שתף קטע נבחר

בקרוב: משרד הבריאות ידרג רמת הניקיון במסעדות

משנה הבאה צפוי משרד הבריאות להעביר את כל הנתונים בכל הנוגע לדירוג רמת הניקיון, ההיגיינה ונהלי האיכות הקולינריים במסעדות השונות לאפליקציה ייעודית שתהיה נגישה לציבור

מהשנה הבאה תוכלו לדעת האם המסעדות בהן אתם אוכלים נקיות: עד היום, משרד הבריאות נהג להוציא אחת לכמה ימים אזהרות לידיעת הציבור ממסעדות ובתי עסק, שנמצאו בהם ליקויים תברואתיים ועלולים לסכן את מי שסועד בהם.

 

על פי ההערכות, החל מהשנה הבאה מתכנן משרד הבריאות לבצע שינוי ולהעביר את כל הנתונים, שנמצאים כיום רק בקלסרים של המשרד, לתוכנה ממוחשבת שתיתן דירוג איכות ניקיון לכל המסעדות, כך פורסם הבוקר בגלי צה"ל.

 

מה רמת הניקין במסעדה בה אתם אוכלים (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
מה רמת הניקין במסעדה בה אתם אוכלים(צילום: shutterstock)

 

ביקורת על ההיגיינה הכללית - וגם על המזון

המשמעות של ההחלטה היא שבעתיד - בכל פעם שנרצה לבקר במסעדה או במזללה נוכל להיכנס לאתר האינטרנט של משרד הבריאות או לאפליקציה ייעודית ולקבל לא רק את הביקורת הקולינרית אלא גם את הדירוג של רמת הניקיון, היגיינה והקפדה על נהלי האיכות שייקבעו על ידי משרד הבריאות.

 

על פי הערכות, הצרכן יוכל לדעת בחיצת כפתור גם אלו מסעדות נסגרו בגלל ביקורת תברואה, שביצעו המפקחים של המשרד.

 

על פי התוכנית, בתחילה יפורסמו מדדי איכות הניקיון בחלק מהמסעדות ובמידה שהתוכנית תצליח, יבקשו במשרד הבריאות להרחיב את התוכנית גם למסעדות אחרות.

 

גורמים במשרד הבריאות מדגישים שהתוכנית נמצאת רק בשלבים ראשוניים, ועדיין לא נלמדו כל ההשלכות שלה.

 

ממשרד הבריאות נמסר: "המערכת הממוחשבת שתכלול את דו"חות הביקורות תהיה נגישה לציבור במהלך השנה הקרובה. אולי עד הקיץ הבא, לפני כל בילוי במסעדה או אפילו קניות בסופרמרקט, נוכל לוודא עד כמה באמת טרי, נקי ובריא מה שאנחנו עומדים להכניס לפה".

 

החלטה ניתנה במענה של השר ליצמן לפניית התנועה לחופש המידע אשר עתרה בנושא כבר ב-2008. "ביקשנו מהשר ללוות את תהליך הקמת המערכת החדשה", אומרת עו"ד נירית בלייר, מנכ"לית התנועה לחופש המידע.

 

ואיזה מזון עלול לסכן את הבריאות שלכם? צפו:

 


 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
כך תבדקו את רמת הניקיון במסעדה באפליקציה
צילום: shutterstock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים