבודה בסביבת היישוב ועל ההמתנה למרכז הקניות הראשון. צפו בריאיון באולפן ynet:

 

 

"עבור 800 אלף שקל רכשנו דירת 4 חדרים עם מרפסת שמש, חניה, מחסן ומעלית", סיפר פיינגולד. "מדובר באיכות חיים שאי אפשר למצוא במרכז כיום". פיינגולד סיפר גם על ההתאקלמות המהירה של בנותיו, אשר השתלבו בגן בו לומדים בינתיים רק 5 ילדים - ועל מאמציו למצוא עבודה באזור.

 

טופס אכלוס ל-85 הדירות הראשונות בחריש

שר החקלאות מזהיר: חריש עלולה להיות עיר רפאים

לא מעלים ארנונה? בחריש היא תוזל ב-12%

 

"העיר מחכה לתושבים - ולא להיפך", הוסיף קשת. "הכוונה עכשיו היא להקים מרכז מסחרי, מעונות יום שיצטרפו לשלושת בתי הספר הקיימים - ואנחנו ערוכים מבחינת כל התשתיות של מוסדות ציבור וחינוך לקליטה מרבית".

 (צילום: יוסף כהן) (צילום: יוסף כהן)
(צילום: יוסף כהן)

 (צילום: יוסף כהן) (צילום: יוסף כהן)
(צילום: יוסף כהן)

נזכיר כי באפריל האחרון הודיעה הוועדה לתכנון ולבנייה בחריש על התקדמות לקראת אכלוס השכונות החדשות ביישוב. על פי ההודעה, נחתמו טופסי 4 ל-85 הדירות הראשונות במתחמי הבנייה החדשים. טופסי 4, שניתנו לפרויקטים של היזמים מגידו וי.ח. דימרי, מאפשרים את חיבור הדירות לתשתיות חשמל, מים ותקשורת ומאפשרים את אכלוסן.

 

עד סוף השנה יתגוררו בחריש 2,000 משפחות, שמצטרפות ל-300 המשפחות שהתיישבו במקום לפני 20 שנה. בהתאם לתוכנית התכנון והבנייה, יחיו ביישוב כ-50 אלף תושבים תוך 3 שנים והמטרה היא לאכלס כ-100 אלף תושבים בסופו של דבר. בחודשים האחרונים אישרה הוועדה יותר מ-2,500 היתרי בנייה לדירות ואזור עסקים ראשי ביישוב, שיכלול תחנת דלק, בית מלון ומתחם שירותי ההצלה מד"א, משטרה וכיבוי אש.

חריש במבט על (צילום: ששון תירם) (צילום: ששון תירם)
חריש במבט על(צילום: ששון תירם)
 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוסף כהן
חריש. 85 דירות כבר אוכלסו
צילום: יוסף כהן
מומלצים