שתף קטע נבחר

הרב מאזוז: קריסת החניון - בגלל חילולי השבת

הרב, מבכירי הפוסקים הספרדים, האשים במהלך שיעור שמסר כי קריסת החניון היא תוצאה של חילולי השבת בחסות המדינה: "עשרות אנשים קבורים מתחת האדמה. הכל בא מכיוון שמזלזלים בשבת", אמר - והוסיף כי גם התרסקות הלוויין "עמוס 6" היא תוצאה של חילול השבת

 

 

הרב מאיר מאזוז, ממנהיגי הציבור החרדי-ספרדי, טוען כי אסון קריסת החניון בת"א אירע כתוצאה מחילולי השבת הנעשים מטעם המדינה. בשיעור תורה שמסר אמש (מוצאי שבת) בבני ברק, אמר: "מה שקרה האסון השבוע הזה - אף פעם לא קרה דבר כזה. יש מהנדסים, יש חכמים, יש מפקחים - ועשרות אנשים קבורים מתחת האדמה. הכל בא מכיוון שמזלזלים בשבת".

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

שעות ספורות לאחר שחולצה הגופה האחרונה מבין הריסות אתר הבנייה ברמת החייל, הזהיר הרב מאזוז: "לברוח מהשבת זו טעות הכי גדולה בעולם... ראשי הממשלה צריכים להבין שהשבת לא תמחל... השבת בסוף תתבע את העלבון שלה... הקדוש ברוך-הוא נתן לנו מתנה טובה, את השבת... אסור לפגוע בשבת".

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 • בכיר במשרד החוץ מאשים: היהודים שוב הפכו לקורבן באירופה

   

  לאחר שנאמרו הדברים, הדגישו בסביבתו של הרב כי כאשר קשר בין חילול השבת לקריסת החניון ולאירועים אחרים, כוונתו הייתה לעבודות הנעשות על ידי רשויות המדינה או בחסותן, כגון ברכבת ישראל - ולא למעשים של אנשים פרטיים.

   

  גם "עמוס 6"

  הרב מאיר מאזוז הוא ראש ישיבה ופוסק הלכה חשוב, ובציבור הכללי התפרסם בעיקר בשל עמדותיו התקיפות נגד הסכמי אוסלו וההתנתקות, ותמיכתו בסירוב פקודה בעת פינוי יישובים ביהודה ושומרון. בעבר היה מזוהה עם ש"ס ואף מיוצג בה, עד שפרש ממנה בשנת 2014 והפך למנהיגה הרוחני של "יחד" – מפלגתו של אלי ישי שהתמודדה בבחירות האחרונות לכנסת, ולא עברה את אחוז החסימה.

   

  "מי ששם את הילד שלו בחינוך ממלכתי - שלא יופתע אם ילך שמה בהודו, יתחתן עם גויה עם הודית והילדים שלו יהיו גויים" ()
  "מי ששם את הילד שלו בחינוך ממלכתי - שלא יופתע אם ילך שמה בהודו, יתחתן עם גויה עם הודית והילדים שלו יהיו גויים"

   

  בדרשתו השבועית טען הרב מאזוז עוד כי גם התרסקות הלוויין "עמוס 6" נגרמה בשל חילול הקודש: "השקיעו בו מאות-מיליוני דולרים. רק התחילו לשגר אותו - התפוצץ. למה? כי ההוא ('עמוס 2') נעשה בשמירת שבת וזה ('עמוס 6') – לא". בנוסף מנה עוד שורה של מקרים שבהם, לטענתו, חילול היום הקדוש התברר כלא משתלם ואף מזיק – כמו בפרשת המשחן ובהפעלת מטוסי "אל-על" שבעה ימים בשבוע.

   

  הרב ניצל את ההזדמנות גם כדי למתוח ביקורת קשה על מוסדות החינוך הממלכתיים, לרגל פתיחת שנת הלימודים החדשה: "יש שם דברי כפירה ממש, כופרים באלוקים, מציירים תמונות של אלוקים - הכל כפירה ולעג למה שכתוב בתורה..." אמר. "הילד גדל עם כפירה, ומה יצא ממנו? מי ששם את הילד שלו בחינוך ממלכתי - שלא יופתע אם ילך שמה בהודו, יתחתן עם גויה עם הודית והילדים שלו יהיו גויים".


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "הכל בא מכיוון שמזלזלים בשבת". הרב מאזוז
  מומלצים