שתף קטע נבחר

מעלות תרשיחא: מתיחת פנים ב-132 מיליון ש'

הרשות המקומית תשקיע 120 מיליון שקל בהפיכת אגם מונפורט למרכז תיירות ענק, שיכלול מתחמי מסחר, בילוי ומשרדים, 700 חדרי מלון ו-1,700 דירות ליד האגם. עוד 12 מיליון יושקעו בבניית רחוב מפלים אקולוגי עם 150 מכולות לאמנות ופנאי, חווה חקלאית ופארק אקסטרים. צפו בהדמיות

מתיחת פנים במעלות תרשיחא שבצפון הארץ: הרשות המקומית יוצאת במהלך משולב שבו תשקיע יחד עם משרדי הממשלה למעלה מ-130 מיליון שקל לשדרוג האתרים הקיימים בעיר, ובהם אגם מונפורט, הקמת אלפי דירות חדשות, מתחמי מסחר, בילוי ומשרדים ומאות חדרי מלון.

 

צפו בסרטון: אגם מונפורט - לפני ואחרי

 

במסגרת מהלך זה, מבקשת עיריית מעלות תרשיחא להפוך את אגם מונפורט למרכז תיירות ונופש הגדול בגליל. זאת לאחר שהגישה לוועדה המקומית לתכנון ולבנייה תוכנית בניין עיר (תב"ע) חדשה, לבניית 700 חדרי מלון, 12 אלף מ"ר של מסחר ו-1,700 יחידות דיור חדשות סביב האגם. בתוכנית זו יושקעו כ-120 מיליון שקל, מתוכם כשני מיליון שקל ממשרד התיירות. בנוסף, צפויות השקעות פרטיות בהיקף של כחצי מיליארד שקל.

מלוניות בסגנון העיר קסיס באגם מונפורט (הדמייה: טוטם) (הדמייה: טוטם)
מלוניות בסגנון העיר קסיס באגם מונפורט(הדמייה: טוטם)
 

אגם מונפורט: העשרה ביולוגית ואקולוגית באמצעות צמחייה רטובה (הדמייה: טוטם) (הדמייה: טוטם)
אגם מונפורט: העשרה ביולוגית ואקולוגית באמצעות צמחייה רטובה(הדמייה: טוטם)

המתחם צפוי לכלול גם את פארק האקסטרים הגדול בישראל, שישתרע על שטח של 55 דונם, במסגרתו ייבנו מתקני חבלים ביער, בהשראת פארקים בגרמניה והולנד. עוד מתוכננים רחוב מפלים אקולוגי וחווה חקלאית אקולוגית, כאשר התוכנית לרחוב המפלים כוללת 150 מכולות מעוצבות למסחר, בילוי, משרדים, יזמות ואמנות בהשקעה של 12 מיליון שקל.

 

בעירייה מסבירים כי התוכנית תוכננה בהשראת עיר החוף קסיס בדרום צרפת, ותגדיר לצד מספר מלונות יוקרה גם מתחמים קטנים של מלונאות ומסחר. במתחמים הקטנים יוקמו מלוניות, חלקן הגדול בנות 3 כוכבים, מה שיאפשר תמחור מגוון שיכול למשוך קהלים רחבים מכל רחבי הארץ.

 

צפו בהדמיות רחוב המפלים אל מול אגם מונפורט

 (הדמיה: טוטם) (הדמיה: טוטם)
(הדמיה: טוטם)

 (הדמיה: טוטם) (הדמיה: טוטם)
(הדמיה: טוטם)

לדברי שלמה בוחבוט, ראש עיריית מעלות תרשיחא, "מטרת התוכנית החדשה היא לבסס את אגם מונפורט כמרכז אזורי של תיירות פנאי, נופש וספורט, שיהווה מנוף תיירותי וכלכלי לרווחת תושבי האזור. במסגרת התוכנית דאגנו לכלול שימושים מעורבים עם שטחי תיירות ומסחר, השזורים במערך של שטחים פתוחים, טיילות ואזורי שהייה ובילוי בטבע, לטובת ניצול אופטימלי של הקרקע".

 

כבר היום נבנה במתחם מלון ספא בבעלות האחים עמאר. היזם רני צים רכש 22 דונם על שפת האגם ובכוונתו להקים מלון בן 300 חדרים עם מרכז קונגרסים ומרכז מסחרי של כ-7,000 מ"ר עם 24 חנויות לאורכו של האגם. במסגרת התוכנית ייבנה גם מלון יוקרה חדש שישווק בהמשך - מלון השמורה בוואדי כזיב, שיסווג ברמה A.

 (הדמיה: טוטם) (הדמיה: טוטם)
(הדמיה: טוטם)
 

בנוסף לבתי המלון ושטחי המסחר, תוקם, כאמור, במתחם חווה חקלאית אקולוגית וייבנה רחוב מפלים אקולוגי. הקמת רחוב המפלים תתבסס על מערכת מים שתיצור תחושה של נחל עם מפלים הזורם לאגם. הרחוב יחבר את מתחם האגם עם שכונת נוף אגם היוקרתית המתוכננת במתחם. מי האגם יטופלו במסגרת פרויקט לטיפול אקולוגי במי האגם עם צמחייה רטובה אשר תשפר את צלילות המים והמגוון הביולוגי וטיהור מי הנגר המזינים את האגם במסננים ביולוגיים.

 

תוכנית פארק מונפורט תוכננה על ידי על ידי משרד מילוסבסקי והובלה על ידי העירייה בשיתוף עם משרד התיירות, הקרן לשמירה על שטחים פתוחים של רשות מקרקעי ישראל, המשרד לפיתוח הנגב והגליל, משרד החינוך, קק"ל והקרן לשיקום שטחים פתוחים. התוכנית להקמת רחוב המפלים האקולוגי תוכננה על ידי אדריכל הנוף אמיר בלום ועופרה צמחי מים, על תכנון המכולות הופקד משרד בוקסס ועל התאורה אדריכל גיל טייכמן.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דורון גולן
מעלות תרשיחא
צילום: דורון גולן
מומלצים