שתף קטע נבחר

לא מאבדת תקווה

"כשאני מסתכלת על האישה שהייתי לפני שנה וחצי, לפני הליך הקמת העסק, אני רואה אישה עם הרבה תכניות אבל בלי כלים שיעזרו לה לממש אותן. במהלך תקופה זו התמודדתי עם הרבה קשיים ומשברים אך מהר מאוד הבנתי שאני אישה חזקה". תקווה אסרסה מספרת על הסיוע שקיבלה מעמותת "לתת עתיד" ומזמינה נשים נוספות להיעזר בשרותי העמותה

קוראים לי תקווה אסרסה, בת 32, מתגוררת באשקלון ואם חד הורית לשני ילדים מקסימים, בת 5 ובן 3. כמה פעמים שמעתם את המושג "אם חד הורית"? אני מאמינה שלא מעט. המשמעות המידית של סיטואציה זו היא שעלי לפרנס את עצמי ושני ילדיי הקטנים. כיצד אוכל לעשות זאת בהיעדר בסיס כלכלי משל עצמי?

 

היעדר בסיס כלכלי איתן הוא מצב שכרוך בו סיכון רב. נאלצתי לעזוב את מקום העבודה האחרון שלי בלשכת התעסוקה בקריית גת עקב מצבי המשפחתי ובעיות אישיות נוספות. כעת אני מתפרנסת מקצבת הבטחת הכנסה ובמקביל משלימה הכנסה בתחום הקייטרינג.

 

לפני כמה חודשים החלטתי לשנות את סגנון חיי ולעבור לאשקלון כדי לתת לעצמי ולילדיי הזדמנות להתחלה חדשה. בתור דיירת של הדיור הציבורי, הליך מעבר הדירה היה מאתגר, ונאלצתי לשכנע את "עמידר" שמגיעה לי דירה זו.

 

למרות הלחץ שליווה אותי בעת הליך המעבר, מאוד רציתי בשינוי זה, והבנתי שהוא הדבר הכי טוב עבור משפחתי. בינתיים, החלטתי לחלק את זמני בין קריית גת לאשקלון כדי שהילדים יסיימו את שנת הלימודים בקריית גת. לאחר מכן, חשבתי,  נוכל לעבור להתגורר בקריית גת באופן מלא.

 

"השלב בו החלטתי שאני חייבת לשנות את המצב"

כשאני בוחנת את מעשיי בתקופה האחרונה אני מכה על חטא, שכן עזבתי את עבודתי בלשכת התעסוקה כדי לעבור לאשקלון, אך בפועל לא עבדתי חצי שנה. זה בדיוק השלב שבו החלטתי שאני חייבת לשנות את המצב.

 

משרד הרווחה הפנה אותי לפרויקט "סיכוי" שנתן לי הזדמנות ללמוד ניהול עסקי וסיפק לי כלים להקמת עסק עצמאי. כשנדרשתי להחליט איזה עסק אני רוצה להקים, לא התלבטתי, ובחרתי להקים עסק לתוספות שיער וכל האביזרים שקשורים לתוספות שיער - מסרקים מיוחדים, שמנים לשיער, קרמים, סיכות ועוד. כדי להתניע את הליך הקמת העסק הופניתי לעמותת "לתת עתיד".

 


"אופיר ליווה אותי צעד אחר צעד בכל הליך בניית העסק, ונתן לי המון כלים"

 

 

ב"לתת עתיד" פגשתי את המלווה העסקית באזור הדרום. יחד בנינו תכנית עסקית להקמת המיזם באופן שקול ונכון. במהלך תהליך זה הבנתי שאזדקק למימון כספי כדי להצליח לקדם את הקמת העסק. לתת עתיד נתנו לי הלוואה של 10,000 שקלים בריבית נמוכה, ובמקביל, הצמידו לי מנטור מתנדב בשם אופיר דגן, המחזיק בניסיון עסקי עשיר.

 

אופיר ליווה אותי צעד אחר צעד בכל הליך בניית העסק, ונתן לי המון כלים, החל מלהכיר את המתחרים שלי בתחום, לאתר את הסחורה האיכותית והלא איכותית בתחום, לפתות תיק במע"מ, שיעורים בשיווק, פרסום ועוד. יחד עברנו מסע לא קל, לאט-לאט למדתי, נכנסתי לתחום והכרתי המון לקוחות מכל הסוגים, בכל האזור הדרום.

 

"פשוט לומר לעצמך כל הזמן שאת יכולה להתמודד"

במהלך הקמת העסק קיבלתי הזדמנות לשפר את איכות חיי ולהוציא רישיון נהיגה. הבנתי שאני צריכה רכב כדי לתת ללקוחות שלי שירות טוב ומהיר וניצלתי את ההזדמנות לעשות זאת בשלבי ארגון הקמת העסק. אך אלו לא היו הדברים היחידים שהתמודדתי איתם באותה התקופה - גם המעבר לאשקלון התרחש בדיוק באותו הזמן. הסיטואציה הזו של התמודדות עם הקמת עסק, לימודי נהיגה ומעבר דירה יצרה לי עומס כבד. הצלחתי לשרוד באמצעות הסיוע של "לתת עתיד" שתמכו בי בכל שלב לאורך הדרך.

 

כשאני מסתכלת על האישה שהייתי לפני שנה וחצי, לפני הליך הקמת העסק, אני רואה אישה עם הרבה תכניות אבל בלי כלים שיעזרו לה לממש אותן. במהלך תקופה זו התמודדתי עם הרבה קשיים ומשברים אך מהר מאוד הבנתי שאני אישה חזקה. הקמתי עסק משלי, למדתי המון, קיבלתי כלים והתחזקתי כלכלית תודות להכנסות הראשוניות שהעסק ייצר.

 

מבחינתי, המפתח להצלחה הוא פשוט לומר לעצמך כל הזמן שאת יכולה להתמודד ולעבור גם את הקשיים הגדולים ביותר. בכל תקופת הקמת העסק למדתי על עצמי המון, ובעיקר שאני יכולה להצליח. לכן, המסר שלי הוא שאסור לאבד תקווה, תמיד אפשר לצמוח ולהצליח.

 

ברמה המקצועית, בעזרת הסיוע הבנתי כיצד להתנהל נכון מבחינה כלכלית-עסקית איך לבנות מאגר לקוחות. כעת נותר עוד דבר קטן אבל משמעותי מבחינתי - לפתוח חנות קטנה באשקלון, ולהוכיח לעצמי שוב שיש בכוחי להצליח בגדול, ושלפעמים חלומות באמת מתגשמים.

 

  • עמותת "לתת עתיד" פועלת לסייע לנשים הנמצאות במצוקה כלכלית להקים ולפתח מיזם עצמאי זעיר. מזה כשנתיים העמותה מציעה לכל יזמת מעטפת תמיכה מלאה ללא תשלום, הכוללת ליווי עסקי-אישי מקצועי לאורך שנה, והלוואה זעירה בתנאים מועדפים וללא ערבים, עד לסכום של כ- 40,000 שקלים.

 

  • קהל היעד של העמותה הן נשים בעלות מוטיבציה, יוזמה, רצון לעשות שינוי ויכולת התמדה המחזיקות ברעיון עסקי, או פעילות עסקית בעלת פוטנציאל מימוש, וכאלה מעוניינות בהלוואה לפתיחת או הרחבת העסק. התכנית פונה לכלל הנשים, בכל המגזרים, ומכל הארץ. עד כה לקחו חלק בתכנית כ-600 יזמיות, בשאיפה להכשיר עד 1,000 יזמיות חדשות כל שנה.

 

  • מכירים מישהי שנמצאת במצוקה כלכלית, יש לה חלום או ברשותה עסק קטן שצריך תמיכה? תפני אותה אלינו. המתאימות יזכו במעטפת תמיכה ללא תשלום ובהזדמנות להגשים את עצמן.

 

  • אם את בעלת ניסיון עסקי עשיר, ויכולה להקדיש מזמנך, הידע והניסיון שלך בהתנדבות, את מוזמנת  להצטרף למשפחת המנטורים של העמותה.

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים