שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

ת"א: תוכנית ל-212 דירות ברחוב איינשטיין

ועדות התכנון הפקידו להתנגדויות הציבור תוכנית מגורים חדשה בציר איינשטיין שבצפון ת"א, במסגרתה יוקמו 3 מגדלי מגורים עם 212 דירות. ביישוב הבדואי ביר אל מכסור בצפון הארץ אושרו 1,130 דירות בהליך מזורז

תוכנית בנייה בצפון תל-אביב: הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז תל-אביב שבמינהל התכנון הודיעה היום (ד') כי החליטה להפקיד להתנגדויות הציבור תוכנית מגורים חדשה, הכוללת 212 יחידות דיור ו-7,000 מ"ר של מסחר ותעסוקה ברחוב איינשטיין בתל-אביב.

 

כתבות נוספות בערוץ הנדל"ן  של ynet:

אושר סופית: חובת הוספת דירות קטנות

בקרוב: פחות מקומות חניה במרכזי הערים

הצעה: פיצוי מוקטן למי שנפגע מתוכניות בנייה

 

התוכנית כוללת שלושה מגדלי מגורים בני 25 קומות ובעלי 212 יחידות דיור, מתוכן כ-70 יחידות דיור קטנות בשטח של עד 65 מ"ר לטובת זוגות צעירים. הדירות הגדולות יהיו בשטח של כ-90 מ"ר. עוד כוללת התוכנית שתי קומות של מסחר ותעסוקה ומעליהן קומה שתשמש לצרכי ציבור. במרכז המתחם מתוכננת רחבה עירונית שתהווה שטח ציבורי פתוח.

 

במסגרת התוכנית שתכנן אדריכל משה צור, יהיה מעבר ציבורי להולכי רגל המקשר בין רחוב איינשטיין לרחוב איזיק שטרן. זאת על מנת לשפר את הנגישות מרחוב איינשטיין אל שכונת המגורים הסמוכה רמת אביב החדשה.

 

מדובר בפרויקט ראשון המבטא את התפיסה התכנונית של עיריית תל-אביב, אשר רואה את ציר איינשטיין כציר עירוני מרכזי משולב במסחר. התוכנית משקפת גם את התפיסה התכנונית, הבאה לידי ביטוי בתוכנית המתאר לעיר תל-אביב, שהוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה החליטה לאשר בפברואר השנה.

בנייה בתל-אביב (צילום: ענר גרין, ידיעות אחרונות) (צילום: ענר גרין, ידיעות אחרונות)
בנייה בתל-אביב(צילום: ענר גרין, ידיעות אחרונות)

 

1,130 דירות ביישוב בדואי בצפון באישור מזורז

בתוך כך, היום הודיעה הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור (ותמ"ל), בראשות ערן ניצן, סגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר, כי אישרה תוכנית מגורים באישור מזורז במתחם מועדף לדיור ביישוב הבדואי ביר אל מכסור שבצפון הארץ. התוכנית כוללת 1,130 יחידות דיור.

 

אישורה של תוכנית זו מגיע בהמשך להמלצות צוות 120 הימים להסדרת הדיור במגזר הערבי, כפי שנקבע בהחלטת ממשלה מאוגוסט 2015. במשרד האוצר הסבירו היום כי בכך מהווה התוכנית יישום של מדיניות הממשלה להגדלה מהירה של תכנון מגורים ביישובי המיעוטים.

 

הדמייה לתוכנית בביר אל מכסור ()
הדמייה לתוכנית בביר אל מכסור

 

התוכנית מציעה הרחבה של היישוב בצדו המזרחי. היא נחלקת לשניים - חלק למגורים ומוסדות ציבור בדרום היישוב ואזור תעסוקה בחלקו הצפוני. בין שני החלקים מחברת דרך מקומית, אשר תשרת תנועה עבור כלל הישוב.

 

הבינוי המוצע כולל בנוסף ליחידות הדיור גם בית ספר, גני ילדים ומתחמי מסחר ותעסוקה. מטרת התוכנית לאפשר מגורים ללמעלה מ-4,000 איש ובדרך זו להתמודד עם מצוקת הדיור של משפחות מחוסרי דיור בישוב. בנוסף, כוללת התוכנית תוספת שטח לתעשייה קלה, וזאת על מנת לאפשר ולעודד תעסוקת נשים באזור היישוב, ובכך לתרום לאיתנותה הפיננסית.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אזור רחוב איינשטיין בתל-אביב
מומלצים