שתף קטע נבחר

בית חב"ד, אוכל כשר: הלפיד היהודי בריו

כ-250 ספורטאים יהודים - וכ-40 אלף תיירים יהודים: בית חב"ד בריו דה-ז'ניירו נמצא בישורת האחרונה של ההכנות לקראת האולימפיאדה, והם מקווים למדליית זהב במתן כל השירותים היהודיים לבאי המשחקים האולימפיים. בתפריט: סידורים ותפילין, מזון כשר - וגם רבנים דוברי שפות זרות

 

 

חודש לפני שהלפיד יודלק באיצטדיון בריו דה ז'ניירו - וברזיל ממשיכה להתכונן במרץ לקראת המשחקים האולימפיים. לצד הרשויות בברזיל שדואגות כי הכל יהיה מוכן – עובד במרץ גם בית חב"ד המקומי זה כבר חודשים על ההכנות לקראת המשחקים.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >> 

 

בחב"ד-ריו-דה-ז'ניירו קצת פחות מתעניינים בריצה, שחייה וג'ודו - ויותר במתן שירותים ליהודים שצפויים להגיע למשחקים, הן התיירים והן הספורטאים עצמם, ומדובר בלא מעט אנשים.

 

קראו עוד בערוץ היהדות  

 • "מה ההבדל בין אישה לאתרוג?" החרדים צוחקים על תקנות גור

   

  על פי הערכות של חב"ד, כ-40 אלף יהודים יגיעו לריו בקיץ הקרוב לכבוד האולימפיאדה, כרבע מהם ישראלים. בנוסף, יחד עם המשלחת הישראלית צפויים להשתתף כ-250 ספורטאים יהודים במשחקים האולימפיים.

   

  בית חב"ד בכפר האולימפי

  במוקד ההכנות ייפתח מרכז חב"ד בקופקבנה אשר יקבל את פני האורחים. המודל יהיה דומה לזה של האולימפיאדות הקודמות בלונדון ובייג'ין: אוכל כשר, מניינים וכל שירות יהודי נוסף שהתיירים יזדקקו לו.

   

  הרב יהושע גולדמן (רביעי מימין) והרב אליהו הבר ישמשו כנציגים היהודים של המשחקים האולימפיים. בתמונה: עם צוות הכפר האולימפי (צילום: אתר חב"ד) (צילום: אתר חב
  הרב יהושע גולדמן (רביעי מימין) והרב אליהו הבר ישמשו כנציגים היהודים של המשחקים האולימפיים. בתמונה: עם צוות הכפר האולימפי(צילום: אתר חב"ד)

   

  המטרה היא שכל אורח יהודי (תיירים, ספורטאים או עיתונאים) יוכל לעבור לאכול, להתפלל או סתם לנוח במרכז. בשבתות תהיה, כמובן, מתכונת מתוגברת לקליטת תיירים לאירועי שבת גדולים. על פי התכנון, רבנים צעירים דוברי שפות שונות יסתובבו בין ריכוזי התיירים, וינסו לאתר יהודים הנזקקים לסיוע.

   

  לחב"ד תהיה נציגות גם בכפר האולימפי עצמו, וזאת לאחר שהמארגנים החליטו להקצות מתחם קטן עבור נציגות של כל דת. החדר יהיה מאויש בכל עת על ידי נציגי חב"ד, והוא יכיל גם מזון כשר, ספרי תפילה ותפילין. הרב יהושע גולדמן, מנכ"ל משותף של חב"ד ריו, ומי שאחראי על המתחם בכפר - אמר כי הוא מנסה גם להשיג אישור למכירת מזון כשר גם באצטדיון האולימפי, אך שזה טרם התקבל.

   

  שבת עם המשלחת הפאראלימפית הישראלית

  לקראת שבת יסופקו נרות וחלות. לדברי הרב גולדמן, "אנחנו מצפים ל-500 מתפללים נוספים מדי שבת

  בבתי הכנסת שלנו. האולימפיאדה כבר מתקרבת, ואנחנו מקבלים יותר ויותר טלפונים. תהיה לנו גם שבת מיוחדת עם המשלחת הפאראלימפית הישראלית, וזה באמת מרגש אותנו".

   

  ריו דה ז'ניירו היא יעד פופולרי בקרב תייירים יהודים וישראלים. חב"ד מפעיל לאורך השנה מספר רב של נקודות בעיר, אשר משרתות גם את 30 אלף חברי הקהילה היהודית המקומית. בסך הכל מתגוררים בברזיל כ-120 אלף יהודים.
 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: José Roitberg, אתר חב"ד
  החנוכייה בבית חב"ד קופקבנה, לקראת המשחקים האולימפיים
  צילום: José Roitberg, אתר חב"ד
  צילום: אתר חב"ד
  בית הכנסת המרכזי בריו
  צילום: אתר חב"ד
  מומלצים