שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתניהו ביטל פגישה במשרד החוץ על רקע מחאת העובדים
  במשרד החוץ המליצו לנתניהו לדחות פגישה שתוכננה - נוכח מחאת העובדים וסכסוך העבודה שעליו הכריזו - ולשכת רה"מ ביטלה את הפגישה. גורמים בלשכה: הצעד נעשה רק בגלל הכנות לנסיעה לעצרת האו"ם

   

  נתניהו במשרד החוץ (ארכיון) (צילום: קובי גדעון, לע"מ) (צילום: קובי גדעון, לע
  נתניהו במשרד החוץ (ארכיון)(צילום: קובי גדעון, לע"מ)

  פגישה של ראש הממשלה בנימין נתניהו עם עובדי משרד החוץ שהייתה אמורה להתקיים הבוקר (יום ב'), בוטלה. זאת על רקע מחאת העובדים על יחסו כלפיהם

   

  נתניהו אמור היה להשתתף בדיון בחדר המצב של משרד החוץ, שאליו הוזמנו נציגי אגף אפריקה ואגף תקשורת והסברה. ממשרד החוץ נמסר: "ראש הממשלה קבע דיונים במשרד החוץ. בנושא פעילויות, תקציב, כוח אדם ושכר השליחים הוזמן גם יו"ר ועד העובדים. לצערנו בחר יו"ר ועד העובדים בעימות ולא בהידברות ובכך פגע בציבור העובדים. בנסיבות אלה, הנהלת המשרד ביקשה מראש הממשלה לדחות את הגעתו למשרד".

   

  ועד העובדים הכריז זה מכבר על סכסוך עבודה והעלה טענות קשות שלפיהן נתניהו מפרק את משרד החוץ. מנכ"ל משרד החוץ דורי גולד שוחח עם מזכ"ל ההסתדרות אבי ניסנקורן וביקש ממנו להתערב כדי לאפשר ביקור מכובד של נתניהו במשרד, אך בסופו של דבר החליטו בלשכת ראש הממשלה לבטל את הביקור.

   

  גורמים בלשכה אישרו כי נתניהו ביטל את הביקור אך הכחישו שהצעד נובע מחשש שישובש. לדבריהם, הביקור בוטל בגלל הכנות לנסיעה לעצרת האו"ם וכי לאחר שובו מארה"ב נתניהו יגיע למשרד החוץ. עוד אמרו כי לראש הממשלה יחס חם כלפי עובדי המשרד, ולדעתו הם עושים עבודה מצוינת.

   

  ח"כ איילת נחמיאס-ורבין מהמחנה הציוני אמרה בתגובה לשביתה במשרד החוץ: "ראש הממשלה פוגע בעובדי משרד החוץ שנלחמים יום-יום את מלחמת ההסברה של ישראל בעולם. נתניהו מוכיח פעם אחר פעם את יהירותו ואטימותו ליחסי החוץ של ישראל, החל בזלזול בממשל האמריקני וכלה בפגיעה בהון האנושי במשרד החוץ. אני קוראת לנתניהו להתעשת ולחזק את משרד החוץ ואנשיו בהקדם, אחרת הנזק עלול להיות בלתי הפיך".

    

  ניסנקורן נפגש אמש עם ועד עובדי משרד החוץ בלשכתו בתל אביב, והודיע שיוביל את מאבקם הצודק. כמו כן אישר יו"ר ההסתדרות את סכסוך העבודה של עובדי המשרד. "הגיעה העת שישכילו להבין עד כמה חשובה עבודתם של אנשי משרד החוץ ועד כמה חושב לחזק את ההון האנושי שנקרא לחזית הלחימה הדיפלומטית מטעם מדינת ישראל בכל רחבי העולם. אמצא פתרון לעובדי המשרד", אמר ניסנקורן.

   

  זעמם של עובדי משרד החוץ מגיע לאחר שהממשלה אישרה קיצוץ של 50 מליון שקל בתקציב המשרד וביטול 120 תקנים של שליחים ועובדים במשרד החוץ בארץ ובשגרירויות בחו"ל. בשל הקיצוץ, נאלץ משרד החוץ לבטל את פעילות יום השואה הבינלאומי בשגרירויות בחו"ל, את הפעילות סביב יום הפליטות וגירוש יהודי ערב, והגעת משלחות עיתונאים מחו"ל לארץ עד סוף השנה.

   

  במשרד החוץ שוררת אווירה קשה מאוד, ובאחרונה ניכרת נטישה של עשרות עובדים שמבקשים לצאת לפרישה מוקדמת לאחר שהגיעו למסקנה שאין להם עוד עתיד במשרד. עובדים אומרים כי נתניהו גמר אומר לחסל את המשרד ולחלק את סמכויותיו כאתנן פוליטי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים