שתף קטע נבחר

בניין בגבעתיים נהרס לטובת פרויקט בוטיק

בית מגורים עם 3 קומות ו-12 דירות ישנות בגבעתיים נהרס לטובת שני בניינים חדשים בני 7.5 קומות כל אחד ו-28 דירות שנרכשו כולן במסגרת של קבוצת רכישה. הדיירים שיפונו יקבלו דירה בשווי של למעלה מ-3 מיליון שקל

 

 

עוד פרויקט התחדשות עירונית יוצא לדרך: בניין מגורים עם 3 קומות ו-12 דירות ברחוב שדה בוקר 6 בגבעתיים נהרס הבוקר (ד') במסגרת פרויקט תמ"א 38/2 (הריסה ובנייה מחדש). את הפרויקט מבצעת קבוצת רכישה שהוקמה על ידי חברת שדמור פרויקטים, המתכננת להקים תחת ההריסות שני בניינים חדשים בני 7.5 קומות עם 28 דירות חדשות. צפו בסרטון ההריסה.

 

כותרות אחרונות בערוץ הנדל"ן של ynet:

"בגבעתיים תכננו יותר מנהרות מאשר בעזה"

מכירת חיסול לנכסי חברת הנדל"ן אדמה

קריית ביאליק תורחב על חשבון מועצת זבולון

 

12 הדירות הישנות שנהרסו כוללות 3 חדרים בשטח ממוצע של 72 מ"ר, ושווין עמד על כ-1.6 מיליון שקל כאשר חתמו על הסכם ההתחדשות העירונית מול החברה. כיום שווי דירתם נאמד ביותר מ-3 מיליון שקל. כל בניין יכלול 14 דירות, מתוכן שתי דירות פנטהאוז ושתי דירות גן והשאר דירות רגילות בנות 5 חדרים.

 

הדיירים שפונו מהבניין לדיור חלופי יקבלו בתום הקמת הפרויקט דירות חדשות בשטח של 104 מ"ר עם 5 חדרים ומרפסת שמש בשטח של 12 מ"ר, ויעלו קומה אחת מעל מיקום דירתם כיום. הפרויקט אף יכלול חניון תת-קרקעי עם מפלס אחד ו-40 מקומות חניה. בחברה מציינים כי הפרויקט יכלול דירות 5 חדרים "כדי לנצל את מקסימום זכויות הבנייה שניתנו למקום".

 

 

 (צילום: ליאור פז) (צילום: ליאור פז)
(צילום: ליאור פז)

 (צילום: ליאור פז) (צילום: ליאור פז)
(צילום: ליאור פז)

קבוצת הרכישה שילמה על הדירות כ-2.1 מיליון שקל בממוצע, אבל שוויין לאחר בניית הפרויקט יהיה כ-3.2 מיליון שקל לדירה בממוצע. דירת הפנטהאוז שכוללת 6 חדרים עלתה בקבוצת הרכישה 3.7 מיליון שקל, כאשר מחיר השוק עומד על כ-5.8 מיליון שקל. עבור דירות גן הכוללות 5 חדרים וגינה בשטח של 100 מ"ר שילמו בקבוצה כ-2.5 מיליון שקל, כאשר מחיר שוק עומד על כ-4.2 מיליון שקל.

 

לדברי מנכ"ל שדמור פרויקטים, רוז'ה דרזיה, "מדובר באחד הפרויקטים הבודדים בגבעתיים שהגיעו לשלב הריסה ובנייה במסגרת תמ"א 38. בעיר כמו גבעתיים, שבה אין הרבה בנייה חדשה וכמעט לא יוצאים אל הפועל פרויקטים של פינוי-בינוי, תמ"א 38 מהווה פתרון אופטימלי כיוון שהיא מאפשרת בנייה נמוכה יחסית בתוך העיר ולא בשוליה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ליאור פז
הריסת הבניין
צילום: ליאור פז
מומלצים