שתף קטע נבחר

הנשיא אירח את חניכי פרויקט "שער שוויון"

ראובן ריבלין פגש 24 ילדים מהפריפריה, המשתתפים באימוני כדורגל במסגרת מרכזי למידה והעשרה. בין היתר הוא אמר להם: "אתם משחקים מצוין, כדורגלני העתיד של כולנו. כל שער שאתם מבקיעים הוא שער ניצחון"

בעיצומם של ימים עמוסי אירועי שיא בכדורגל הישראלי, פגש נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין 24 ילדים מפרויקט "שער שוויון".

 

מדובר בפרויקט חברתי-חינוכי שבבסיסו הקמת מסגרת תומכת לשעות אחר הצהריים לילדים מאזורי הפריפריה החברתית של ישראל. במסגרת הפעילות משלבים הילדים השתתפות באימוני כדורגל מקצועיים עם מרכזי למידה והעשרה. במפגש סיפרו שלושה חניכים מהפרויקט, תושבי ירוחם, חיפה ומג'דל שמס, על הפעילות.

 

 (צילום: מארק ניימן, לע"מ) (צילום: מארק ניימן, לע
(צילום: מארק ניימן, לע"מ)

 

"בשנה שעברה זכיתי לבוא אליכם ולהשתתף בפתיחת העונה, ראיתי את המשחקים ומאוד התרגשתי", סיפר הנשיא בפתח דבריו, והוסיף :"אתם משחקים מצוין, כדורגלני העתיד של כולנו. אתם בניון וברדה וזהבי של עתיד הספורט הישראלי. בדרך כלל אנו אוהדים של קבוצה כזו או אחרת וכשמבקיעים גול אתה שמח מאוד או שאתה עצוב. אבל אצלכם, כל שער שהבקעתם - הוא שער ניצחון".

 

שרון תוסיה כהן, יו"ר העמותה: "אני חולה כדורגל. לפני שבע שנים הבנתי שאפשר להשתמש במחלה הזו כתרופה ושער שוויון זו תרופה. כל אחד מהילדים פה הוא סיפור בפני עצמו. הם מראים לנו איך אפשר לקחת את הכדורגל וליצור דרכו דברים חיוביים בחברה. אני חושב שההצלחה הגדולה בפעילות שלנו זה להראות שיש דרך אחרת להיות מעורבים בכדורגל, דרך שמובילה לדברים חיוביים".

 

 (צילום: מארק ניימן, לע"מ) (צילום: מארק ניימן, לע
(צילום: מארק ניימן, לע"מ)

 

"שער שוויון נותן לי את ההזדמנות לשחק כדורגל כמו שאני אוהב", סיפר לנשיא ליאל דנינו, תלמיד כיתה ו' מירוחם, חניך בשנה הראשונה ופעיל בקבוצתו. אדם ראפע עוידאת ממג'דל שמס הוסיף: "שער שוויון נתנו לי להתקדם בכדורגל ולהיות ספורטאי טוב. הכרתי גם ערבים וגם יהודים, ואני שמח על כך".

 

יוסי טפרי בן ה-10 מחיפה סיפר כיצד שער שוויון נותן לו כוח להמשיך ולשחק כדורגל, "מאז שאני שם אני משתפר בכל הדברים שבהתחלה לא כל כך הייתי טוב בהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מארק ניימן, לע"מ
ריבלין במפגש עם הילדים
צילום: מארק ניימן, לע"מ
מומלצים