שתף קטע נבחר

מים ביאליק מציגה: התשובה הדוסית לבורקיני

לבושה בבגד ים צנוע, מסבירה מים ביאליק - הכוכבת הדוסית של הוליווד - מדוע היא מעדיפה להתכסות, ולמה סערת הבורקיני היא גם העסק של יהודיות דתיות. "כיסוי חלקים מסוימים מגופי הוא למעשה מעצים, ומאפשר לי לשלוט באינטראקציה שלי בעיקר עם גברים"

 

 

סערת הבורקיני מסרבת לשכוח, והמוסלמיות בחוף הים מקבלות חיזוק לא בלתי צפוי מאחיותיהן למגזר הצניעות: היהודיות הדתיות. ולא סתם – ה-יהודייה הדתייה של הוליווד: מים ביאליק, כוכבת "המפץ הגדול".

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

בסרטון סאטירי שהעלתה לפייסבוק והפך לוויראלי (עם קרוב למיליון צפיות), מסבירה ביאליק – לבושה בבגד ים צנוע – מדוע היא מעדיפה להתכסות, ולמה זה בעיניה העצמה נשית, ועל הדרך מדגימה דוסקיני מהו.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

"יש נשים שלובשות בורקיני כי זה עוזר להן לציית למוסכמות הצניעות הדתיות, על ידי כיסוי כמעט מוחלט של גופן", היא אומרת. "אחרות רואות בזה דיכוי של המיניות, וזה גורם להן להרגיש שלא בנוח. אני למעשה לובשת גרסה של בגד ים כזה, מהסוג שלובשת נשים יהודיות דתיות רבות, וגם כמה נשים דתיות נוצריות, וגם כמה נשים חילוניות. אני מקווה שאני לא גורמת לכם לאי נוחות".

 

"לזה אני קוראת: העצמה"

ביאליק מעבירה ביקורת על המוסר הכפול של הליבראלים, מתנגדי הבורקיני, ומזכירה ליהודים שבגדי הים הצנועים לא שונים בהרבה, לא בעיקרון ולא באידיאל. "החרם על הבורקיני היה, לכאורה, סביב החצנת יתר של אמונה דתית", היא קובעת. "אבל אני חושבת שזה יותר סביב העיסוק של אנשים בדרך שבה נשים מביעות את המיניות שלהן.

 

מעדיפה בגד ים צנוע ()
מעדיפה בגד ים צנוע

 

"אני לובשת בגד ים כזה מפני שנוח לי בו. אני לא חשה חוסר נוחות במיניות שלי. כיסוי חלקים מסוימים מגופי הוא למעשה מעצים, ומאפשר לי לשלוט באינטראקציה שלי עם אנשים אחרים, בעיקר גברים".

 

לדבריה, "זה מגן על האינטימיות שאני יוצרת הן במישור הציבורי והן בפרטי. ולזה אני קוראת: העצמה".

 

מתוך הסרטון הסאטירי ()
מתוך הסרטון הסאטירי

 

ביאליק משחקת זה כבר שש שנים את דמותה של ד"ר איימי פארה פאולר – תפקיד שעליו זכתה בשלוש מועמדויות לפרסי "אמי". היא התפרסמה כילדה-שחקנית בסדרה "בלוסום", אבל חוץ ממשחק היא גם ד"ר למדעי המוח, דוברת יידיש עסיסית ועברית שוטפת (עם תואר מה-UCLA).

 

בראיון ל-ynet לפני כחצי שנה, סיפרה ביאליק (41) המגדירה עצמה כ"אורתודוכסית מודרנית", כי היא "נאמנה ללוח השנה היהודי, ומציינת חגים. רוב האנשים שאני עובדת איתם לא דתיים, וחושבים שזה מוזר שאני לא משתמשת בטלפון או במחשב בחג, אבל מאוד מכבדים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים