שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

באישור מזורז: 7,500 דירות במגזר הערבי

הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור, המאשרת תוכניות בנייה בהליך מזורז, הפקידה להתנגדויות הציבור פרויקטים להקמת 6,900 דירות ביישוב טמרה ועוד 670 יחידות דיור במועצה המקומית מזרעה שבצפון הארץ

7,500 יחידות דיור חדשות אושרו בהליך מזורז במגזר הערבי: הוועדה לתכנון מתחמים מועדפים לדיור (ותמ"ל) שבמינהל התכנון אישרה היום (ד') שלוש תוכניות בנייה בעיר טמרה ובמועצה המקומית מזרעה שבצפון הארץ.

 

התוכניות בטמרה כוללות תוספת של 6,900 יחידות דיור, מתוכן 5,300 יחידות דיור שקודמו על ידי משרד הבינוי והשיכון ו-1,600 יחידות שקודמו על ידי רשות מקרקעי ישראל. מדובר בתוכניות המאופיינות בבנייה מדורגת ובבנייה לגובה, שיוקמו על קרקעות מדינה (4,000 יחידות) וקרקעות פרטיות. הן כוללות, בין היתר, תוספת של כ -100 אלף מ"ר שטחי תעסוקה ומסחר לאורך הכבישים הראשיים והיצע מגוון של שטחי ציבור.

 

התוכניות קודמו בשיתוף פעולה מלא עם הרשות המקומית, אשר רואה חשיבות גדולה בקידומן המהיר בותמ"ל לנוכח מצוקת הדיור של מחוסרי קרקעות ביישוב, ותוכננו על ידי אדריכלים דני לזר ודפנה מתוק ממשרד רונאל-לזר אדריכלים ועל ידי מנהל מרחב צפון ברשות מקרקעי ישראל, תמיר ברקין, ומתכננת מרחב צפון ברשות, עידית הוברמן.

הדמיית תוכנית הבנייה בעיר טמרה (הדמיה באדיבות רשות מקרקעי ישראל) (הדמיה באדיבות רשות מקרקעי ישראל)
הדמיית תוכנית הבנייה בעיר טמרה(הדמיה באדיבות רשות מקרקעי ישראל)

לדברי רפי אלמליח, מנהל אגף בכיר לתכנון ופרויקטים ברשות, "התוכנית שקידמנו בטמרה מהווה המשך ישיר של מגמת הרשות לקידום התכנון למגורים ביישובי מיעוטים על מנת לענות על המצוקה הקיימת בישובים אילו ולהתאים את התוכניות לצרכי האוכלוסייה ולצביון הישוב והמגזר. היאמאפשרת מימוש כמות נרחבת של יחידות דיור באופן שיסייע הן ליישוב, הן למגזר והן למדינת ישראל כולה כחלק מטיפול תכנוני ושיווקי במשבר הדיור".

 

התוכנית במועצה המקומית מזרעה כוללת 670 דירות וקודמה על ידי משרד השיכון והבינוי בשיתוף עם הרשות המקומית. מטרתה לתת מענה לצרכי דיור בקרקעות מדינה, ותמהיל הדירות מתחשב באופי האוכלוסייה המקומית. לצד שטחי המגורים, כוללת התוכנית את הסדרתו של נחל בית העמק והפיכתו לפארק וטיילת; וכן תוספת של כ-3,500 מ"ר שטחי מסחר, שטחי ציבור ושטחי ספורט הנותנים מענה לכלל היישוב.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה באדיבות רשות מקרקעי ישראל
הדמיית תוכנית הבנייה ביישוב טמרה
הדמיה באדיבות רשות מקרקעי ישראל
מומלצים