שתף קטע נבחר

קופיקס הקימה תת-רשת למגזר החרדי

כדי לפייס את תושבי בני ברק, קופיקס החליטה להקים תת-רשת בשם "קופיקס בעיר" עם כשרות בד"ץ העדה החרדית, הנחשב למחמיר ביותר. חלק מהסניפים הם סניפים קיימים שיוסבו לסניפי מהדרין. הסניפים ייסגרו 3 שעות לפני כניסת שבת ואין בהם שולחנות וכיסאות

חברת קופיקס הודיעה היום (ב') לבורסה כי היא מקימה תת-רשת עם כשרות למהדרין של בד"ץ העדה החרדית, המיועדת לציבור החרדי. בהודעה נכתב כי "חברת הבת של קופיקס - אורבן קופיקס בע"מ, הקימה תת-רשת בתי קפה המכוונת לקהל החרדי תחת השם "קופיקס בעיר". סניפי רשת קופיקס בעיר ימכרו מוצרים בכשרות בד"ץ העדה החרדית ירושלים, ויעבדו במתכונת של Take Away ללא אפשרות ישיבה.

 

כתבות נוספות בערוץ הצרכנות

 

"נכון למועד דו"ח זה, הוסבו על ידי אורבן קופיקס 6 סניפי בתי קפה של הרשת הממוקמים בבני ברק לבתי קפה של קופיקס בעיר, ובכוונתה להרחיב את תת-הרשת ולהקים / להסב סניפים נוספים במיקומים של ריכוזים חרדיים (בירושלים ובערים נוספות ברחבי הארץ) בהם יש ביקוש למוצרים בכשרות, כאמור, באופן שתכלול כבר בשלב הראשון כ-20 סניפים".

 

כשרות העדה החרדית בירושלים נחשבת למחמירה ביותר ולכזו המקובלת על כל הפלגים החרדיים. כשקופיקס נכנסה לבני ברק, אנשי הרב לנדא התנגדו לכשרות של הרשת - בית יוסף, שהיא כשרות ספרדית, בעוד שבבני ברק הכשרות המקובלת היא זו של הרב לנדא או שארית ישראל.

 

כאמור, יש הכשר אחד שמקובל על כולם, אבל העדה החרדית לא נכנסת באופן מסורתי לבני ברק מפאת כבודו של הרב לנדא. בנוסף, העדה נותנת הכשר למוצר או למפעל, ולא לעסק.

 

נציין כי לקופיקס ישנו מפעל חדש ביבנה שהוכשר על ידי בד"ץ העדה החרדית. כיוון שכך, החנויות גם הן מעתה בהכשר של העדה החרדית. לקופיקס שתי חנויות בירושלים שנפתחו לפני החנויות בבני ברק, וכך החברה דאגה הלכה למעשה שבד"ץ העדה החרדית לא ייכנס לטריטוריית בני ברק, אלא "ירד" לבני ברק. בעיר אין כמעט עסקים בהכשר אותו בד"ץ, למעט לחנות המפעל של אנג'ל ולחנות פיצוחים בעיר, להן הכשר העדה החרדית.

 

בנוסף ל-6 הסניפים בבני ברק, יוסבו לרשת המהדרין גם סניף אחד בשכונת מאה שערים ואחד בבית שמש. בכוונת קופיקס לפתוח סניפים נוספים באותה מתכונת בביתר עילית, בשכונה החרדית באשדוד, בקריית ספר ובמודיעין עלית. הסניפים ייסגרו 3 שעות לפני כניסת השבת, לא יהיו בהם כיסאות ושולחנות וסגנון ההגשה יהיה חרדי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
קופיקס סניף קינג ג'ורג' תל אביב פתיחה
מומלצים