שתף קטע נבחר

אחת מהנרצחות מתה מדום לב, במשטרה מסרבים לשחררה לקבורה

אילנה נבעה, בת 39, נפטרה ככל הנראה מדום לב בעת ששני המחבלים פתחו בירי במתחם שרונה. במשטרה מסרבים לשחרר את גופתה לקבורה ודורשים לנתח את הגופה. קרוב משפחתה: "ביזיון של המשטרה, יושב פה בעלה, יושבות כאן הבנות ופשוט מתעללים בהם"

 

אילנה נבעה ז"ל ()
אילנה נבעה ז"ל

אילנה נבעה ז"ל, אחת מקורבנות הטבח במתחם שרונה, נפטרה מדום לב שככל הנראה נגרם בעת הפיגוע - ולא מירי של המחבלים. כך התברר בבית החולים איכילוב. בני משפחתה, שתכננו להביאה לקבורה היום (יום ה') בשעות הצהריים, זועמים על המשטרה שמסרבת לשחרר את גופתה לקבורה בשל הרצון לבצע נתיחה שלאחר המוות.

 

בני משפחתה וקרוביה של אילנה ז"ל ממתינים מחוץ לביתה (צילום: נועם (דבול) דביר) (צילום: נועם (דבול) דביר)
בני משפחתה וקרוביה של אילנה ז"ל ממתינים מחוץ לביתה(צילום: נועם (דבול) דביר)

 (צילום: נועם (דבול) דביר) (צילום: נועם (דבול) דביר)
(צילום: נועם (דבול) דביר)

הנושא הובא לפתחו של בית המשפט, כשבזמן הזה מאות בני משפחה המתינו מתחת לביתה כדי להתחיל את מסע ההלוויה. "זה הגיוני שאישה שמתה אתמול בלילה, אם לארבע בנות - עד עכשיו לא קברו אותה?", אמר קרוב משפחה והוסיף: "אנשים כאן מהבוקר מתייבשים. אנחנו מתנגדים מבחינה הלכתית לנתיחה, אבל המשטרה בשלה ולא מוכנה לוותר".

 

לדברי אילן אלשיך, איש כוחות הביטחון ובן דודו של בעלה של אילנה ז"ל, טען: "המשטרה רוצה לנתח כדי לדעת מה סיבת המוות, כיוון שעלה בבית החולים שאילנה נפטרה מדום לב. לנו אין ספק שהמוות נגרם כתוצאה מהפיגוע עצמו. אנשים יושבים כאן משבע בבוקר, כבר הכינו סוכת אבלים. היא חייבת להיקבר היום כי מחר כבר חג שבועות ואי אפשר לשבת שבעה. ביזיון של המשטרה, יושב פה בעלה, יושבות כאן הבנות ופשוט מתעללים בהם. רוצים להביא אותה לקבורה".

 

מהמשטרה נמסר בתגובה: "הרינו להבהיר כי החקירה מתנהלת באופן מקצועי בתיאום עם המשפחה. עקב רגישות הארוע וצנעת הפרט איננו מתיחסים לכך באמצעי התקשורת".

 

אילנה בת ה-39 מתל אביב הותירה אחריה בעל וארבע בנות. שכנתה סיפרה: "היא הייתה האישה הכי טובה בעולם, מסורה לבית ולילדים, הכינה תמיד ארוחת צהריים לילדים שלי כשהייתי בעבודה, תמיד הייתה לה דלת פתוחה.

אני פשוט בשוק, אני לא מתפקדת. חברה העירה אותי בבוקר וסיפרה לי. כולנו בשוק. עכשיו דיברתי עם הבת שלה בת 12 שחגגה בת מצווה לפני חודשיים ושלחתי את הבת שלי להיות איתה כי הם לא מעכלים בכלל".

 

בבית משפחת נבעה התקשו הבעל אלון, איש משטרה, והבנות לעכל את מותה של האם. "אילנה הייתה אימא לתפארת, אישה מסורה", סיפר קרוב משפחתה. "הבנות בשוק, הן בהלם. אלון ידע שאשתו שם והיא לא ענתה - הוא נסע לשם וכשלא מצא אותה הופנה לבית החולים. שם נמסרה לו ההודעה הקשה. הבוקר הגיעו לכאן העובדות הסוציאליות וסיפרו לבנות. הן בהלם. הגיעו המורות שלהן להיות איתן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים