שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס, מיכאל קרמר

איזנקוט: "הפעלת הכוח בלבנון השנייה היא הסיבה לשקט"

הרמטכ"ל כינס את הקצונה הבכירה במלאות עשור למלחמה וטען: "הכוח הביא עשור של שקט והרתעה". על הלקחים אמר: "צריך לוודא שהפקודות מבוצעות". צה"ל העלה אתר שמתמקד בהצלחות לבנון ה-2, ומצניע את הכשלונות

  

 

הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט ערך היום (ג') בגלילות כינוס למידה מיוחד לקצונה הבכירה של צה"ל לציון עשור למלאות מלחמת לבנון השנייה. במהלכו הוא יצא נגד התבטאויות שנשמעו בימים האחרונים על הסיבות לשקט שממנו נהנים תושבי הצפון בעשר השנים האחרונות. לדבריו, לא מעורבות חיזבאללה בבוץ הסורי אחראית לשקט בגבול עם ישראל, אלא ההרתעה שנוצרה בקיץ 2006.

 

"אני שומע הרבה מאוד תיאוריות על הסיבה", אמר. "מתארים את הפיצול בסוריה, מתארים דברים אחרים. אין לי ספק שהסיבה המרכזית למציאות שנוצרה בעשור האחרון היא הפעלת הכוח ותוצאות המלחמה. אנחנו בעשור של שקט והרתעה בצפון".

 

עשור למלחמת לבנון השנייה - כתבות נוספות:

 

רב-אלוף איזנקוט, ששימש במלחמה כראש אגף המבצעים במטכ"ל, הוסיף כי שני הפרמטרים שנשפטים מבחינתו במלחמה הם עמידה במטרות המלחמה שהדרג המדיני הכתיב לצבא, והאם שופר מצבה האסטרטגי של ישראל לאורך זמן.

הרמטכ"ל גדי איזנקוט, היום בגלילות (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
הרמטכ"ל גדי איזנקוט, היום בגלילות(צילום: דובר צה"ל)

לאורך מלחמת לבנון השנייה הופתעו בצמרת צה"ל לראות שפקודות שהורדו מהבור קריה לא בוצעו בשטח, ונתקעו ברמות הפיקוד והאוגדה. איזנקוט: "הדבר החשוב ביותר הוא פיקוח ומימוש, לוודא שמה שאמרנו קרה. זה צריך להיות חד וברור – כשנותנים פקודות אז הן מתבצעות. אין דבר כזה שאתה לא עושה אותן".

 

הרמטכ"ל הוסיף: "יש לנו יתרון מוחץ על יריבינו ביכולת לתקוף היקף רחב של מטרות בלוח זמנים קצר".

 

דבריו מגיעים לאחר שבימים האחרונים העלו בצה"ל לרשת אתר אינטרנט מושקע שמאיר בעיקר את החלק המוצלח במלחמה: גבורת הלוחמים בשטח ונחישות המפקדים בשדה. באתר ניתן לראות את המג"דים והמח"טים מהמלחמה, ומקבליהם באוויר ובים, מתפארים בלחימה בשטח. אזכורים למחדלים קשה למצוא באגרות המפקדים שעלו באתר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
רב-אלוף איזנקוט, היום בגלילות
צילום: דובר צה"ל
מומלצים