שתף קטע נבחר

חשד: בכירים בחברת אדמה גנבו מלקוחות

מנהלי חברת שיווק הקרקעות, שנמצאת בחודשיים האחרונים בהליכי פירוק, נעצרו בחשד כי גנבו מלקוחותיהם למעלה מ-20 מיליון שקל אשר הועברו לחשבונו של בעל החברה, אורן קובי, ושימוש אותו לצרכיו הפרטיים

חשד לגניבת מיליונים מלקוחות: חוקרי מפלג ההונאה בתל-אביב בשיתוף חקירות מס הכנסה חיפה והצפון עצרו הבוקר (ב') בכירים בחברת שיווק הקרקעות החקלאיות אדמה, בחשד לעבירות של גניבה בידי מורשה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף, עבירות על חוקי מס הכנסה והלבנת הון.

 

ביהמ"ש: מנכ"ל אדמה ייפרד מהלנד רובר

ביהמ"ש הוציא צו לכינוס נכסי מנכ"ל אדמה

 

מדובר בחקירה שנערכת בחודשיים האחרונים, במקביל להליכי הפירוק שהחלו בקבוצת אדמה. על פי החשד, נגנבו מלקוחות החברה למעלה מ-20 מיליון שקל אשר הועברו לחשבונו של בעל החברה ושימשו אותו לצרכיו הפרטיים. היום (ב') בוצעו חיפושים במשרדי החברה ובבתי החשודים וצפויים מעצרים נוספים.

אורן קובי, לשעבר בעל השליטה בחברת אדמה, בבית המשפט (צילום: צביקה טישלר) (צילום: צביקה טישלר)
אורן קובי, לשעבר בעל השליטה בחברת אדמה, בבית המשפט(צילום: צביקה טישלר)

בשבוע שעבר קבע שופט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, כי כל החברות בקבוצה יפורקו, וכי מפרק החברות עו"ד חגי אולמן, ימונה לכונס נכסיו של קובי. נגד קובי הוצא צו איסור יציאה מהארץ.

 

השופט כתב בהחלטתו כי התנהלות אדמה ובעל השליטה "מעצימה את הצורך בקבלת הבקשות, נוכח העירוב בין החברות, פעילותן, עסקיהן, עובדיהן, כספן והכל תחת ניצוחו של בעל השליטה. בכל אלה יש מסך מספק למתן צו פירוק זמני ולמינוי מפרק זמני שיחקור ויתחקה אחר הנעשה בחברות ובנכסיהן, כמו גם באלה של בעל השליטה. יש למנוע בדחיפות את המשך הפעילות שנחזית כאסורה ובעייתית ולהשיב את שנלקח ככל שנלקח שלא כדין".

 

עו"ד רונן רוזנבלום, המייצג את אחד החשודים בפרשה, סירב להתייחס לנושא.

 

בהכנת הכתבה השתתפו זוהר שחר לוי ותומר גנון, כלכליסט

 

צפו: הסיכונים ברכישת קרקע חקלאית

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
אורן קובי, מנכ"ל ובעלי חברת אדמה
צילום: צביקה טישלר
מומלצים