שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תביעה נגד ד"ר קליין: "השתלים דלפו וגרמו לנזק בלתי הפיך"
  אישה בשנות ה-20 לחייה, עברה לפני כעשור ניתוח הגדלה חזה אצל ד"ר דב קליין. כשגילתה כי השתלים דולפים פנתה אליו בבקשה לניתוח תיקון. המעקב שלאחר הניתוח בוצע על ידי רופאה שניסתה לנקז את השדיים וגרמה לנזק בלתי הפיך ולצורך בניתוחים נוספים. עכשיו היא תובעת

  מעקב לאחר ניתוח גרם לנזק בלתי הפיך לשתלים: אישה בשנות העשרים לחייה עברה ניתוח הגדלת חזה אצל המנתח הפלסטי ד"ר דב קליין. כעשור לאחר מכן גילתה האישה גוש בבית השחי, ובבדיקות התברר כי מדובר בדליפת סיליקון מהשתלים.

   

  לדברי עו"ד אסי לביא צוקרמן, המייצגת את התובעת, האישה חזרה לד"ר קליין, אשר הבטיח לערוך בה ניתוח מתקן וללוותה לאורך כל התהליך, ואכן ד"ר קליין ניתח אותה להחלפת השתלים הדולפים, אך לא נכח בביקורות לאחר הניתוח, שבוצעו על ידי רופאה אחרת בקליניקה שלו.

   

  לאחר הניתוח שדיה של האישה החלו להפריש נוזלים והיא הוזמנה למרפאתו של ד"ר קליין, אלא שאז טופלה על ידי רופאה אחרת שניסתה לנקזן באמצעות סחיטת השדיים – ובכך, לדברי מומחים לרפואה פלסטית - רק גרמה לזיהומם ולצורך באשפוז ממושך.

   

  המעקב לאחר הניתוח גרם לנזק. תיקון שתלים (צילום: index open) (צילום: index open)
  המעקב לאחר הניתוח גרם לנזק. תיקון שתלים(צילום: index open)

   

  "פעולה שגרמה לזיהום קשה בשד"

  לאחר הניתוח המחודש וניסיון התיקון נותר שד ימין מעוות, קשה ורגיש למגע, והשתל נראה מבעד לצלקת. לאחר כשנה ניאות ד"ר קליין לנתח שוב את האישה, אך גם ניתוח זה לא צלח, ולאחריו שד ימין עוות לחלוטין.

   

  לדברי האישה בלית ברירה, ולאחר שנואשה מד"ר קליין, היא פנתה לרופאים אחרים להתייעצות ולתיקון העיוות בשדיה. היא נותחה בפעם הרביעית אצל ד"ר שפלן, אשר מצא במהלך הניתוח "כיסים" בשד המעוות שלאחר תיקונם נאלצה לעבור ניתוח חמישי לצורך השוואת השדיים.

   

  לדברי עו"ד לביא-צוקרמן, האישה סובלת כיום מצלקות רבות ומרגישות רבה בשדיה, וכן מחרדות שמא התפזרות הסיליקון בגופה יגרום להתפתחות גידולים ממאירים.

   

  ד"ר אפרים דביר, רופא מומחה לכירורגיה פלסטית, שבדק את האישה מטעם התביעה, קבע כי בניתוח המתקן הראשון שנערך לה, טרם התגלתה דליפת הסיליקון, היה ידוע לד"ר קליין כי מדובר בשתלים קרועים עם פיזור של גושי סיליקון.

   

  לדבריו, פעולת הסחיטה של השד לאחר הניתוח בסביבה לא סטרילית, שבוצעה על ידי הרופאה המחליפה, וללא פיקוח של ד"ר קליין - גרמו לזיהום קשה, בעיקר בשד ימין, לכן היה צפוי ששד זה יתקשה ויתעוות. "במקרה כזה, כל מנתח פלסטי סביר היה מבין שאין מקום להשאיר את שד ימין מעוות, ושראוי לטפל בו", קבע ד"ר דביר.

   

  "חוסר מקצועיות ובניגוד לסטנדרט רפואי מקובל"

  הוא הוסיף כי מדובר במקרה שהתנהל בחוסר מקצועיות, ובניגוד לסטנדרט רפואי סביר ומקובל. "הניתוח הראשון היה תקין עד לקרעים של השתלים. כאשר הניתוח השני של החלפת השתלים הזדהם, עשה המנתח הכל על מנת להתרחק מאחריות, תוך סיכון התובעת באשפוז ממושך ומתן אנטיביוטיקה תוך ורידית. בניתוח השלישי, התקבלה ההחלטה לנתח באיחור רב והייתה שגויה בכל הנוגע למעורבותו של שד שמאל.

   

  "בניתוחיו של ד"ר קליין הוא יצר בשד ימין שלושה כיסים, שאותם מצא ד"ר שפלן בניתוח הרביעי, המעידים על התנהלות כושלת ובלתי מקצועית. סדרת ניתוחים כושלים אלה הביאו את התובעת לעבור ניתוחים נוספים לתיקון המצב", קבע ד"ר דביר בחוות דעתו שהוגשה לבית המשפט.

   

  ד"ר דביר ציין שגם כיום סובלת האישה מצלקות בולטות בשדיה. בנוסף, היא סובלת מגושים, ומבלוטות לימפה מוגדלות ורגישות בבית השחי. לאור האמור, העריך ד"ר דביר את נכותה הצמיתה של האישה בשיעור של 20%. בנוסף, קבע, יש לפצותה על סבל ועוגמת הנפש בשל כל הניתוחים החוזרים שעברה.

   

  בימים אלה הגישה עו"ד לביא צוקרמן, בשם האישה, תביעה לפיצוי במיליוני שקלים נגד ד"ר קליין. התביעה נדונה בביהמ"ש השלום בהרצליה וטרם הוגש כתב הגנה.

   

  ד"ר דב קליין מסר בתגובה: "אני לא מכיר במקרה זה. הניתוח בוצע בבית החולים אסף הרופא ולטובת תגובה יש לפנות לדוברות בית החולים".

   

  מבית החולים אסף הרופא לא התקבלה התגובה. 

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shuttestock
  תיקון דליפה מהשדיים גרם לנזק בלתי הפיך
  צילום: shuttestock
  עו"ד אסי צוקרמן לביא
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים