שתף קטע נבחר

כחילה: באתי להנהיג

אהוד כחילה לא נוטר טינה להפועל פתח תקווה, וכבר אחרי יומיים מרגיש מצוין בקבוצתו החדשה, עירוני ראשל"צ. "אני כבר מרגיש פה ותיק"

ביום שישי הקרוב, במגרש בנתניה, יעלה הבלם אהוד כחילה (32) להופעת הבכורה שלו בקבוצתו החדשה, עירוני ראשון לציון. לאחר 11 שנים יציבות בבית"ר ירושלים ומעמד של גיבור מקומי, נטש כחילה את הבירה לפני מספר עונות לטובת מסע תזזיתי ברחבי הארץ.
חצי עונה בהפועל באר שבע, חצי בהפועל תל אביב, קאמבק ירושלמי קצר, ביקור עונתי בהפועל פתח תקווה, וכעת תחנה חמישית. "באתי להנהיג את הקבוצה", אומר כחילה, שלא נוטר טיפה קטנה של טינה כלפי פתח תקווה: "לפעמים בכדורגל הדברים לא מסתדרים. המערכת שם נכנסה לסחרור. בכל אופן, אני ואלי כהן נפרדנו בדמעות".
כבר אחרי יומיים, רק מחמאות יש לו על קבוצתו החדשה: "אני כבר מרגיש וותיק. קיבלו אותי בצורה יוצאת מן הכלל. פשוט כיף להיות כאן עם שחקנים מצוינים שמתאמנים כמו שצריך. אני מרגיש שאני יכול לעזור לקבוצה והקבוצה לי".

נשמע שינוי מהותי לעומת פתח תקווה?

"כל הסיפור שם של הפוליגרף התגלגל כמו כדור שלג, כיום ברור שזאת היתה טעות. מקצועית, אני חושב שכל הקבוצה איכזבה. הסיבה העיקרית למעבר שלי היא שהקבוצה ויתרה למעשה על אירופה. בנו קבוצה לרוץ למקומות הראשונים, אבל התוצאות בשטח היו הפוכות. אם כבר העונה צולעת, אז לפחות שיתנו לצעירים לשחק".

למה יצאת אתה לתקשורת עם תוצאות הפוליגרף שלך?

"היו שחקנים שאמרו שאני שחקן של אלי כהן, שהוא מוותר לי ולכן אני לא נבדק. בגלל זה קמתי ונבדקתי. חשוב לי להסביר: אני בעד קשר עם תקשורת. חשוב לדבר עם עיתונאים. הכדורגל חיב להיות מתוקשר. הבעייה בפתח תקווה היתה ששחקנים השתמשו בתקשורת על מנת לפגוע בחברים לקבוצה, וזה עיצבן והפריע".

באמת אלי כהן ואתה הולכים ביחד כמעט לכל קבוצה. נפרדתם בקלות?

"אלי מכיר אותי, עברנו את בית"ר ירושלים והפועל תל אביב. הוא לוקח אותי כמעט תמיד איתו. הוא יודע שאם אני לא משחק, אני לא תורם. אנחנו מאוד אוהבים. הפרידה היא עניין מקצועי. הכל בסדר בינינו ואני מודה לו ששחרר אותי בלי בעיות, למרות שגם הוא וגם הבעלים מאיר שמיר ביקשו ממני להישאר".

אתה מבין את המעברים התכופים שלך מקבוצה לקבוצה בעונות האחרונות?

"לפעמים דברים לא כל כך מסתדרים כמו שאתה רוצה. היתה לי תקופה ארוכה ויציבה בבית"ר. אני לא חושב שאני נודד יותר מדי בקריירה שלי. פשוט עכשיו הרגשתי שאני לא תורם מספיק. נהנתי לשחק בפתח תקווה, עד לפני חודש הייתי מהמצטיינים. יש לי אופציה לחזור לשם בעונה הבאה. מי שמכיר אותי יודע שהכסף אצלי הרבה פחות חשוב מדקות המשחק, מההנאה על הדשא".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אבאיוב
כחילה: כל פ"ת איכזבה
צילום: צפריר אבאיוב
צילום: צפריר אבאיוב
כהן: נפרדנו בדמעות
צילום: צפריר אבאיוב
מומלצים