שתף קטע נבחר

חשד: עוקץ דירות בירושלים, מסמכים זויפו

משטרת ירושלים עצרה 3 מעאכרים העוסקים בנדל"ן, בחשד שביצעו עסקאות פיקטיביות למכירת דירות תוך שימוש במסמכים מזויפים, וגרפו לכיסם כ-1.5 מיליון שקל. לפי החשד, הם הצליחו לרשום הערות אזהרה בטאבו, לאחר שאפילו עורכי הדין בהם הסתייעו הרוכשים לא מנעו מהם לקנות את הדירות

הונאת נדל"ן בירושלים: משטרת ירושלים עצרה ביממה האחרונה שלושה תושבי ירושלים והמרכז, בחשד להונאה בהיקף של 1.5 מיליון שקל במסגרת מכירת דירות בבירה.

 

כתבות נוספות בנושא בערוץ הנדל"ן :

מ-2016: ארנונה כפולה לדירות רפאים בי-ם  

"יותר ויותר משקיעי נדל"ן פונים לחו"ל"  

ירושלים: 400 דירות חדשות בבית הכרם

 

על פי החשד, השלושה ביצעו עסקאות פיקטיביות למכירת דירות תוך שימוש במסמכים מזויפים - וגרפו לכיסם לפחות 1.5 מיליון שקל. גם עורכי דין בהם הסתייעו הרוכשים לא מנעו מהם לקנות את הדירות. החשודים אף הצליחו לרשום הערות אזהרה בטאבו באמצעות שימוש במסמכים מזויפים, ולמעשה הצליחו להונות גם את לשכת רישום מקרקעין.

 

בחקירה עלה כי שלושת החשודים, המוכרים כ"מעאכרים" מקומיים בתחום הנדל"ן, הצליחו לרשום בטאבו רוכשים חדשים למספר דירות בירושלים, זאת באמצעות מסמכים מזויפים, למרות שלא התקיימה עסקה בפועל. את הדירות הללו הציעו לרוכשים שפנו אליהם במחירים נמוכים באופן משמעותי.

 

משהביעו הרוכשים נכונות להשלמת עסקת רכישת הדירות, נתבקשו להעביר סכום ראשוני לטובת החשודים בסך חצי מיליון שקל, חלקו שולם במזומן וחלקו בהעברות בנקאיות לחשבון החשודים. עוד עולה מהחקירה כי החשודים האיצו ברוכשים להשלים את העסקה כמה שיותר מהר, בטענה כי יש רוכשים נוספים המעוניינים באותה הדירה.

ירושלים. 3 החשודים מוכרים כ"מעאכרים" בתחום הנדל"ן (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ירושלים. 3 החשודים מוכרים כ"מעאכרים" בתחום הנדל"ן(צילום: גיל יוחנן)

 

הרוכשים העבירו כספים - בטרם ראו את הדירות

המחיר הנמוך והמסמכים שהיו נראים אותנטיים, גרמו לרוכשים להעביר סכומי כסף ראשוניים אף שטרם ראו את הדירות, ולעתים אף הסתייעו בעורכי דין שלא הצליחו להבחין בתרמית. משהועבר הכסף, החשודים ביצעו את רישום הערות האזהרה בטאבו על שמם של הרוכשים, תוך שימוש במסמכים מזויפים (ייפוי כוח, טאבו, הרשעות וכדומה).

 

כך הצליחו לרשום הערת אזהרה בטאבו עבור דירות, שהבעלים המקוריים שלה לא הציעו אותן כלל למכירה. כשהתגלה הדבר, הגישו הרוכשים תלונה במשטרה. החקירה התנהלה במפלג ההונאה של משטרת ירושלים, במסגרת פרויקט מיוחד בשיתוף רשות מקרקעי ישראל, בו נעשים מאמצים לאתר נכסים שיש חשד שהתבצעו בהם הונאות דומות.

 

בחקירתם, חלק מהחשודים קשרו עצמם למיוחס להם. היום יובאו בפני בית משפט השלום בירושלים לדיון בהארכת מעצרם. יצוין כי כנגד החשודים מתנהל במקביל הליך משפטי על ידי הפרקליטות בגין הונאה רחבת היקף בתחום הנדל"ן מלפני כשנה וחצי בגין זיוף מסמכים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והלבנת הון.

 

לדברי ראש מפלג ההונאה של משטרת ירושלים, "עצרנו ושמנו ידנו על עברייני הונאה מתוחכמים, שגרפו לכיסם במרמה מאות אלפי שקלים ששולמו בתמימות על ידי אזרחים. אנו פונים לציבור מהחשש שישנם אזרחים נוספים שנפלו קורבן למעשי ההונאה והמרמה של החשודים שיתלוננו במשטרה".

 

עוד בערוץ הנדל"ן על ירושלים: צפו בכתבה על דירות רפאים בדירה 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים