שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  סרט ישראלי נוסף בפסטיבל ניו יורק

  "מיומנו של צלם חתונות" של נדב לפיד יוקרן בתוכנית הסרטים הקצרים של פסטיבל ניו יורק, ויצטרף לנציג ישראלי נוסף - "המתנחלים" של שמעון דותן

  חגיגת הקולנוע הישראלי בצפון אמריקה ממשיכה ביתר שאת: אחרי הפסגה הצפויה בפסטיבל טורונטו, שאליו נבחרו לא פחות משמונה סרטים ישראלים, יוקרנו שניים נוספים בפסטיבל הקולנוע היוקרתי של ניו יורק, שיתקיים בפעם ה-54. אל הבמאי שמעון דותן שיציג את סרטו התיעודי "המתנחלים", יצטרף גם נדב לפיד שיצירתו הקצרה "מיומנו של צלם חתונות" נבחרה לתוכנית הסרטים הקצרים.

   

  "מיומנו של צלם חתונות" הוקרן בבכורה בפסטיבל קאן האחרון והוא מתאר את הרהוריו, הגיגיו וחלומותיו הרומנטיים והאפלים של י. צלם חתונות בן 40. עלילת הסרט הקצר, המתחולל לאורך 40 דקות, ניזונה מהשנים שבהן היה לפיד עצמו צלם חתונות. את גיבור הסרט מגלם אוהד קנולר ולצדו מופיעים בתפקידים הראשיים נעמה פרייס, דן שפירא, אלינה לוי ויעקב דניאל זאדה.

   

  "מיומנו של צלם חתונות". הרהורים רומנטיים ואפלים ()
  "מיומנו של צלם חתונות". הרהורים רומנטיים ואפלים
   

  דותן, קולנוען ישראלי ותיק שמלמד בבית הספר לתקשורת של אוניברסיטת ניו יורק, הקרין בבכורה את סרטו "המתנחלים" בפסטיבל סאנדנס ביוטה מוקדם יותר השנה. הסרט התיעודי שמבקש להביא מהווי המתיישבים מעבר לקו הירוק, הופץ בישראל ועורר בין השאר מחאה של כמה מהמצולמים בסרט.

   

  יצירה תיעודית מעניינת נוספת מאזורנו שתוקרן בפסטיבל, שייפתח ב-30 בספטמבר ויינעל ב-16 באוקטובר, היא "Whose Country?" של הבמאי המצרי מוחמד סיאם הסוקר את התהפוכות הפוליטיות בארצו - מנפילתו של חוסני מובארק דרך שלטון מוחמד מורסי ועד עלייתו של הנשיא הנוכחי עבד אל-פתאח א-סיסי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מתוך "מיומנו של צלם חתונות"
  לאתר ההטבות
  מומלצים