שתף קטע נבחר

150 מיליון שקל, 100 מטר מהים: ביישוב היקר בארץ

שומר בכניסה, וילות בעשרות מיליונים - ומכולת אין: הצצה לארסוף, היישוב שבתי היוקרה שלו נמצאים ממש על קו המים. "מדינה בתוך מדינה", פרק שני

 

"מדובר בבניין המגורים האחרון בישראל שנמצא 100 מטר מקו הים". כך מתוארת דירה שמוצעת למכירה בארסוף, אחד היישובים היחידים בארץ שבתיו נמצאים ממש על קו המים. המחיר? רק 55 מיליון שקל. צפו בהצצה נדירה לארסוף, ככל הנראה היישוב היקר בארץ, בפרק השני של "מדינה בתוך מדינה".

 

בפרק הראשון - מכות בחצר, מזריקים בבניין: החיים בשכונה ד'

 

לפני 12 שנה נכנס לתוקפו החוק לשמירת הסביבה החופית, הקובע שרצועה של 300 מטר מקו המים מוגנת מכל בנייה, פגיעה סביבתית ופיתוח בלתי מבוקר. אבל חלק מבתי ארסוף שבשרון נמצאים על מצוק כורכר, סמוך מאוד לחוף.

על מצוק כורכר, 100 מטרים מהים (צילום: גיא אופיר) (צילום: גיא אופיר)
על מצוק כורכר, 100 מטרים מהים(צילום: גיא אופיר)
ככל שמתקרבים לים, המחיר עולה (צילום: גיא אופיר) (צילום: גיא אופיר)
ככל שמתקרבים לים, המחיר עולה(צילום: גיא אופיר)

40 משפחות בלבד גרות שם, פחות מ-200 איש, ועד לפני שנים ספורות כלל אי-אפשר היה לראות את בתי היוקרה שבהם הם מתגוררים. לפחות לא מקרוב, ובאופן חוקי.

 

רק ב-2013, לאחר פנייה לבית המשפט המחוזי, הושג הסדר שקובע כי היישוב, המשויך למועצה המקומית חוף השרון, יאפשר לכל מי שחפץ בכך להיכנס בשעריו. זאת, לאחר שנטען כי קיימת "סלקציה" בכניסה לארסוף, אף שמדובר בקרקעות ציבוריות.

 

גם עכשיו שומר בוחן כל מבקר בארסוף, אבל ביישוב מסבירים כי הצורך הוא ביטחוני ותו לא. בכל מקרה, הנכנסים לארסוף מתרשמים מאוד מהנוף היפהפה - ומהעושר.

אל תחפשו את המכולת (צילום: גיא אופיר) (צילום: גיא אופיר)
אל תחפשו את המכולת(צילום: גיא אופיר)

דירה בבניין הזה מוצעת למכירה ב-55 מיליון שקל (צילום: גיא אופיר) (צילום: גיא אופיר)
דירה בבניין הזה מוצעת למכירה ב-55 מיליון שקל(צילום: גיא אופיר)

"הרחובות המבוקשים הם אלו שנמצאים בקו ראשון לים, אין הרבה מקומות שאפשר לגור ממש על החוף", מסביר רוה איתן, סמנכ"ל שיווק אתר מדלן, ומפרט על וילה בשווי 40 מיליון דולר - כ-150 מיליון שקל אם תרצו - ועל אחרת שעלותה "רק" 25 מיליון דולר (95 מיליון שקל).

 

מאיר מנחם מחברת "נאות שירן" מבהיר כי מכולת אין בארסוף: "אנשים פה אוהבים את הפרטיות שלהם. זו שכונה סגורה, המטרה היא לא להכניס סקרנים וזה גם מגביר את הבטיחות".

 

עו"ד גיא אופיר, שנלחם נגד סגירת ארסוף, פירט על ההסדר שהתקבל לפני שלוש שנים: "בית המשפט סייע לנו להגיע להסדר שעל פיו חובה לאפשר לכל אזרחי ישראל להיכנס ליישוב. אתם יכולים לבוא 24 שעות ביממה וליהנות מהתצפית היפהפייה. ואני קורא לכולם להגיע לכאן, לממש את הזכות הזו ולהראות לתושבי המקום שצורת ההתנהגות הזו לא מקובלת ושהחומות שלהם לא גבוהות מספיק".


פורסם לראשונה 05/08/2016 15:41

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיא אופיר
ארסוף. יוקרה ליד הים
צילום: גיא אופיר
מומלצים