שתף קטע נבחר

52 אוהדי בית"ר נעצרו: "לה פמיליה - ארגון פשע"

סוכן סמוי הופעל נגד ארגון אוהדי הכדורגל: 400 שוטרים ולוחמי מג"ב עצרו עשרות מחברי "לה פמיליה", אוהדי בית"ר י-ם. נתפסו אצלם 20 רימוני הלם, 29 אבוקות, 19 רימונים מאולתרים, וכן רימוני גז, רימוני עשן ומוקש תאורה

 

 

לה פמיליה ביציע בית"ר ירושלים (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
לה פמיליה ביציע בית"ר ירושלים(צילום: ראובן שוורץ)

האם בפייסבוק נחשף שם הסוכן הסמוי? ()
האם בפייסבוק נחשף שם הסוכן הסמוי?

"הקומץ" במעצר: בפעילות חסרת תקדים נגד ארגון אוהדי כדורגל, עצרה המשטרה לא פחות מ-52 אוהדי בית"ר ירושלים השייכים לארגון "לה פמיליה", לאחר שסוכן משטרתי סמוי הוחדר לארגון. לפי הודעת המשטרה, הלילה הגיע מבצע המעצרים לשיא, כשעשרות מחברי הארגון, המכונה "הקומץ", נעצרו. ניצב משנה בני אביליה, שפיקד על החקירה, אמר בראיון לאולפן ynet כי "אנו מגדירים את לה פמיליה ארגון פשע".


חברי "לה פמיליה" שנעצרו הלילה במבצע משולב של כוחות משטרה במקומות שונים בארץ, מן הצפון ועד הדרום, חשודים באירועי אלימות קשים, סחר באמל"ח והחדרת אמצעים פירוטכניים אסורים למגרשי הכדורגל. בנוסף על פעילות זו, אסף הסוכן ראיות גם נגד תשעה סוחרי סמים מאזור הצפון. בסך הכול נעצרו 56 חשודים. תשעה מבין החשודים הם חיילים, והם נעצרו על ידי המשטרה הצבאית כחלק מהמבצע הכללי. שניים מהחשודים הם קטינים.

 

את החקירה ניהלה היחידה המרכזית במחוז חוף במשטרה, בפיקודו של נצ"מ אבליה. החקירה לוותה על ידי עורכי דין מפרקליטות מחוז תל אביב. אתמול הסתיים שלב איסוף הראיות, והמשטרה פשטה הלילה על בתי החשודים ועצרה אותם.

 

לדברי נצ"מ אבליה, הסוכן פעל במשך קרוב לשבעה חודשים: "לא היה אירוע ספציפי שבעקבותיו התחלנו את החקירה. החקירה החלה כשהצלחנו להשיג את הבנאדם שיכול היה לפעול בקרב הארגון ולהביא את החומרים. הוא הביא חומרים טובים מאוד, ראיות טובות וחד-משמעיות, שמבססות היטב את העבירות שאנחנו מייחסים לחשודים". 

 

 

בתמונות: המלאי שנמצא אצל החשודים (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
בתמונות: המלאי שנמצא אצל החשודים(צילום: דוברות המשטרה)

 (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)

 (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)

 (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)

 (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)
הסוכן הוחדר לארגון האוהדים במסגרת פעילות יזומה של ימ"ר מחוז חוף. הלילה התדפקו יותר מ-400 שוטרים ולוחמי מג"ב, כוחות יס"מ ויסמ"ג (יחידת סיור משמר הגבול) על דלתותיהם של החשודים, שנעצרו בו-זמנית בכל רחבי הארץ. את פעילות הימ"ר ליוותה פרקליטות מחוז תל אביב, והבוקר הפכה החקירה מסמויה לגלויה.

 

עד כה נתפסו 20 רימוני הלם סינוור, קילוגרם חומר נפץ הודף, שני רימוני גז, שני רימוני עשן, מוקש תאורה, 29 אבוקות בגדלים שונים, 19 רימונים מאולתרים חלקם עם חומר כימי בצבע צהוב, ושלושה פרטי סימון ימיים. צפויים מעצרים נוספים. המשטרה תבקש במהלך הצהריים להאריך את מעצרם של החשודים בסחר בסמים בבית המשפט בעכו ואת מעצרם של החשודים במעורבות באירועים הקשורים לארגון "לה פמיליה" בבית המשפט בחיפה.

 

המשמעות של הגדרת "לה פמיליה" כ"ארגון פשיעה", כפי שעשה מפקד הימ"ר, היא שמדובר בהתארגנות שנועדה לבצע את הפשעים לכאורה, ולא בבודדים שפעלו במקרה ביחד. מבחינה מעשית, פשעים שמבצעת התארגנות נדונים בבית המשפט המחוזי, והענישה עליהם חמורה יותר.

 

 

כמה מחברי "לה פמיליה", בראיון קודם (צילום: טל שחר) (צילום: טל שחר)
כמה מחברי "לה פמיליה", בראיון קודם(צילום: טל שחר)
  

"לה פמיליה" הוא ארגון אוהדים מסודר שבשנים האחרונות היה אחראי לשורה ארוכה של תקריות אלימות, התבטאויות קשות, איומים על חברי הנהלה ושחקנים, התנגדות לשחקנים מוסלמים ועוד. במקביל נעשו כמה וכמה ניסיונות – לא תמיד מוצלחים – לפענח כיצד הוא פועל ואת מי הוא מייצג.

 

בראיון ל-ynet לפני שנה, אחרי האירועים האלימים של האוהדים במשחק של בית"ר ירושלים בבלגיה, הסביר חבר לשעבר בארגון: "יש ב'לה פמיליה' ארבעה מנהיגים בולטים, שניים מהם ירושלמים, שבדרך כלל הם קובעים מה יהיה ואיך יהיה. פעם, כשהייתי חזק בארגון גם אני הייתי חלק מההנהגה. עזבתי כי מאסתי בגזענות ובאלימות. הקמתי קבוצה שנקראת 'גוב האריות' שמטרתה לעודד בלי אלימות ובלי גזענות. אם הייתי נשאר בארגון, בטח הייתי נוסע לבלגיה, זורק אבוקות ומתפרע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
"לה פמיליה" במשחק של בית"ר
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים