שתף קטע נבחר

עיריות יוכלו לאשר תוכניות לשכירות מוזלת

שר האוצר, משה כחלון, חתם על צו המאפשר לראשונה לוועדות המקומיות לאשר תוכניות של פרויקטים לשכירות ארוכת טווח במחירים מוזלים, מעונות סטודנטים ודיור מוגן על קרקע ציבורית. זאת במקום קבלת אישורים מהוועדות המחוזיות. המטרה: לקצר את הליכי הבירוקרטיה המסורבלים

מהלך חדש מבקש לקצר את הבירוקרטיה הסבוכה, הקשורה באישור וביציאה לפועל של תוכניות בנייה. שר האוצר, משה כחלון, חתם היום (ד') על צו המאפשר לראשונה לוועדות מקומיות עצמאיות לתכנון ולבנייה לאשר תוכניות לשכירות ארוכת טווח במחירים נמוכים בכ-20% ממחיר השוק, וכן מעונות סטודנטים ודיור מוגן על קרקעות ציבוריות.

 

כותרות אחרונות בערוץ הנדל"ן של ynet:

לראשונה: קרן ריט להשקעה במגורים

מחיר למשתכן: כמעט 60 אלף זכאים נרשמו

חיפה: בנייה ירוקה - מדיניות עירונית מחייבת

 

ההחלטה תאפשר בניית יחידות דיור להשכרה ארוכת טווח, מעונות סטודנטים ודיור מוגן על שטחים חומים (ציבוריים), בהליך מהיר - תוך קיצור משמעותי של ההליכים הבירוקרטים אשר נדרשו לכך עד היום. כיום הסמכות לאישור תוכניות מסוג זה נתונה לוועדות המחוזיות לתכנון ולבנייה בלבד, מה שגרם להליכים ארוכים ומסורבלים שעיכבו באופן משמעותי הוצאת תוכניות אלו אל הפועל.

אילוסטרציה. הליכים מהירים לאישור תוכניות בנייה (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
אילוסטרציה. הליכים מהירים לאישור תוכניות בנייה(צילום: Shutterstock)

בנוסף, במסגרת הצו עליו חתם שר האוצר הורחבה ההגדרה של המונח צרכי ציבור, כך שיכלול גם בתי אבות, מעונות למגורי אנשים עם מוגבלויות, בתי משפט ומשרדים של רשויות מקומיות.

 

החלטת השר כחלון מעניקה את הסמכות לכלל הוועדות המקומיות להגדיל שטחים המאושרים למטרות אלו מעבר למה שהוגדר בתוכניות הבנייה העירוניות. 

 

לדברי שר האוצר, "ההחלטה תעודד הקמת פרויקטים להשכרה על ידי רשויות מקומיות, תאפשר להגדיל את היצע הדירות המיועדות לשכירות ארוכת טווח עבור הזוגות הצעירים ותהווה נדבך נוסף במאמץ הלאומי לפתרון משבר הדיור".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Shutterstock
אילוסטרציה. הבירוקרטיה בתוכניות הבנייה תתקצר
צילום: Shutterstock
מומלצים