שתף קטע נבחר

גרה בשינקין, לא ת"א: איפה לגור בגבעתיים

שכונת שינקין מבוקשת ע"י מי שמחפש תחליף זול לת"א, אך גבעת רמב"ם קרובה יותר לעיר ללא הפסקה. אז איזו שכונה שווה יותר למגורים? מלחמת שכונות חוזרת לגבעתיים - צפו בתוכנית הנדל"ן של ynet בשיתוף מדלן

 

 
מתלבטים באיזו שכונה משתלם לגור בתל-אביב? בטוחים שאתם גרים בשכונה הכי שווה בירושלים? בכל שבוע שתי שכונות יתחרו על התואר "השכונה הכי שווה למגורים". והפעם החלטנו לחזור לגבעתיים: איזו שכונה משתלמת יותר - שינקין או גבעת רמב"ם? צפו בתוכנית הנדל"ן של ynet בשיתוף אתר מדלן.
 
 
אז מהם מחירי הדירות בשכונת שינקין ובשכונת גבעת רמב"ם? דירת 3 חדרים מיד שנייה בשכונת שינקין עולה 1.8 מיליון שקלים. בשכונת גבעת רמב"ם עולה דירה דומה 1.9 מיליון שקלים ואילו דירת 4 חדרים חדשה בשכונה עולה 2.44 מיליון שקלים. בשכונת שינקין דירת 4 חדרים חדשה עולה 2.48 מיליון שקלים. המדד החברתי-כלכלי (נקרא גם מדד סוציו-אקונומי הבודק את רמות ההשכלה וההכנסה של האוכלוסייה) הן בשכונת שינקין והן בשכונת גבעת רמב"ם הוא 8 מתוך 10. השכר הממוצע של תושבי שכונת שינקין הוא 12,100 שקלים ואילו של תושבי שכונת גבעת רמב"ם 11,300 שקלים.
שכונת שינקין (צילום: אבי חי) (צילום: אבי חי)
שכונת שינקין(צילום: אבי חי)
שכונת גבעת רמב"ם (צילום: אבי חי) (צילום: אבי חי)
שכונת גבעת רמב"ם(צילום: אבי חי)
במרחק הליכה משכונת שינקין יש 3 בתי ספר יסודיים בשכבות א'-ח' ואילו במרחק הליכה משכונת גבעת רמב"ם יש בית ספר יסודי אחד. ומה לגבי המרחק מצירים מרכזיים? שכונת שינקין מרוחקת כ-13 דקות נסיעה ברכב בשעות העומס ממרכז עזריאלי בתל-אביב ו-16 דקות נסיעה ממחלף אלוף שדה. שכונת גבעת רמב"ם מרוחקת כ-10 דקות נסיעה ברכב בשעות העומס ממרכז עזריאלי בתל-אביב וגם היא במרחק 16 דקות נסיעה ממחלף אלוף שדה. היא נמצאת במרחק הליכה מתחנת רכבת השלום.
 
ההסבר של רוה איתן ממדלן: שכונת שינקין הופכת בשנים האחרונות למבוקשת על ידי צעירים שמחפשים חלופה זולה יותר למרכז תל-אביב ונפתחים בה מקומות בילוי רבים. עם זאת, בשכונה מיעוט של שטחים ירוקים ביחס לשכונות אחרות בגבעתיים. תושבי שכונת גבעת רמב"ם נהנים ממרחק הליכה של כרבע שעה מעזריאלי ויכולים לוותר על שימוש ברכב בשעות העומס.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורי דוידוביץ
הילה ציאון ואלכסנדרה לוקש
צילום: אורי דוידוביץ
רוה איתן, סמנכ"ל חברה באתר מדלן
מומלצים