שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

קריית אונו: מעונות סטודנטים במרכז העיר

עיריית קריית אונו תקים פרויקט מעונות סטודנטים ליד הקריה האקדמית אונו באמצעות החברה לפיתוח עירוני, שיכלול כ-70 יחידות דיור לטובת כ-130 סטודנטים. עדיפות תינתן לבני מקום. ומה קורה בראשון לציון? צנרת התכנון

עוד מעונות סטודנטים במרכז הארץ: עיריית קריית אונו, באמצעות החברה לפיתוח קריית אונו, הודיעה היום (ב') כי תקים פרויקט מעונות סטודנטים חדש במרכז העיר, בסמוך לקריה האקדמית אונו ולא רחוק מאוניברסיטת בר אילן ובית החולים תל השומר.

 

כותרות אחרונות בערוץ הנדל"ן של ynet:

המשקיעים נוטשים את נתניה: "זו מגמה"

המדינה תחדש דירות בפריפריה מכספי המרכז

ערבות מדינה נוספת לתוכנית למחיר למשתכן

 

הפרויקט ייבנה על קרקע ציבורית בבעלות העירייה, בשטח של כ-1,800 מ"ר, בצומת הרחובות שלמה המלך ורחוב צה"ל. הוא יכלול 69 יחידות דיור בהן ישכונו 126 סטודנטים, כאשר סך שטחי הבנייה עומד על כ-5,800 מ"ר. בעירייה מציינים כי תינתן עדיפות בהרשמה לתושבי קריית אונו בהיקף של 20% מהמיטות ובהנחה של 10% מהמחיר הכללי.

 

המעונות יוקמו באמצעות מכרז להחכרת הקרקע ליזם פרטי, לתקופה של 49 שנים. היזם יבנה את כלל המבנה ויישא בכל העלויות. התמורה לעירייה תועבר באמצעות הקצאת שטח מסחרי בקומת הקרקע, כאשר מחיר המינימום במכרז יוגדר כ-50% משטח המסחר לפחות שיועברו לעירייה. היזם יפעיל את המעונות ואת יתרת שטח המסחר שלא יימסר לעירייה. בתום תקופת החכירה יוחזר המבנה לעירייה.

הדמיות פרויקט המעונות בקריית אונו (הדמיה: אדריכלית מיכאלה איתן) (הדמיה: אדריכלית מיכאלה איתן)
הדמיות פרויקט המעונות בקריית אונו(הדמיה: אדריכלית מיכאלה איתן)

 (הדמיה: אדריכלית מיכאלה איתן) (הדמיה: אדריכלית מיכאלה איתן)
(הדמיה: אדריכלית מיכאלה איתן)

המבנה, שאת תכנונו מלווה אדריכלית מיכאלה איתן, יכלול חמש קומות למעונות, קומת מסחר וקומת מרתף שתשמש כחניה ציבורית, בה יוכשרו 35 חניות תת-קרקעיות פתוחות לציבור, בנוסף ל-12 חניות עיליות. בכל קומה יהיה אזור המותאם לשימושים ציבוריים עבור הסטודנטים כמו מועדון, חדר כושר קטן, חדר כביסה וכו'. קומת הקרקע כוללת לובי וכ-550 מ"ר מסחר.

 

בכל אחת מארבע הקומות 12 יחידות שותפים, שכל אחת תכלול שני חדרי שינה וחלל משותף הכולל שירותים מטבחון ופינת ישיבה. בנוסף ישנה יחידת דיור זוגית בכל קומה. בקומה החמישית 17 יחידות דיור עצמאיות - 12 דירות סטודיו לדייר בודד ועוד 5 דירות לזוג.

 

ראש עיריית קריית אונו, ישראל גל, אמר כי "קריית אונו הפכה בשנים האחרונות ליישוב יוקרתי, שמחירי הנדל"ן בו אינם מאפשרים לכל בני ובנות העיר להמשיך ולגור בה. לכן אנו עושים מאמצים ליזום פתרונות אטרקטיביים, כדי שיוכלו להמשיך ולגור בעיר ילדותם".

 

ראשל"צ: מגדל משרדים ופרויקט השכרה לטווח ארוך

בראשון לציון, חברת גל אמרלד, בבעלות רו"ח צביקה רז, הודיעה כי קיבלה אופציה מידי חברת קרסו נדל"ן לקרקע באזור התעשייה של ראשון לציון, עליה יוקם בניין משרדים ומרכז מסחרי. מדובר בקרקע בשטח של 4.2 דונם בפינת הרחובות ההגנה ולישנסקי באזור התעשייה המערבי של ראשון לציון. היקף הפרויקט מוערך ב-150 מיליון שקל.

 

הפרויקט עבר אישור של הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בעיר וקיבל היתר חפירה ודיפון, כאשר היתר הבנייה צפוי להתקבל בעוד כשלושה חודשים. הוא ייבנה במסגרת של קבוצת רכישה. שטח משרדים החל מהקומה הרביעית יעלה לפי מחיר של 7,900 שקל למ"ר ושטח מסחרי לפי מחיר של 18 אלף שקל למ"ר.

 

המגדל, שתוכנן בידי משרד י.י גרנות אדריכלים, יכלול 11 קומות משרדים מעל קומת מסחר עם גלריה, וכן שתי קומות חניון עם כ-274 מקומות חניה. כל קומת משרדים מתוכננת על שטח של כ-1,250 מ"ר ברוטו וקומת המסחר תתפרס על שטח של 1300 מ"ר. הוא ישווק על ידי איציק לוי ודביר גרנות, בעלי חברת שיווק הנדל"ן לוי גרנות. 

הדמיית מגדל המשרדים והמרכז המסחרי (הדמיה: י.י גרנות אדריכלים) (הדמיה: י.י גרנות אדריכלים)
הדמיית מגדל המשרדים והמרכז המסחרי(הדמיה: י.י גרנות אדריכלים)
לדברי נדב ליסובסקי, מנכ"ל חברת גל אמרלד, "על אף גודלו והפופולריות שלו, אזור התעשיה המערבי בראשון לציון עדיין מאופיין בבנייה נמוכה, כך שהמגדל שאנו מקימים צפוי להיות הגבוה והמודרני ביותר באזור. הפרויקט משלב עירוב שימושים הלכה למעשה, ומאורגן במסגרת קבוצת רכישה".

 

אתמול הודיעה החברה הממשלתית לדיור ולהשכרה, דירה להשכיר, כי פרסמה מכרז יחד עם רשות מקרקעי ישראל לקבלת הצעות לרכישת קרקע להקמת פרויקט מגורים, הכולל עד 180 יחידות דיור להשכרה לטווח ארוך, בשכונת הרקפות בראשון לציון. הפרויקט ייקרא "דירה להשכיר ברקפות".

 

שכונת הרקפות נבנית בימים אלה וצפויה לכלול כ-1,400 יחידות דיור, מבני ציבור ושטחים ירוקים. היא ממוקמת בחלקה המזרחי של ראשון לציון, בסמוך לבאר יעקב ולמתחם צריפין, בו מתוכננות להיבנות בשנים הקרובות אלפי דירות, לצד פארק עירוני, שטחי מסחר ומבני ציבור.

הדמיית פרויקט רקפות דירה להשכיר ( 3Ddesign) ( 3Ddesign)
הדמיית פרויקט רקפות דירה להשכיר( 3Ddesign)
 

במסגרת הפרויקט, יקים היזם שיזכה במכרז שני מגדלי מגורים בני 23 קומות עם עם 90 דירות בכל בניין לפני תוספת שבס (שתאפשר צפיפות מגורים ותוספת של דירות). הדירות יושכרו לתקופה מינימלית של 20 שנה, כאשר 25% מהן יושכרו לזכאי משרד הבינוי והשיכון במחיר הנמוך ב-20% ממחיר השוק.

 

לדברי מנכ"ל דירה להשכיר, עוזי לוי, "תוכנית דירה להשכיר ברקפות תאפשר למי שחפצים לגור בלב אזור הביקוש, לעשות כן במודל של שכירות ארוכת טווח. בקרוב תפרסם החברה מכרזים באזורי ביקוש נוספים". יו"ר החברה, זהר ינון, הוסיף כי "בכוונתנו לקיים כנס מציעים לטובי היזמים למתחם, ואנו מצפים לראות את טובי היזמים מתמודדים על המכרז".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: אדריכלית מיכאלה איתן
הדמיית מעונות הסטודנטים בקריית אונו
הדמיה: אדריכלית מיכאלה איתן
מומלצים