שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  המדינה תחדש דירות בפריפריה מכספי המרכז
  הקבינט החברתי-כלכלי אישר להפוך את עמידר לזרוע ביצוע ממשלתית, שתבצע התחדשות עירונית בנכסי דיור ציבורי באזורי הביקוש. הרווחים ממכירת הדירות יוקצו לחיזוק ושיפוץ אלפי יחידות דיור בפריפריה

  רווחים תמורת חיזוק: הקבינט החברתי-כלכלי, בראשות שר האוצר משה כחלון, אישר היום (א') את הצעת משרד הבינוי והשיכון להפוך את החברה הלאומית לדיור ציבורי עמידר, לזרוע הביצוע של הממשלה בתחום ההתחדשות העירונית.

   

  זכאי דיור ציבורי שממתינים עשור יקבלו דירה

  עמידר ומ' הבינוי יקדמו תמ"א 38 בפריפריה

  תוכנית שיקום שכונות חוזרת ל-40 ערים

   

  על פי ההצעה, חברת עמידר תבצע פרויקטים של התחדשות עירונית בנכסי מערך הדיור הציבורי באזור מרכז הארץ, והרווחים ממכירת הדירות החדשות שייבנו בפרויקטים אלה יסבסדו שיפוץ וחיזוק של אלפי דירות בפריפריה.

   

  בעוד שבאזורי הביקוש ישנו אחוז גבוה של דירות במסגרת מערך הדיור הציבור וכן ישנה כדאיות כלכלית גדולה לביצוע פרויקטים של התחדשות עירונית; ביישובי הפריפריה לא מבוצעים בדרך כלל פויקטים מסוג זה בגלל היעדר היתכנות כלכלית.

   

  הפרויקט צפוי להניב תוספת של כ-2,000 יחידות דיור חדשות לשוק בעיקר באזורי הביקוש, כאשר רוב הרווחים ממכירת דירות אלו יושקעו בשיפוץ וחיזוק של למעלה מ-3,000 יחידות דיור בעשרות מבנים ישנים בפריפריה.

  פרויקט של עמידר באזור השרון (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  פרויקט של עמידר באזור השרון(צילום: עידו ארז)

   

  מיזוג לטובת הגדלת היצע הדיור הציבורי

  בתוך כך, ועדת הכספים של הכנסת אישרה היום באופן סופי את מיזוג חברת השיכון הממשלתית-עירונית פרזות, העוסקת בהקמת דיור ציבורי בירושלים, עם חברת עמידר. בכך תחסוך המדינה סכום של כ-130 מיליון שקל - שישמשו לטובת הגדלת היצע הדירות לזכאי מערך הדיור הציבורי. הוועדה אישרה היום את המיזוג, לאחר הבטחת השמירה על זכויות כ-20 עובדי פרזות גם לאחר המיזוג.

   

  פרזות הוקמה לפני 55 שנה כדי להסדיר ולנהל את שכונות הדיור הציבורי שנבנו עבור העולים במקום המעברות שהוקמו עבורם בירושלים. מניותיה מוחזקות בידי הממשלה ועיריית ירושלים. החלטת הממשלה שפרזות סיימה את תפקידה התקבלה כבר לפני כ-7 שנים, כאשר גברה הירידה בפעילותה ובהכנסותיה עקב מבצעי מכירת הדיור הציבורי לדייריו.

   

  הסכם הפירוק וקביעת השימוש בעודפי הנכסים שבבעלותה (מדובר לרוב בדירות ציבוריות שטרם נמכרו למערך הדיור הציבורי וכן מבנים ציבוריים שדורשים שיפוץ) נחתם בין הממשלה לעירייה כבר לפני כ-5 שנים.

   

  על פי ההחלטה, התנאי למיזוג עם עמידר הוא להשלים בעודפים אלה תוך שנה את רכש הדירות לזכאי הדיור הציבורי בירושלים, בהשגחתה של עמידר, ותחת פיקוח מנגנון של משרד הבינוי והשיכון שנועדו להבטיח קצב מהיר של רכישת הדירות. דירות אלה יירשמו על שם פרזות, שלאחר המיזוג תמשיך לתפקד כחברה-בת בעמידר.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום באדיבות עמידר
  מבנה של עמידר בטבריה
  צילום באדיבות עמידר
  מומלצים