שתף קטע נבחר

נדב אבקסיס: "הרב שלי אמר לי: מי אני שאשפוט אותך?"

לפני למעלה מ-20 שנה סיפר נדב אבקסיס לראש הישיבה שלו על רצונו של המחנך שלו לשלוח אותו לטיפול המרה. בתגובה ענה לו רבו: "מה שתחליט ועם מי שתחיה - ביתי פתוח לפניך". בתוך סערת ההומופוביה הדתית, מספר אבקסיס ל-ynet: "רציתי להראות שיש גם רבנים אחרים. זה כמובן לא אומר שצריך להפסיק להילחם באלה שמביאים עלינו חושך"

"המסורת היהודית בעדה המרוקאית הייתה תמיד של הכלה, והנה יושב רב במכינה קדם-צבאית, ואומר בשחצנות: אני אקרא לכם סוטים". אבקסיס עם הרב וסרלאוף  (צילום: מתוך "מחוברים", באדיבות HOT) (צילום: מתוך
"המסורת היהודית בעדה המרוקאית הייתה תמיד של הכלה, והנה יושב רב במכינה קדם-צבאית, ואומר בשחצנות: אני אקרא לכם סוטים". אבקסיס עם הרב וסרלאוף (צילום: מתוך "מחוברים", באדיבות HOT)

 

בימים שבהם נדמה כי עוד ועוד רבנים יוצאים מארון ההומופוביה, מעלה הסטנדאפיסט והשחקן נדב אבקסיס פוסט מחמם לב, שבו הוא מספר על תגובת ראש הישיבה שלו, כשסיפר לו על נטייתו ההומוסקסואלית. "רציתי להראות שיש גם רבנים אחרים", אמר ל-ynet בעקבות פרסום הפוסט. "זה כמובן לא אומר שצריך להפסיק להילחם באלה שמביאים עלינו חושך".

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

"אל תאמינו. אל תאמינו שכולם שונאים אתכם. לא כל הרבנים שונאים, לא כל הרבנים קיצוניים, לא זו הדת עליה התחנכתי", כתב אבקסיס בתחילת דבריו. "שש שנים למדתי בישיבה התיכונית במעלות - ארבע מתוכן היו בניהולו של האיש היקר הזה, הרב יששכר וסרלאוף. איש שלמדתי ממנו המון, בעיקר איפוק. אז נכון, איפוק הוא לא תמיד הצד החזק שלי, אבל אני עובד על זה".

 

קראו עוד בערוץ היהדות  

 • אני נאלץ לשתוק. בקול רם/ הרב יואל בן-נון

   

  "כשיצאתי מהארון מול חבריי, באמצע שנות ה90, כשאני כבר אחרי צבא, ביקש הרב להיפגש איתי. בפגישה ניסה מחנכי לשעבר לשלוח אותי ל'טיפולי המרה', ואז אמר לי הרב, כבר אז, כי לא זו דרכו. תהא אשר תהא החלטתי, הוא אוהב אותי כמו שאני. 'מי אני שאשפוט אותך? כי לשפוט אדם, זה להכביד עליו מעבר למה שכבר כבד לו'. זו הדת שאותה אהבתי ועדיין אוהב".  

   

   

  "אז היום נוח וטוב לי, ואני מאושר, ואני לא מנסה לשכנע אף אחד לאהוב אותי או שכמותי, כי אני מספיק אוהב את עצמי. אבל תהיו אופטימיים, כי בתוך כל החושך יש גם אור. אור חזק".

   

  "אני לא מבקש מהרב לוינשטיין לקבל אותי"

  ל-ynet סיפר אבקסיס כי כאב לו השיח של הימים האחרונים. "אני לא מבקש שאף אחד יקבל אותי", אמר. "אני לא צריך את זה, ולא מצפה שרבנים יתמכו בהומואים. זה כמו לבקש מהם שיתמכו בחילול שבת". עם זאת, אמר כי היה רוצה לראות שיח שמכבד הומואים, בדיוק כמו השיח סביב מחללי שבת.

   

  "המסורת היהודית בעדה המרוקאית הייתה תמיד של הכלה", הוסיף. "הסכימו לפשרות רבות כדי שלא להעליב. והנה יושב רב במכינה קדם-צבאית, ואומר בשחצנות: אני אקרא לכם סוטים. אני, ואפסי עוד. אני לא מבקש ממנו לקבל אותי. אבל כן מבקש להבין שיש אנשים מאחורי האמירות שלו. רק לפני שנה נרצחה ילדה. אי אפשר להתעלם מזה".

   

   

  אבקסיס, חוזר בשאלה, אמר עוד כי מטרת הפוסט הייתה להראות שאפשר גם אחרת: "אלה האנשים של הדת? לא. יש גם אחרים. כשיצאתי מהארון לפני 20 ומשהו שנים לפני המשפחה, אז אחד האנשים שהלכתי אליהם היה הרב שלי. כל כך אהבתי אותו, ורציתי לשתף אותו.

   

  "כשסיפרתי לו שאחד הרבנים רוצה לקחת אותי לטיפולי המרה, הרב וסרלאוף ענה: מה שתחליט, עם מי שתחיה ומה שתרצה - ביתי פתוח לפניך. וביתו באמת פתוח בפניי. הוא מתקשר בחגים, אשתו בקשר איתי, וגם בנו".

   

  "היום הוא מנהל בית ספר של ילדים שנזרקו מהבית. כל כך מתאים", אבקסיס מוסיף. "אז רציתי להראות שיש גם רבנים אחרים. זה כמובן לא אומר שצריך להפסיק להילחם באלה שמביאים עלינו חושך".
 •  

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי לבטון
  "לא מחפש אישור מרבנים". נדב אבקסיס
  צילום: מוטי לבטון
  מומלצים