שתף קטע נבחר

היהודים בגרמניה אומרים: "אמרנו לכם"

מתקפה רביעית בתוך ימים ספורים – ובגרמניה "אנשים חיים בהכחשה", כפי שמעיד הרב שניאור טרבניק, המתגורר בעיר אולם. "אנשים מנסים לשכנע את עצמם שאין קשר בין המקרים, ואין קשר לטרור"

 

 

מתקפה רביעית בתוך ימים ספורים – ובגרמניה "אנשים חיים בהכחשה", כפי שמעיד הרב שניאור טרבניק, המתגורר בעיר אולם. לאחר פיגוע ההתאבדות ביום ב', שקדמו לו, בין היתר, רצח במצ'טה וירי בקניון הומה אדם – דומה כי עדיין, רק היהודים מרגישים שהאדמה רועדת.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >> 

 

"באופן כללי, לאורך כל השנים האוכלוסייה המקורית שידרה כאן עסקים כרגיל, גם כשהיו אנשי משטרה שעמדו בבתי הכנסת ושמרו בתפילות... הקהילה היהודית ברובה כאן הגיעה ממזרח אירופה בעשרים השנים האחרונות, ומכירה למעשה את המציאות הישראלית, הרוסית והאוקראינית. אותנו זה לא הפתיע. אנשים אומרים: 'אמרנו לכם, ידענו שזה יבוא'".

 

קראו עוד בערוץ היהדות

 

"הגרמני הממוצע בדרום-מערב גרמניה מנסה לשמור על עצמו", אומר הרב טרבניק. "הוא מתכחש למציאות, ומנסה לשדר: 'אצלי הכל בסדר. טוב לי, נוח לי, שקט. החיים טובים בסך הכל'. אנשים מנסים לשכנע את עצמם שאין קשר בין המקרים, ואין קשר לטרור".

 

הרב טרבניק מדגיש: "הם מתכחשים, לא אדישים. אנשים בתוך-תוכם מבינים שיש פה מציאות חדשה לטוב ולרע. הדעות חלוקות: האם אנו יכולים לנהוג אחרת? לא לקבל את הפליטים? ואולי הם לא מהווים סכנה". עם זאת, הוא מספר כי "בהחלט יש אחוזים גדולים והולכים של מי שחושבים שצריך לעשות שינוי".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים