שתף קטע נבחר

משרד החוץ לשגרירים: פוקימון מסוכן, אל תשתמשו בו

משרד החוץ פנה לכל הדיפלומטים הישראלים בארץ ובעולם באזהרה כי משחק ה"פוקימון גו" מחוץ לתחום מחשש שינוצל לריגול, לפעילות טרור או לשוד

היסטריית משחק הפוקימון גו,  שהושק בכמה מדינות בעולם, הגיעה גם למשרד החוץ הישראלי ולשגרירויות ישראל בעולם.

 

הפוקימון גו, שהפך בימים האחרונים למשחק המבוקש ביותר באפליקציות - משוחק באמצעות הטלפון הנייד בטכנולוגיה של "מציאות רבודה". במהלך המשחק מופעלת מצלמת הטלפון ומועבר מיקום השחקן למערכת אשר מובילה אותו למקומות שונים באזור שבו הוא נמצא. כבר היו שחקנים אשר הובלו על-ידי גורמים פליליים למקומות שבהם נשדדו. בארצות-הברית צעירה מוויומינג ששיחקה במשחק מצאה גופה. צעירה מניו יורק גילתה באמצעות המשחק שבן הזוג שלה בוגד בה. בנוסף התקבלו תלונות שהמשחק עלול להעמיד ילדים בסכנה בכבישים.

 

 

ענף אבטחת מידע במשרד החוץ הפיץ אתמול (יום ד') הנחייה לכל עובדי משרד החוץ בארץ ובשגרירויות בחו"ל לפיו יש להקפיד שלא לשחק ולצלם בתוככי משרד החוץ ובשגרירות ולהקפיד שלא לצלם מידע רגיש גם בבית. כמו כן הונחו הדיפלומטים הישראלים ש"לא להיגרר וללכת למקומות לא מוכרים".

 

במשרד החוץ חוששים שגורמים עויינים ינצלו את המשחק כדי להשיג מידע על הנעשה בתוך השגרירויות ובמשרד החוץ - ולכן החליטו להוציא אותו מחוץ לתחום מחשש שינוצל למטרות ריגול, טרור או שוד.

 

במקביל, מוזיאון אושויץ בירקנאו הודיע אתמול כי לא יאפשר למבקרים לשחק במשחק החדש שמטריף את העולם פוקימון-גו בגלל שזה חוסר כבוד. ההחלטה התקבלה לאחר שה"ניו יורק מגזין" דיווח שמספר צעירים שיחקו באפליקציה באיזור אושויץ.

 

גם מוזיאון השואה בוושינגטון הוציא הצהרה שבה גינה את מי שמשתמש במשחק בשטחו. "זה לא ראוי שאנשים ישחקו בתחומי המוזיאון שהוא לזכרם של קורבנות הנאצים", אמרו במוזיאון. אנחנו בוחנים כיצד ניתן למנוע מאנשים להשתמש במשחק בשטחנו. הניו יורק מגזין דיווח שגם שימוש במשחק בתחומי האנדרטה לזכר קורבנות פיגועי ה-11 בספטמבר מעוררת מחלוקת בארה"ב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים