שתף קטע נבחר

מהנשמה ומהלב: החברים הטובים שמאמנים צעירים עם אוטיזם

יניב בניאן והודאל יחזקאל, חברים טובים ומדריכי כושר, פיתחו סדנאות ייחודיות שמציעות אימונים מותאמים לצעירים על הרצף האוטיסטי, והתוצאות המרשימות לא מאחרות להגיע. "זה עושה פלאות לעצמאות שלהם. אנחנו מראים לעולם שהחבר'ה האלה יכולים לעשות הכל"

יניב בניאן והודאל יחזקאל החליטו להכניס את הכושר והספורט לחייהם של צעירים על הספקטרום האוטיסטי. הצטרפנו לאימון וככה הוא נראה:

 

 

בניאן ויחזקאל חברים עוד מילדות. לאחר שחרורם מיחידות קרביות בצה"ל, המשיכו השניים להתנדב עם צעירים על הספקטרום האוטיסטי ופיתחו יחד את המיזם "איתן - כל אחד יכול" - אימונים אישיים וקבוצתיים לצעירים שנמצאים על הספקטרום.

 

"אחרי שהתנדבתי כמה שנים במרכז דקל פניתי להורים של החבר'ה שם ושאלתי אותם מה החבר'ה האלו עושים אחרי הצהריים", מספר בניאן. "יש הורים שאמרו לי: הוא לא עושה כלום, כל היום מול המחשב, ואז עלה לי רעיון לשלב ספורט ואת החבר'ה האלו שגיליתי אותם. התחלתי לאמן בחור אחד בשם יובל שהיה בן 27 וראיתי כמה הוא נהנה ומתפתח"

 

לאחר שיניב ראה את ההצלחה, הוא גייס למשימה גם את חברו הודאל. "אנחנו עובדים תמיד במרחבים פתוחים בחוץ ומראים לעולם שהחבר'ה האלה יכולים לעשות הכל. יש לנו בחור שמתאמן למרתון ועשינו איתו 5 ק"מ באשדוד ו-10 בת"א ועכשיו הוא על סרגל של 14 ק"מ. יש הורים שרוצים רק ספורט ויש כאלו שרוצים הגנה עצמית כדי לפתח ביטחון עצמי. זה עושה נסים ונפלאות".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפתחים את הביטחון העצמי. מאמן ומתאמן
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים