שתף קטע נבחר

בשם הצביעות: הקרקע שמצמיחה שליסלים

אין רבנים שקוראים לרצח של הומואים, אבל היחס של רבים מהם הוא מכיל. בחברה החרדית יש מי שרואה בהוקעת ההומואים קנאות מבורכת, מהסוג של פנחס הכהן. נוח להם להתעלם מהעובדה שלא סוקלים היום מחללי שבת, וגם מהעובדה שהחרב המתהפכת של הקנאות כבר מופנית בתוך החברה החרדית, כלפי הרבנים עצמם

באחד הפרקים המופתיים של סדרת הטלוויזיה "הבית הלבן", מגלה נשיא ארה"ב שאחת האורחות היא עיתונאית שמרנית ודתייה, שנוהגת לכנות הומואים בתוכניתה - "תועבה". כשהוא מזכיר זאת, היא מציינת שלא היא זו שהמציאה את הכינוי. "כך נכתב בתנ"ך".

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>   

 

בתגובה, מפציץ אותה הנשיא באטרלט בשאלות פרובוקטיביות. למשל, מה המוהר שכדאי לו לדרוש עבור בתו, מאחר והוא רוצה למכור אותה לאמה. והאם מבחינה מוסרית מותר לו להרוג בעצמו את ליאו מק'גרי, ראש סגל הבית הלבן שעובד בשבת - או שזה בסדר לקרוא למשטרה.

 

 

בואו נעשה רגע סדר. למרות שבשנים האחרונות יש שינוי ביחס לקהילה הגאה לפחות מצד רבנים בכירים בציונות הדתית, הרי שבשורה התחתונה, הם כמו גם הרבנות הראשית, לעולם לא יוכלו לאשרר נישואים של גברים, מאחר והתורה אסרה באופן ברור וחד-משמעי כל קשר מיני בין גברים.

 

כל מה שחדש ומעניין - בערוץ היהדות :

 

זה מתסכל את קהילת הלהט"ב, ומסיבות מובנות: בעבר הרחוק היו רבנים בכירים שהבינו את הצורך להתיר לציבור דברים שאסורים על פי התורה, בעזרת שימוש בכלים הלכתיים. זו הסיבה שכל החרדים לוקחים משכנתה, תוך שימוש בפטנט הלכתי בשם "היתר עסקה", למרות שהתורה אוסרת באופן מפורש וברור על תשלום ריבית.

 

התורה גם מבטיחה עונש כרת למי שיחזיקו חמץ בפסח, אבל גם בבית שלי יש תמיד חמץ, שאותו אני מוכר לגוי לפני החג. ולמרות שהתורה אוסרת לעבד את האדמה בשנת השמיטה, הרבנות הראשית מתירה להשתמש בפתרון ההלכתי של מכירת הקרקע לגוי באופן זמני, כדי שהחקלאות בארץ הקודש תמשיך לשרוד.

 

מלחמה ייחודית

אז למרות דוגמאות אלו, על חבריי הטובים בקהילה להבין שאת ההכרה שלה הם מצפים, הם לא יקבלו מהרבנים.

אבל זו בהחלט זכותם המוסרית לדרוש את הפסקת ההסתה נגדם - הן בתקשורת החרדית והן על ידי בכירי הרבנים.

 

נער הייתי, גם זקנתי. לאורך השנים למדתי במסגרות חרדיות ודתיות גם יחד, ומעולם לא הבנתי למה יש בציבור הדתי אנשים ששונאים את חברי הקהילה הלהט"בית, אבל אותם אנשים ממש מעולם לא הביעו שאט נפש ממי שמקללים את הוריהם. הרי אותה התורה קבעה שהמקלל אביו ואמו מות יומת. בסקילה.

 

מעולם גם לא שמעתי על רב שקורא לשרוף מכשפות, דבר שהיה פופולרי בעם היהודי עוד הרבה לפני שהאינקוויזיציה עלתה על הפטנט. גם לא שמעתי על פסק הלכה שאוסר להשכיר דירות לזוגות חילוניים שאינם מקפידים על דיני הטהרה, או להחרים שפים (וגם סתם קרניבורים) שאוכלים כבד שלא ניצלה כהלכה, למרות שהתורה קובעת עונש "כרת" על מי שמקיימים יחסים בזמן הנידה ו/או אוכלים דם של בעלי חיים.

 

אני מכיר כמובן את הטיעון הלוגי שמאחוריו מסתתרים הרבנים. הם טוענים שנישואים חד-מיניים מערערים את יסודות החברה, וגורמים לפגיעה בחוסן המוסרי של העם. יש רק בעיה אחת - התורה קבעה שאדם ששכב עם כלתו, דינו מוות. גם זו עבירה שמערערת את יסודות החברה, ולא זכור לי אפילו רב אחד שקרא לאתר ולסקול חוטאים בתחום זה.

 

יתירה מכך, לא קיבלתי את הרושם שהרבנים שנתפסו בשנים האחרונות נואפים או גונבים, חוששים מקנאים דתיים שינסו לרצוח אותם, למרות שאין ספק שהם-הם גורמים להרס של החברה והממסד הדתי, הרבה יותר מאנשי הקהילה הגאה הצועדים ברחובות ירושלים.

 

יש רבנים שמתייחסים לשליסלים כאל "פנחס"

נקרא לילד בשמו: מה שישי שליסל עשה במצעד הגאווה בירושלים הוא פיגוע טרור. הבעיה הגדולה היא שלמרות שאין רבנים שקוראים לרצח של הומואים, או של תינוקות פלסטיניים, היחס של רבנים מסוימים כלפי מי שביצעו את המעשים, הוא מכיל אם לא אוהד.

 

ההיגיון שלהם אומר שהוקעת הומואים היא קנאות מבורכת, מהסוג של פנחס, בנו של אהרון הכהן, שרצח לעיני כל ישראל את נשיא שבט שמעון, לאחר שהלה קיים בפומבי יחסים עם נערה מדיינית.

 

מה שרוב הרבנים אינם מבינים, הוא שכאשר הם מעלים על נס את פנחס ואת קנאותו, להבת השנאה שהם מלבים סופה להשתולל ולפגוע בכולם. כל מי שמכיר את המגזר, יודע על מספר מקרים בשנים האחרונות שבהם רבנים חרדים ספגו מכות והשפלות מצד קיצונים במגזר, שסברו שאותם רבנים סטו מדרך הישר.

 

אף אחד לא מצפה מרבנים להשתתף במצעדי גאווה, ויש יסוד להנחה שמצעד בירושלים מעודד אנטגוניזם, אבל לא על כל דבר צריך למחות. מספיק לזכור כיצד כל הפגנות השבת, לא מנעו מעולם חילולי שבת, אלא רק עודדו פוליטיקאים ממולחים לרכוב על גב השנאה, ולהרוויח מנדטים.

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
טרוריסט דתי. שליסל
צילום: רויטרס
יצחק טסלר
מומלצים