שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "אחרי קשירת חצוצרות נכנסתי להיריון שסיכן את חיי"

  בשל סכנה לחייה אם תיכנס להריון, אם לשישה עברה קשירת חצוצרות בבית החולים שערי צדק. אלא שזמן קצר אחר-כך נכנסה להריון. עכשיו היא תובעת את בית החולים שערי צדק. ביה"ח: "נגיב בבית המשפט"

  תביעה נגד שערי צדק: אישה חרדית נכנסה להיריון למרות שרופאיה קשרו לה את החצוצרות ונאלצה להתמודד מול דילמה קשה: הפלה או סכנת חיים.

   

  בתביעה נגד המרכז הרפואי שערי צדק נטען כי האישה, אם לשישה ילדים שנולדו כולם בניתוח קיסרי, התבשרה על ידי רופאיה כי היריון נוסף יעמיד אותה בסכנת חיים, ועל כן הומלץ לה לעבור הליך רפואי של קשירת חצוצרות כחלק מהניתוח הקיסרי האחרון שתבצע.

   

  האישה הסכימה לביצוע הפרוצדורה, אך בדיקה שנערכה מיד לאחר הניתוח העלתה ממצאים מחשידים, אליהם, כך נטען בתביעה, לא התייחסו הרופאים, ולא יידעו בהם את האישה. בדיעבד, הסתבר שהחצוצרה השמאלית כלל לא נקשרה.

   

  הפלה או סכנת מוות בגלל המשך ההיריון? (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  הפלה או סכנת מוות בגלל המשך ההיריון?(צילום: shutterstock)

   

  לימים, החלו האישה ובעלה, שרצו בהגדלת המשפחה, בתהליך קבלה כמשפחת אומנה, במטרה לאמץ ילד. אך לאחר מספר שבועות חשה האישה שהיא בהיריון, ובבדיקה ביתית נמצא כי אכן כך הוא המצב.

   

  האישה מיהרה ופנתה אל הרופא שערך את קשירת החצוצרות וזה התרה בה להפסיק את ההיריון לאלתר, מפני שהדבר מעמיד אותה בסכנת חיים.

   

  כך מצאה את עצמה האישה מול דילמה קשה מנשוא: לעצור את ההיריון, או להמשיך אותו ולהעמיד את עצמה בסכנת חיים.

   

  מטופלת בתרופות פסיכיאטריות

  בימים אלו היא מגישה תביעה נגד בית החולים בעזרת עורכי הדין דוד פייל ועדי אברג'יל. "לאחר ההפלה סבלה האישה מדיכאון קשה, והחלה מטופלת בתרופות פסיכיאטריות", אומר עורך הדין פייל.

   

  "בנוסף, היא החלה ליטול גלולות על מנת למנוע את כניסתה המחודשת להיריון, וסבלה מתופעות לוואי קשות. בשל ההיריון, הפסיקו בני הזוג את תהליך הקבלה כמשפחת אומנה – מצב שהוסיף על תסכולה הרב של המשפחה".

   

  לדברי מומחים רפואיים שבדקו את האישה מטעם התביעה, היא תצטרך לעבור פרוצדורה ניתוחית מתקנת, על מנת לקשור את החצוצרה – פרוצדורה הכרוכה בסבל נוסף ובסיכון בריאותי.

   

  במסגרת התביעה, שהוגשה לבית משפט השלום בירושלים, נדרש המרכז הרפואי לפצות את האישה ובני משפחתה במיליוני שקלים.

   

  משערי צדק נמסר בתגובה: "נלמד את התביעה ונגיב בבית המשפט".

   

   

  על הצד המשפטי של הרשלנות הרפואית, צפו בדיון באולפן ynet:

   

   

   

      

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל יוחנן
  תביעה נגד שערי צדק
  צילום: גיל יוחנן
  צילום: שי שקולניק
  ע"ד דוד פייל
  צילום: שי שקולניק
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים