שתף קטע נבחר

ראשל"צ: מעונות סטודנטים עם 350 דירות

עיריית ראשון לציון, באמצעות החברה הכלכלית, מתכננת קומפלקס מעונות סטודנטים בסמוך למכללה למינהל. במתחם יוקמו גם שטחי מסחר, חדרי לימוד, פינות ישיבה ומועדון. עלות המיזם כ-100 מיליון שקל

לידיעת הסטודנטים: עיריית ראשון לציון, באמצעות החברה הכלכלית ראשון לציון, מתכננת בימים קומפלקס מעונות סטודנטים שישרת את ציבור הסטודנטים בעיר. הפרויקט ימוקם על ציר שדרות רבין במערב העיר, סמוך לקמפוס המכללה למנהל, בשטח של כארבעה דונם. העבודות צפויות להתחיל ברבעון הראשון של 2017 והביצוע מוערך בכשנתיים וחצי.

 

כתבות נוספות בערוץ הנדל"ן:

סיוט ברח' בזל: חוזי הבלהות של השוכרים

שכ"ד של דירות קטנות בת"א נסק ב-32%

בעל דירה לשוכר: "לא אספוג שקל מהמס"

 

בסך הכל ייבנו בפרויקט כ-350 יחידות דיור בשלושה בניינים, לצד רחבה ציבורית. מדובר בשטח בנוי של כ-13 אלף מ"ר. תמהיל הדירות יכלול יחידות דיור ליחידים (סטודיו), לזוגות ולשותפים (שניים ושלושה).

 

צפו בהדמיות של הפרויקט החדש לסטודנטים:

 (הדמיה: קיקה בראז) (הדמיה: קיקה בראז)
(הדמיה: קיקה בראז)

 (הדמיה: קיקה בראז) (הדמיה: קיקה בראז)
(הדמיה: קיקה בראז)

כל יחידה תכלול גם מטבחון וחדר אמבטיה. בעירייה מעריכים כי את הפרויקט יאכלסו כ-500 סטודנטים. טרם נקבע שכר הדירה במעונות אלה, אך בעירייה מציינים כי "המחירים צפויים להיות נוחים ומותאמים ככל הניתן לאוכלוסיית היעד".

 

בקומת הקרקע מתכננת החברה הכלכלית להקים כ-600 מ"ר של שטחי מסחר, בהם יפעלו בעיקר עסקים אשר יתמכו בצרכי המחייה של הסטודנטים ויספקו שירותים נלווים, כדוגמת מסעדות ובתי קפה, שירותי כביסה, חנויות מסוגים שונים, שירותים עסקיים ועוד.

 

כמו כן, יכלול הפרויקט מערכות פוטו-וולטאיות וחללים לתאורה ואוורור טבעיים. בנוסף תקצה החברה הכלכלית במבנה שטחים למועדון סטודנטים, חדרי לימוד משותפים ופינות ישיבה בכל קומה. המבנה יכלול גם חניון תת-קרקעי עם 50 מקומות חניה.

 

את הפרויקט מוביל האגף לפיתוח עסקי ונכסים בחברה הכלכלית, שפועל לקידום הליכי הקצאת קרקע מרשות מקרקעי ישראל. הפרויקט מיועד לכל הסטודנטים תושבי ראשון לציון הלומדים במוסדות אקדמיים, ללא קשר למקום לימודיהם, והוא מוערך בהיקף של כ-100 מיליון שקל. על התכנון הופקדו משרדי אדריכלים קימל-אשכולות וקיקה בראז.

 

לדברי ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, "אנו פועלים כל העת להשאיר את צעירי העיר בתחומה, ולהעניק להם כר הזדמנויות שעיקרן יכולת ללמוד, להתפתח ולגור בסביבה בה גדלו ואותה הם אוהבים. נמשיך ליצור ולחשוב מחוץ לקופסה עבור דור העתיד שלנו".

 

סגן ראש העירייה, מוטי עג'מי, הוסיף כי "מדובר בפרויקט ייחודי ומתקדם, שייתן מענה מודרני למאות סטודנטים ברחבי העיר". מנכ"ל החברה הכלכלית, ניצן פלג, ציין כי "שמנו לנו למטרה לתת מענה במקומות שבהם קיים צורך והשוק העסקי חושש להיכנס לזירה. החברה הכלכלית בוחנת את המיזמים האלה בעין ציבורית ועסקית גם יחד, וכאן טמון סוד ההצלחה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה:  קיקה בראז
הדמיית מעונות הסטודנטים בראשל"צ
הדמיה: קיקה בראז
מומלצים