שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בגידות ונשירת שיניים: מחקר מצא על מה חולמים גברים ונשים

  סקר אמריקני חדש בדק מה מתחולל במוחם של נשים וגברים במהלך השינה. הסקר מגלה כי נשים נוטות לחלום על בגידת בן הזוג נפילת שיניים ומפגשים מבהילים עם זוחלים בעוד שהגברים מודאגים פחות מבת הזוג וחולמים על תעופה, התעשרות ומפגשים מהסוג השלישי

  גברים ממאדים ונשים מנוגה – גם במהלך השינה: סקר אמריקני חדש בדק על מה חולמים גברים ונשים במהלך השינה. בעוד שבנות הזוג נוטות לחלום יותר חלומות ביעותים על בגידות, מפגשים עם זוחלים ורדיפות – הגברים מעדיפים לפנטז על מפגש עם אישה יפה, חוצן, תעופה וחוצנים. את המחקר ביצעה יצרנית מיטות שינה אמריקנית בשיתוף אתר הדיילי מייל.

   

  קראו עוד

  לחלום יש משמעות? 11 עובדות מרתקות על חלומות

  מה אומרים החלומות שלכם על מצבכם הבריאותי?

  הטיפ היומי: איך לזכור חלומות?

   

   ( ) ( )

   

  הסקר נערך בקרב 2,007 גברים ונשים ברחבי ארצות הברית, וממנו עולה כי נשים סובלות יותר מסיוטי לילה מאשר גברים. החלום השכיח ביותר אצל נשים כלל אדם הרודף אחריהם.

   

  החלום השני השכיח ביותר עליו חלמו כ-32% מהנשים היה על נשירת שיניים. 12.4% מהנשים חלמו כי הן נבגדות על ידי הפרטנר ו-20.5% חלמו על עכבישים נחשים או ייצורים אחורים.

   

  מנגד, הגברים דיווחו על חלומות אופטימיים יותר שכללו תעופה, מפגשים עם אדם זר יפה או מציאת כסף. כ-36% מהגברים חלמו שהם עפים, 18.5% חלמו על מציאת כסף או התעשרות, 16.2% מהגברים דיווחו על מפגש עם אדם יפה, ו-9.1% חלמו על מפגשים מהסוג השלישי שכללו עב"ם או חוצן.

   

   

  כולם חולמים על נפילות ורדיפות

  בפילוג כללי משותף של גברים ונשים, עלה כי החלום השכיח של שני המינים גם יחד הוא נפילות (53.5%) ורדיפות (50.9%). 37.9% מהנשאלים חלמו על חזרה לבית הספר. 34% חלמו כי נקלעו לאירוע חשוב כשאינם מוכנים ו-32.6% חלמו שהם עפים.

   

  עוד חלומות שכיחים היו יחסי מין עם אדם זר, מפגש עם אדם מת, מוות של החולם או של אדם קרוב אליו, נשירת שיניים, הליכה לאיבוד, מציאת הפרטנר בוגד, מפגש עם זוחלים, עירום בציבור, מציאת כסף, מפגש עם סלב, פגישה עם אדם יפה, חופשה במקום קסום, חלום על קץ העולם, אי יכולת למצוא שירותים, מציאת חדר סודי וכניסה להריון.

   

  חלומות חוזרים שכיחים נוספים כללו השתתפות בסרט או סדרת טלוויזיה, לכידה או הימחצות במקום כלשהו, טביעה, שימוש בטכנולוגיה שאינה פועלת, מפגש עם חוצנים, אובדן או שכחת הילד, התרסקות מטוס, גילוי חשוב. החלום הנדיר ביותר אותו חלמו כאחוז מהנשאלים היה בליעת זכוכית.

   

  צפו: ועל מה תינוקות וילדים חולמים?

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  על מה גברים חולמים?
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים